Новини

Чи суперечить закону Статут центру первинної медичної допомоги

Архів
23 переглядів

Емоційно та бурхливо минула позачергова сесія міської ради, яку скликали задля того, аби прийняти проект рішення про створення комунального підприємства «Володимир-Волинський центр первинної медичної допомоги». Його виносили на розгляд чергової сесії, що відбулась 26 червня, утім зняли з порядку денного аби доопрацювати та узгодити це питання з районом. Утім, написаний документ, а саме статут центру виявився не надто досконалим, адже у багатьох депутатів виникли зауваження. Через це окремі з них, у знак протесту, навіть покидали сесійну залу.

З хвилини мовчання, якою вшанували пам’ять народного депутата Левка Лук’яненка, якого було вперше обрано до Верховної Ради саме від нашого округу, розпочалась позачергова сесія міської ради. Ще до початку голосування за порядок денний, депутат Олег Тимосевич зауважив, що проект рішення про зміни до міського бюджету ( а саме це питання виносилось другим на засідання позачергової сесії – кор.) не міг бути опублікованим 25 травня, адже під час  чергової сесії місцеві обранці уже голосували за такі зміни, утім цифри тоді були іншими.

«Виходить парадоксальна ситуація – 26 червня ми прийняли зміни до бюджету і сьогодні знову їх розглядаємо із уже зміненими  цифрами, які начебто були оприлюднені наприкінці травня», – зазначив депутат фракції «Самопоміч». На його закид відповіла очільниця відділу з питань організаційно-аналітичної роботи Ірина Ліщук, яка підтвердила, що проект рішення було оприлюднено 25 травня, але після цього відбулись дві бюджетні комісії, які внесли ряд зауважень.

Та основні баталії щодо тих чи інших юридичних моментів, які місцеві обранці вважають незаконними,  розпочались під час обговорення проекту рішення про створення комунального підприємства «Володимир-Волинський центр первинної медичної допомоги». Перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук поінформував присутніх, що з приводу цього питання довго велась дискусія із головами ОТГ та керівництвом району, адже сперечались щодо того яким має бути підприємство – міським чи міськрайонним? Зрештою, порадившись із юристами та фінансистами, зійшлись на «міському» статусі установи.

«Ми не відкидаємо район, який і надалі обслуговуватимемо на договірних засадах. Цей момент прописано і в проекті рішення. Звичайно, громади повинні нам делегувати ці функції і гарантувати співфінансування медицини», – зазначив Ярослав Матвійчук.

Одразу ж перше зауваження пролунало із уст депутата Ярослава Жука, на думку котрого, за даний проект рішення не можна голосували, хоч створення центру і є дуже нагальним, проте його статут містить багато невідповідностей згідно чинного законодавства. До таких, з його слів, належить частина документу, де йдеться про управління підприємством, адже було внесено зміни до Господарського кодексу України  та Закону «Про самоврядування», згідно яких міський голова втратив право призначати керівника комунального підприємства.

Далі питання до авторів рішення посипались від депутата Руслана Мороза – його цікавило в якому приміщенні буде новостворене комунальне підприємство, де можна побачити акти прийому-здачі майна,  як здійснюватиметься оплата за комунальні послуги, хто буде розпорядником коштів тощо.

Після того як депутати прийняли проект рішення за основу, почалось внесення поправок і голосування за них. Найбільше їх вніс депутат Ярослав Жук, зокрема щодо управління підприємством, призначати яке має право створений орган правління або наглядова рада, а не міський голова, як зазначено в статуті. Також місцеві обранці внесли зауваження щодо пункту, де йдеться про самостійне розв’язання питань щодо роботи підприємства головним лікарем. «Нехай організовує роботу на власний розсуд, але з погодження засновників», – додав Руслан Мороз. Далі розпочались перепалки між депутатами та юристом міськради, пересипані витягами та нормами із чинного законодавства. Вирішили «керівника підприємства» замінити просто на «підприємство, яке самостійно вирішує питання діяльності».  Наступні поправки стосувалась статутного фонду та призначення тимчасово виконуючого обов’язки керівника комунального підприємства.

Ще одне зауваження озвучив депутат Руслан Мороз, якого цікавили платні послуги, що надаватиме центр, адже новостворена установа начебто неприбуткова. Отримана відповідь від головного лікаря Олександра Клачука про те, що перелік платних послуг є затверджений Кабміном, його не задовольнила. Градус напруги у залі продовжував рости – надміру емоційного депутата кілька разів намагався заспокоїти міський голова Петро Саганюк. Проте Руслан Мороз і далі обурювався тим, що лікарня, мовляв, буде собі заробляти, а підзвітності жодної не буде, адже на папері вона неприбуткова.

Підтримав колегу депутат Олег Тимосевич, який нагадав присутнім, що усіх їх обрав народ, делегувавши повноваження представляти інтереси громади. І якщо міська рада прийматиме рішення, які суперечать законодавству, то він не бачить сенсу знаходитись на засіданні. Тим паче, що остаточна редакція статуту, з його слів, була готова лише напередодні ввечері і однієї ночі, аби підготуватись до сесії, йому не вистачило.

Закликав колег не займатись популізмом депутат  Сергій Коба. Він зазначив, що статут розглядали на засіданнях кількох комісій і у жодного з присутніх депутатів не було зауважень. Зрештою, проект рішення про створення комунального підприємства «Володимир-Волинський центр первинної медичної допомоги» голосами більшості депутатів було затверджено. Через те, що не усі поправки було взято до уваги та в знак протесту ігнорування норм законодавства, зал засідань покинув депутат Ярослав Жук, а за ним і колега по фракції Олег Тимосевич.

  Друге питання, що стосувалось змін до міського бюджету затвердили вже без дискусій.  Зміни внесли у зв’язку із надходженням державної субвенції для фінансування центру первинної медико-санітарної допомоги в сумі 3 млн 648 тис грн. Погодили виділення коштів в сумі по 500 тисяч кожному на капітальний ремонт спортивного майданчику НВК №3-ліцей та  утеплення і гідроізоляцію даху ДНЗ (ясла-садок) №7. До загального фонду міського бюджету  зарахували 200 тисяч від Зарічанської сільської ради  на ремонт вулиці Федорівська. Окрім цього, Зарічанська сільська рада виділила міському бюджету  263 349 гривень, з яких 9270 – на придбання памперсів та калоприймачів для пацієнтів; 85 424 – на навчання сільських дітей у дитячій музичній школі; 168 654 – на утримання учнів, які проживають на території Зарічанської сільскої ради, та навчаються в школах Володимира-Волинського.  До доходів загального фонду узгодили субвенцію в сумі 4356 грн, яка надійшла від Устилузької міської ради для придбання паперу для підписання декларацій між лікарем та пацієнтом Устилузької ОТГ.

Тетяна ІЗОТОВА.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up