Новини

Аби не стати жертвою трудового рабства

Архів
19 переглядів

   Як не потрапити на гачок шахраїв, котрі вербують людей для трудової експлуатації та сексуального рабства, розповіли на семінарі «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми і експлуатації дитячої праці» у міськрайонній філії Волинського центру зайнятості. На захід, приурочений Всесвітньому дню протидії торгівлі людьми запросили безробітних громадян, котрі перебувають на обліку у філії та фахівців-юристів Центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

В.о. директора міського центру з надання БВПД Лариса Базіла зазначила, що з кожним роком все більше українців потерпає від торгівлі людьми. Починаючи з 1991 року за офіційною статистикою Міжнародної організації з еміграції понад 230 тисяч українців постраждало від трудового рабства.

Щодо нашого міста, то у Володимир-Волинському суді уже розглядали близько десятка справ щодо торгівлі людьми, котрі виїжджали свого часу на заробітки до Польщі та Німеччини.  Найчастіше у таку халепу потрапляють чоловіки, котрі «ведуться» на обіцяну високу зарплатню, в той час, коли жінки більш обережні та підозріливі.

Найчастіше такі випадки трапляються з людьми, котрі покидають країну у пошуках кращої долі та виїжджають за кордон на заробітки, додав заступник начальника відділу правопросвітництва та надання БПД Сергій Лященко. Він виокремив головні правила, яких потрібно дотримуватись, збираючись на роботу за кордон та розповів які ознаки свідчать про те, що вас хочуть взяти у трудове рабство. Одним із таких тривожних дзвінків є невиплата заробітної плати, або ж виплата її у значну меншому обсязі, аніж це було попередньо домовлено. У жодному разі не можна віддавати роботодавцю свої документи, адже це є незаконно, тому про всяк випадок при собі потрібно мати копії паспорта, адже це значно спростить і прискорить процес, якщо вам знадобиться  допомога правоохоронних органів.

«Торгівля людьми це не лише ті випадки, коли людей викрадають «на органи» або примушують до сексуального рабства. Якщо ви працюєте без обіцяної винагороди і без права на відпочинок, то це вже вважається торгівлею людьми, – зазначив Сергій Лященко. – Аби не стати жертвою таких торговців, варто дотримуватись кількох правил, збираючись за кордон – роздрукувати копії своїх документів або ж зберігати їх у своєму телефоні, дізнатись адреси та контактні номера телефонів поліції, міжнародних правозахисних організацій, консульські установи, посольство України, що знаходяться у цій місцевості. Також потрібно отримати якомога більше інформації про місце роботи, де ви плануєте працювати – пошукайте в інтернеті чи є хоча б якась згадка про цю організацію. Обережним потрібно бути і з фірмами-посередниками по працевлаштуванню за кордоном».

«Така фірма обов’язково має мати ліцензію на працевлаштування українських громадян за кордоном, – доповнила колегу Лариса Базіла. – Для цього потрібно перевірити наявність фірми у загальнодоступному в інтернеті реєстрі юридичних осіб. Також таку інформацію можна перевірити в Державному центрі зайнятості Міністерства соціальної політики України за телефоном 8-044-289-50-97. Крім того, можна пошукати відгуки про своє майбутнє місце роботи, які могли там працювати раніше. Пам’ятайте, що ваша безпека лише у ваших руках, адже ніхто вас так не перестрахує, як ви самі».

Порадили юристи не забувати про сучасні засоби комунікації завдяки смартфонам, де можна встановити спеціальні додатки для відслідковування місцязнаходження через геолокацію. Тобто ваші рідні в Україні завжди зможуть бачити де ви зараз знаходитесь. Не варто також боятись погроз роботодавців щодо можливої депортації, адже вони самі бояться, що факт незаконного працевлаштування на їхній фірмі стане відомим правоохоронцям, оскільки за це передбачені велику штрафи. Тому якщо вас незаконно експлуатують, повідомляйте про це.

Тим паче не варто забувати і про те, що легальне працевлаштування у Польщі та отриманий таким чином трудовий стаж дає можливість отримання польської пенсії в Україні. Тому свої права потрібно знати і відстоювати їх.

Згадали на семінарі і проблему  викрадення дітей. Для того, щоб така біда не спіткала, батьки повинні проводити з дітьми профілактичні бесіди щодо небезпеки спілкування на вулиці із незнайомцями, застерегли юристи. Насамкінець учасникам заходу продемонстрували документальний фільм з вражаючими історіями реальних людей, котрі на власному прикладі зазнали такого жахливого явища як торгівля людьми.

Тетяна ІЗОТОВА.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up