Новини

Брифінг першого заступника міського голови: Грудень будує плани і дозволяє економити

Архів
6 переглядів

Минулого вівторка оперативну нараду знову провів перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук. Він же опісля зустрівся із журналістами місцевих засобів масової інформації та відповів на їхні запитання.

Зима, прийшовши за календарем, за кілька днів здала свої позиції і пішла у «плюси». А з потеплінням є й економія у міському господарстві. Дійсно, вдалося зекономити на оплаті за використані енергоносії близько мільйона гривень. Але не лише завдяки добрим погодним чинникам, а й зміні цін на теплопостачання для бюджетних установ, які цього опалювального сезону стали дещо дешевшими від минулорічних. Так уряд виконує вимоги Міжнародного валютного фонду про забезпечення рівності тарифів для всіх споживачів. Ці гроші будуть розподілені на інфраструктурні об’єкти, на капітальні ремонти і будівництво. А ще, як відомо, є проблеми з оплатою праці педагогічних працівників.

До речі, чи залишається ще високою напруга у забезпеченні державної субвенції для виплати заробітної плати медикам та освітянам, що тривалий час було на слуху? З медичною субвенцією ситуація владналася і заборгованості за нею немає. З освітньою справи дещо гірші. На виплату заробітної плати педагогам у місті не вистачає три мільйони гривень. Міська влада докладе максимум зусиль, щоб добитися виконання державою її зобов’язань, нас у цім підтримує і облдержадміністрація. Однак, незалежно від результатів, без заробітної плати наші освітяни перед новим роком не залишаться. У гіршому випадку будемо змушені додати ще частину коштів на це з міського бюджету.

Наприкінці року звично будуються плани на подальші періоди. Як дороги наступного року можуть бути поремонтовані на території міста? З такого приводу нещодавно вели перемовини з представниками державного дорожнього фонду. У співпраці з ним цього року на дороги, які пролягають через місто, використано до шести мільйонів державних коштів, почасти за формулою 50х50. На наступний рік значна сума коштів на дорожні роботи і співфінансування з іншими замовниками закладена у проекті міського бюджету. Спрямовуватимуться вони за відомим уже принципом – на ті об’єкти, на які вже виготовлена проектно-кошторисна документація.

А як з перспективою капітального ремонту вулиці Устилузької, на що мали бути задіяні європейські кошти? У нас є два потужних об’єкти «Укравтодору», на які виготовлена проектна документація і які чекають своєї черги. Один з них – вулиця Устилузька, яку мали ремонтувати за гроші так званого польського кредиту, але далі нашумілих розмов тут справа не пішла. Ця дорога внесена у пропозиції «Укравтодору» для фінансування у наступному році, однак вони ще не затверджені. Ще хотілося б завершити ремонт 1,3 кілометра дорожнього покриття за залізничним переїздом на вулиці Ковельській, де нещодавно замінили освітлення, це також заактовано і додано до згаданих пропозицій. Конче потребує ремонту і вулиця Зимнівська, так звана “тешка”, дорога, яка має територіальне значення. Уряд вже обговорює повернення цих доріг у комунальну власність, однак щодо останньої, то якщо місто і прийме її у власність, то тільки відремонтованою. Про будівництво об’їзної дороги мова взагалі поки не йде, оскільки не відремонтований наявний дорожній фонд, хоч це питання активно порушував і намагався вирішити нардеп Ігор Гузь.

У Луцьку відбулося засідання обласної ради регіонального розвитку, у якій ви взяли участь… На цім зібранні презентували кращі практики органів влади і місцевого самоврядування, добрі результати децентралізаційних процесів на Волині. Однією з основних тез голови ОДА Олександра Савченка було те, що бюджетне планування має здійснюватись з перспективою на найближчі три роки. Цьому треба вчитись і активно впроваджувати. Такі ради відбудуться і на місцях по всій Волині, адже кінець року – це час підбити підсумки, проаналізувати виконане і намітити плани на майбутнє.

Антоніна МИХАЛЬЧУК.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up