Новини

БРИФІНГ МІСЬКОГО ГОЛОВИ: Вулиці Незалежності і Сагайдачного планують відремонтувати

Архів
5 переглядів

Минулого вівторка міський голова Петро Саганюк звично зустрівся із журналістами місцевих ЗМІ та відповів на їхні запитання.

   Казначейське управління повідомило, що так звані кошти соцеконому і досі не розблоковані. Це йдеться про кошти, виділені за сприяння нардепів попередньої каденції на соціальні об’єкти у їхніх округах, що теперішньою владою розцінюється як передвиборчий піар. Роботи під них частково виконані, але досі не оплачені. У межах міста це до 500 тисяч гривень.

У міському бюджеті наступного року загальний обсяг доходів планується в сумі 280,7 мільйона гривень. Чи достатня ця сума для забезпечення всіх видатків, які можливості для розвитку міста вона дає? Якщо давати загальну оцінку, то я б назвав бюджет наступного року не гіршим за попередні. Він збалансований і дозволяє планувати поліпшення багатьох соціальних об’єктів. За попередніми розрахунками, не вистачає мільйона гривень на медицину, але при доброму господарюванні таку суму можна десь зекономити. На цю галузь планується до дев’яти мільйонів гривень, бо у ТМО треба оновити покрівлю, провести ремонт у неврологічному відділенні, закупити медичне обладнання. Значних затрат потребуватиме і міське комунальне господарство. Треба поміняти обладнання на очисних спорудах водоканалу, придбати техніку для «Полігону». запитів від депутатів і розпорядників коштів надійшло на понад 50 мільйонів. Добре, що у нас цього року залишається до розподілу до 30 мільйонів гривень.

Наступного року у країні обіцяють предметніше взятися за дороги. Якщо місто отримає 15 мільйонів гривень державних коштів, до яких ще має додати стільки ж своїх, на які дороги вони будуть використані? Плануємо таким коштом виконати відповідні роботи на вулицях Незалежності і частині вулиці Сагайдачного. Але при цьому не тільки оновити дорожнє покриття, а й зовнішнє освітлення, полагодити ливневу каналізацію, адже всі знають, які непрохідні калюжі розливаються у цих місцях під час рясного дощу.

Завершуються роботи на будівництві третьої черги полігону твердих побутових відходів. Буквально вчора (у понеділок – ред.) був на цьому об’єкті. Там вже проклали труби, встелили поліетиленову плівку, яку в декількох місцях треба поправити. Треба ще встановити ваги. Загалом на цім будівництві ще залишається до двох мільйонів гривень неосвоєних коштів. Але цей полігон для твердих побутових відходів поки що буде резервним, друга його карта ще дозволяє приймати вивезене сміття.

Люди звертаються зі скаргами на недоглянутість міських кладовищ, наводячи приклади облаштування таких місць у європейських країнах. У середньому за рік з міського бюджету на комунальне підприємство з надання ритуальних послуг витрачається 660 тисяч гривень. Звичайно, цієї суми недостатньо, йдеться ж про догляд значних територій, вивезення з них сміття у чималих обсягах. Адже площа Ладомирського кладовища, яке називають старим, становить п’ять гектарів, Федорівського – 18, де щодня хоронять по троє – четверо чоловік. Повністю утримання міських кладовищ на бюджет не поставиш. Треба, щоб і близькі покійних ліпше дбали про наведення тут порядку. А ще, мабуть, спорядимо делегацію до польського міста-побратима Грубешова, аби вивчили досвід співпраці з владою ритуальних служб.

Наш активний читач Петро Веремєєнко пропонує створити у місті раду активістів, яка вивчала б і обговорювала його гострі проблеми. Не маю нічого проти, якщо активісти створять таке об’єднання. Але ж не з ініціативи міського голови. А ще хотілося б, щоб самі давали приклад добрими конкретними справами у місті. Бо мимоволі складається враження, що у них тільки одне завдання: владу брудом обливати.
Антоніна МИХАЛЬЧУК.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up