Новини

Брифінг міського голови. Що минулий рік у місті новому передав

Архів
6 переглядів

У вівторок після оперативної наради, після кількатижневої перерви, міський голова Петро Саганюк звично зустрівся із журналістами місцевих засобів масової інформації та відповів на їхні запитання.

З нового року набув чинності закон, яким передбачено обов’язкове сортування сміття. Як він виконуватиметься у нашому місті? Чомусь так повелося, що закони у нас приймають, не забезпечивши відповідного підгрунтя для їх реалізіції. Подібна ситуація і тут. Щоб відповідним чином утилізувати сміття, потрібна сортувальна лінія, а це вимагає значних капіталовкладень. Отож поки що доведеться обмежитися встановленням роздільних скриньок хоча б для розподілу відходів на скло, пластик, харчові. Працювати над цим вже доручили керівнику КП «Полігон».

Відійшов у минуле 2017 рік. Попри те, що багато було зроблено, з чим не встигли, який «боржок» за ним залишився? Переважно все те, що планували, вдалося реалізувати. Не освоєно лише кошти на реконструкцію історичного музею. Спочатку не було підрядника, який мав би відповідну ліцензію на такі роботи. Її взявся виготовляти місцевий «Промжитлобуд”, та виявилося, що не такої категорії. Тому вже ведемо переговори на виконання цих робіт з луцькою фірмою Чорнухи. На минулий рік нам загалом гріх ображатися, бо залишив він і 16 мільйонів гривень вільних залишків у міському бюджеті, чотирнадцять з половиною з яких невдовзі будемо розподіляти.

На які головні об’єкти планується їх спрямувати? Враховуватимемо при цьому пропозиції депутатів, заявки бюджетних організацій. У місті є що робити на куди більшу суму. Зокрема, у освітній сфері треба ремонтувати дах у дитсадку № 7, утеплювати садочок № 8, потрібно оновлювати харчоблоки у школах № 5 і № 1. Багато є потреб у лікарні. 1,4 мільйона гривень ще торік виділили на ремонт моргу, який за сучасними мірками у жахливому стані. Конче потрібен їй і цифровий рентгентапарат, а це не один мільйон гривень. Треба ЖЕКу допомогти з ремонтом дахів. Біля 44-квартирного будинку для військових, здати який планують навесні, передбачено щебеневе покриття довколишньої території, а це нікуди не годиться. Можливо, доведеться підсобляти міським коштом. У так би мовити підвішеному стані ситуація зі школою-інтернатом ЦОСПП – голова ОДА прийняв рішення передати кошти для її фінансування міському бюджету, а у статуті установи записано, що вона фінасується з обласного. Словом, 16 мільйонів видається мізерною сумою з врахування того, скільки треба зробити…

Неоднозначні відгуки викликало рішення, прийняте на минулій сесії міської ради про виділення мільйона гривень для «Теплокомуненерго». Це комунальне підприємство, і не його вина, але його біда, що воно опинилося у такій ситуації. Усього держава не повернула нашому місту за надані пільги і субсидії 40 мільйонів гривень, у числі яких є і борг перед тепловим підприємством. А податківці, постачальники газу, електроенергії на це зважати не хочуть, а виставляють штрафні санкції. Отож, краще допомогти коштами, ніж платити штрафи. Це комунальне підприємство, й маємо йому допомагати, як і іншим. Купили ж техніку для «Полігону», до п’яти мільйонів гривені дали ЖЕКУ на ремонт дахів. До речі, у Луцьку для підтримки «Теплокомененерно» виділили до 50 мільйонів гривень.

Перед святами несподівано перестала курсувати маршрутка № 9, яка їздила від вулиці Зимнівської до Федорівського кладовища. Так, перевізник Шуба, який обслуговував цей маршрут, відмовився від нього, мотивуючи це його збитковістю. Ми вивчаємо цю ситуацію, шукаємо іншого перевізника. Вважаю, що сумлінним і відповідальним є у місті перевізник Тищук. Надалі при проведенні тендерів і вихначенні їх переможців треба врахувати, відгуки пасажирів про якість обслуговування на тому чи іншому маршруті.

Антоніна МИХАЛЬЧУК.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up