Новини

БРИФІНГ  МІСЬКОГО  ГОЛОВИ: Про центр повіту і  «довгий ящик»  вулиці Антоновича

Архів
8 переглядів

 

Минулого вівторка  міський голова Петро Саганюк звично зустрівся  із журналістами місцевих засобів масової інформації та  відповів на їхні запитання. 

    Процес децентралізації на  етапі  укрупнення районів знову обростає «війною» –  і нововолинське керівництво заявило волинським ЗМІ під час прес-туру, і  мережами розповзлась інформація, що сусіднє місто претендує на  статус райцентру.  Кожна реформа, яка проводиться, має ставити у центр уваги людину, відповідно передбачаючи для неї  зручності від таких змін.  Отож, нововолинцям, перш ніж таке заявляти, варто  було б реально подивитися на стан речей. Володимир  має значно зручніше  географічне розташування для такого центру,  сюди з багатьох громад куди зручніше добиратися,  до  того ж у нас є залізничне сполучення,  через місто проходять дві міжнародні траси – на Брест і  Грубешів.  У нас  прокуратура, податкова, врешті  церковні  центри  двох єпархій.  Та й історично Володимир  був центром  повіту. Отож, вважаю таку «війну» безпідставною.

 

  Знову говорите  про 11 мільйонів гривень бюджетних коштів, які  «у роботі», хоч осінь підганяє з їх освоєнням. Не тільки  осінь, але й ми про кожній нагоді підганяємо і замовників, і підрядників, найближчим часом скличемо нараду для обговорення цих завдань. Шість мільйонів з цієї суми – це видатки на  асфальтування, ремонти доріг, установ. Місто мало отримати 1,1 мільйона гривень з так званого «соцеконому», однак уряд призупинив видачу цих коштів. А у їх рахунок вже витратили  200 тисяч на роботи на Риловиці, стільки ж – на спортмайданчик у школі № 1.  Ситуація у державі непроста, окремі проекти можуть обмежити у фінансуванні, отож треба з ними поспішати. Та й  вересень уже збігає, а у жовтні – листопаді погода може бути  вже не вельми підходящою для таких робіт.

 

  У  Верховну  Раду подали проект державного бюджету наступного  року, від якого «танцюватимуть» і місцеві.  Так, ми маємо вже контрольні цифри  такого фінансового документа.  Вони дещо більші торішніх, але  навряд чи відчутно позначаться на зростанні  загального благополуччя, адже зростає і мінімальна зарплата, енергоносії. Десять мільярдів гривень додають до цьогорічного на медицину, але  чи  допоможе  це сповна розв’язати  проблеми у цій галузі? Адже нині у нас, та й в інших містах, недофінансовується ТМО, треба щось робити  з вторинною ланкою, яка  ризикує залишитися без добрих фахівців, бо  зарплата тут значно менша, ніж у лікарів «первинки». А яка різниця між зарплатою  вихователів дошкільних установ  і  вчитетів?..

 

 Обіцяли, що у перші дні  вересня розпочнеться ремонт дороги до Устилуга? Так, таке запевнення давав голова Служби автомобільних доріг Волині Анатолій Посполітак. Однак, знову з цим сталася затримка.  Йдеться про європейські кошти, можливо, їх виділення затримується, поки уряд остаточно сформується.

 

    До  редакції нашої газети  принесли звернення  жителі вулиці Антоновича. Оскільки міською радою було прийнято рішення  першочергово асфальтувати вулиці, жителі  яких долучаться до співфінансування і  виготовлять проектно-кошторисну документацію, то тут так і зробили.  Здали кошти і пенсіонери, і інваліди, і  учасники бойових дій. У місті заасфальтовано  десять вулиць, але  ініціативна група з цієї вулиці стверджує, що у тім списку є такі, які були за ними у черзі, і документацію їм виготовили коштом бюджету.  То для чого міська рада мотивує людей, а тоді відкладає справу у довгий ящик? – запитують  мешканці згаданої вулиці. Маю всі списки вулиць, які потребують асфальтування. З Антоновича документацію подали  19 липня  2018 року і  ця  вулиця 12-а у черзі. Чому  інші  заасфальтували? Бо є такі, що асфальтуються на  умовах співфінансування, а є такі, що  за  затвердженою формулою.  Якщо  буде  таке фінансування, як цього року, то, можливо,  і вулиця Антоновича  буде заасфальтована наступного.

Антоніна  МИХАЛЬЧУК.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up