Новини

Біжи-іди-повзи, або Біговий досвід “Епікур”

Архів
25 переглядів

У Володимирі їх можна побачити всюди – на біг-бордах, у парках, на вулицях міста. Яскраві й активні працівники компанії-виробника бренду натуральної курятини «Епікур», вбрані у футболки, виходять на командні пробіжки, діляться у соцмережах фотозвітами з марафонів у різних містах і переконливо демонструють, що бігати – це весело і круто. Навіщо вони це роблять? Чому компанія стільки часу, мотивації і коштів вкладає у спортивні заняття своїх співробітників? Про це ми дізнавалися у людей, безпосередньо відповідальних за бігову складову в команді «Епікур».

   Нововолинець Віталій Карпець працює в компанії з лютого, і запросили його сюди якраз для того, аби систематизувати корпоративні заняття бігом. Його біговий стаж не дуже тривалий, але помітний.  Якось Віталій вирішив перетворити ранкові пробіжки у звичку і влаштував собі 30-денний челендж із зовнішньою мотивацією: або щоранку бігати, записуючи це на відео-сторіс в інстаграм, або за кожне пропущене тренування віддавати штраф у розмірі 200 гривень — наприклад, на “підвішену” каву для незнайомців. Уже незабаром чоловік сформував не  лише бажану звичку, а й імідж людини, яка серйозно і віддано займається бігом. І тепер він запалює своїм ентузіазмом своїх колег.

– У компанії є люди, які буквально живуть цим, – розповідає він. – Наприклад,  керуючий акціонер «Епікур» Олексій Коваленко — фінішер повної дистанції “Iron Man”. Це тріатлон, учасники якого чотири кілометри пливуть у відкритій воді, далі долають 180 кілометрів велосипедом і на завершення пробігають марафон – 42 кілометри. Займатися бігом він почав декілька років тому, колеги у київському офісі перейняли це захоплення. Олексій пообіцяв, що якщо назбирається десяток охочих, запросить корпоративного тренера. Так київський офіс почав бігати. Долучилися і філіали компанії в інших областях України. У Володимирі ж двигуном цієї бігової ініціативи став Андрій Бурко.

   – Чому обрали саме біг?

– Це та активність, яку найлегше почати і яка не потребує значних інвестицій. Тільки кросівки та бажання. І якщо подорожуєш, то ти не мусиш робити перерви  – достатньо вкинути в рюкзак взуття і бігати набережними, парками і вулицями будь-якого міста. Для інших видів спорту треба підбирати спеціальну локацію.

    – Тренування, поїздки на марафони — все це витрати. Компанія бере їх на себе? Для чого їй інвестувати в позаробочі активності своїх співробітників?

– Якщо створюєш продукт, який робить людей здоровішими та щасливішими, треба й самому бути таким. Компанія вкладається у те, щоб співробітники систематично займалися спортом. Спорт допомагає поліпшити своє життя та ефективність як на роботі, так і поза нею. Покращує самопочуття та наповнює енергією, щоб створювати та прагнути більшого. Головне займатися системно, адже системність у будь-якій фізичній активності дуже важлива. Якщо неправильно підійти до навантажень, то високий ризик травмуватися.

Непідходяще взуття, надто неправильно підібрані ритм та інтенсивність тренування — усе це впливає. Навіть досвідчений бігун, не розрахувавши свої сили, може отримати травму. А початківцям особливо потрібна підтримка. Тому компанія наймає тренера, щоб усі ці потреби закрити, дати людям комплексний підхід, повну базову підготовку.

Звісно, в “Епікур” дбають про розвиток співробітників, не лише професійний, а й особистісний, в тому числі фізичний. Спільні заняття бігом – це не лише користь для здоров’я, але й репрезентація наших цінностей. “Епікур” виробляє курку без використання антибіотиків на всіх етапах виробництва і позиціонує себе як бренд для здорового харчування, тому розвиває цю тему і в інших напрямках. Адже здорова доброякісна їжа – це необхідна основа активного способу життя. І  власним прикладом показують як виглядають – спортивні, активні, ефективні і цілеспрямовані люди, які реалізують себе у роботі й отримують задоволення від кожного дня. Це стиль життя. Ми популяризуємо його й залучаємо до нього своїх рідних та друзів.

     – Тобто побігати з вами можуть не лише ті, хто має якийсь стосунок до компанії?

–  Наші тренування відкриті. Ми ж соціально відповідальний бізнес, тому залучаємо до активного життя усіх охочих. Тренування відбуваються двічі на тиждень, в понеділок і середу о 17.45. Долучитися може будь-хто.

   – У вашої бігової команди такий цікавий девіз – #біжиідиповзи…

– Перед нашими працівниками немає вимог щодо нормативів. Спортивних заліків, як у школі, ніхто не здає. Кожен займається у комфортному для себе темпі і ритмі. Дехто обирає не біг, а, наприклад, скандинавську ходьбу. А “повзи” – це вже така трохи іронія. Ми закладали сенс: маєш мету – біжи до неї, не виходить – йди, а якщо не можеш – повзи. Бо насправді всі ми єдині у прагненні рухатися вперед до своїх цілей, попри все.

   – Ви часто долучаєтеся командою до великих забігів у різних містах України і за кордоном. За останні, скажімо, півроку у яких заходах взяли участь?

–  Сезон ми відкривали наймасовішим забігом 14 квітня у Львові на півмарафоні, який організовувала фірма “Авалон”. На той захід ми прибули у складі понад 300 осіб, правда, не всі бігли – була й команда підтримки з рідних та близьких співробітників. Для них це  стало насамперед можливістю  зануритися в атмосферу, зрозуміти, що біг – це весело, здорово, що цим видом спорту займаються мільйони людей, а півмарафон –  це не виснажливе випробування, а свято. Також це була чудова нагода побачити місто – і під час дистанції, і після фінішу. Будь-який забіг – це свято, і у Володимирі ми їх організовуємо теж.

Цього літа, як і торік, ми організуємо забіг до Дня міста – Epikur Run, який відбудеться в суботу 27 липня, старт забігів о 9.00. Це наш спосіб залучити до занять бігом не тільки наших працівників, а й усе місто, а також гостей із сусідніх населених пунктів. Ми пропонуємо бігунам на вибір дві дистанції: 5  і 10 кілометрів.

На забігу використаємо сучасну систему електронного хронометражу для визначення переможців, результат кожного учасника буде опубліковано на офіційному сайті. Участь у Epikur Run безплатна. Щоб отримати свій стартовий номер, потрібно зареєструватися на сайті www.epikur.team
   Аби тренування “епікурівців” були ефективними й безпечними, двічі на тиждень з ними займається Сергій Панченко, тренер спортивного клубу “Run4U” зі Львова. Його тренерський стаж – близько 13 років, а бігом займається регулярно, відколи йому виповнилося десять років. У нього ми розпитали про те, як бігати, щоб отримати користь і задоволення від пробіжки і не нашкодити собі.

   – Кажуть, що біг — це найпростіший, найдешевший і найдоступніший вид спорту. Ви з цим погоджуєтеся?

– Це однозначно один із найбільш доступних видів спорту, яким може займатися практично кожен, якщо тільки не має якихось ну дуже серйозних протипоказань. Бігати для здоров’я, “для себе”, можна самотужки. Якщо ж людина хоче поліпшувати свої показники, свій personal best, то звісно, бажано тренуватися в якомусь клубі під наглядом тренера або брати індивідуальні тренування.

   – Вони, крім самого бігу, включають ще й певний комплекс вправ?

– Звісно. Щоб вдосконалюватися як спортсмен-бігун, треба не тільки бігати. Важливі спеціальні бігові вправи, інтервальні, швидкісно-силові тренування, загальна фізична підготовка. Для цього якраз і є тренер, який складає програму під кожного індивідуально. Тому що всі люди різні, приходять з різними цілями — хтось схуднути, хтось поліпшити показники, хтось для здоров’я. І, звісно, на тренуваннях ми акцентуємо увагу на техніці бігу. Бо коли людина в непоганій фізичній формі, але біжить неправильно, то збільшення навантажень може призвести до травм і неприємних наслідків.

   – Які найпоширеніші помилки при занятті бігом?

– Найгрубіша – робити це у взутті, не призначеному для бігу: в кросівках для футзалу, кедах тощо. Це провокує травми колінного, гомілковостопного, кульшового суглобів. Ще одна помилка – коли людина біжить переважно у вертикальному положенні і під час бігу ногу ставить не під центром ваги, а попереду. У такому разі йде дуже сильне навантаження на суглоби та хребет. При правильній техніці бігу фактично анулюються болісні відчуття у спині і суглобах.

   – Тобто все одно, навіть якщо ти займаєшся для себе, варто, щоб професіонал якісь ази тобі спочатку показав?

– Особливо тим, хто тільки починає бігати, я б рекомендував не пошкодувати часу і засобів хоча б на перші півроку-рік, щоб хтось з досвідченіших бігунів, в ідеалі якийсь тренер-бігун підказав найнеобхідніші нюанси, які надалі можуть запобігти травмам.

   – Як обирати взуття? Орієнтуватися на конкретні бренди?

– Зараз всі спортивні бренди мають спеціальну лінійку для бігунів. І, знову ж таки, вона диференціюється на взуття для людей з великою вагою, для змагань, для тренувань, для трейлу по бруду і снігу тощо. Тому якщо в магазині є хороший консультант, то він випитає всі нюанси – як саме і де ви плануєте бігати, і підбере ідеальну пару взуття. Але при виборі кросівок теж не завадить поговорити з тренером чи досвідченим бігуном. Бо неправильно підібрані можуть призвести до травми гомілкостопу , що на певний час виб’є вас із ритму тренувань.

   – Коли бігати: вранці чи ввечері?

– Щоб просто займатися бігом для здоров’я, то особливої різниці нема. Якщо ж орієнтуватися на досягнення високих результатів, то рекомендуємо зранку робити зарядку і невеличку пробіжку, а серйозне тренування проводити ввечері. Це, так би мовити, класичний підхід, але все індивідуально. Досвід показує, що є люди, яким зручніше зранку, є ті, кому ввечері.

   Бігуни-початківці часто скаржаться на дискомфорт із диханням і біль у ногах під час пробіжки. Як з цими проблемами можна впоратися?

– Якщо займатися самотужки, то, щоб ноги не боліли, треба чергувати біг із ходьбою. Якщо ви відчули, що сил і дихання не вистачає, перейдіть з бігу на крок. Бо коли ви тільки почали бігати, серце ще не навчилося так працювати, аби збагачувати киснем м’язи. А коли їм не вистачає кисню, вони подають сигнал до серця, воно починає битися частіше, дихання прискорюється і людині стає важко. Комфортним біг вважається тоді, коли ти біжиш і можеш при цьому розмовляти. Бо це значить, що в тебе нормальний пульс і помірне навантаження.

   – Що і коли варто їсти і пити перед пробіжкою?

– Їсти треба не пізніше, ніж за дві години до тренування. Якщо не вдалося повноцінно поїсти, то хоча б зробити невеликий перекус за годину до нього, з’їсти банан обов’язково треба. Воду пити можна і треба, але не багато за раз, а маленькими ковточками = як під час тренування, так і після. Без неї ніяк.

***

Маєте запитання, які стосуються правил і техніки бігу? Хочете почути поради від професіоналів і мотиваційні історії для початківців? Пишіть на редакційну скриньку або лишайте коментарі на сторінці газети у Фейсбук. Разом з командою “Епікур” розповімо вам, як побігти і не зупинятися.

Віталіна МАКАРИК.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up