Новини

Безробітним – про інновації у протидії домашньому насильству

Архів
7 переглядів

У рамках всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» у  міськрайонній філії обласного центру зайнятості із групою безробітних зустрілися директор міського центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді Ірина Пикалюк,  начальники відділу місцевого центру надання безплатної вторинної правової допомоги Степан Слащук  і сектору превенції відділу поліції капітан Наталія Осійчук.

Мова йшла про те, як боротися і, головне, як виявляти домашнє насильство, поширене і у суспільстві. Адже це зло досить часто буває прихованим, його свідки – байдужими, а жертви – соромляться, бояться кривдника, чи просто вважають неприпустимим «виносити сміття з хати».

Ірина Пикалюк  наголосила на підвищенні обізнаності населення щодо домашнього – фізичного, психологічного, економічного та сексуального насильства, формуванні нетерпимості до цього ганебного явища.

Куди жертва чи свідок, можуть звернутися по допомогу? До поліції, зателефонувавши на 102, чи на національну «гарячу лінію» на безплатний номер 116 123 з запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерної дискримінації. Підтримку й консультації  з таких питань, а також соціальні послуги, у разі потреби, нададуть у центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (у місті він на вул. Івана Франка, 8).  Центр безплатної вторинної правової допомоги може надати адвокатські послуги.

Про нові зміни  у законодавстві щодо домашнього насильства розповіла  Наталія Осійчук. Зокрема про те, що такі дії  караються  штрафом від 10 до 20-ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами від 30 до 40 годин. Крім того, суд може винести рішення і про адмінарешт зловмисника терміном  до семи діб. Якщо ж домашній кривдник повторно протягом року знову вчинить подібне, то йому загрожує у двічі більший штаф, або громадські роботи від 40 до 60 годин, чи удвічі довший адмінарешт. Особливо скрупульозно  розбираються у справі, якщо при вчиненні домашнього насильства присутні діти, або вони самі стали його жертвами.

Капітан Осійчук повідомила, що відтепер працівники поліції мають право виносити тимчасові заборонні приписи – це зобов’язання кривднику залишити місце проживання та перебування постраждалої особи. Тобто, навіть, якщо жертва живе у будинку, що належить кривднику, то він  зобов’язаний покинути це житло і жертву насильства.  Суд має право виносити й обмежувальний припис, коли кривднику заборонено наближатися на визначену відстань до місця проживання, навчання постраждалої особи, розшукувати її, якщо жертва за власним бажанням перебуває у місці, невідомому кривднику, спілкуватися з нею навіть телефоном. І, хоч цей закон ще новий і над механізмами його впровадження, порядком дії і удосконаленням юристи ще працюють, він безсумнівно дієво допоможе українцям подолати сімейне насильство.

Степан Слащук, продемонструвавши і роздавши безробітним підготовані  Мінюстом та координаційним центром безплатної вторинної правової допомоги буклети про запобігання домашньому насильству, розповів про факти звертання  до його установи дітей через протиправні дії своїх батьків. А також наголосив на необхідності небайдужого ставлення кожного з нас до фактів жорстокості, булінгу, цькування у родинах,  дитячих та підліткових колективах.

  Ірина ЄФІМЧУК,

заступник начальника  відділу активної підтримки безробітних філії обласного ЦЗ.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up