Новини

Доцільність існування районної ради та бюджет по-новому

Архів
14 переглядів

  На останній у цьому році сесії депутати районної ради підбивали підсумки та приймали рішення про те, як жити далі, розглядаючи 14 питань порядку денного. З 34-х депутатів на сесійне засідання, котре тривало трохи більше двох годин, прибули 22 районні обранці. Утім, не всі з них лишились до кінця засідання.

Без вшанування з нагоди професійних свят

Якщо за перших чотири питання порядку денного 21-ї сесії депутати проголосували одноголосно, а полягали вони у внесенні змін до районних програм, що стосуються прав і законних інтересів дітей, соціального захисту населення та висвітлення органів державної влади у ЗМІ, то питання про програму вшанування працівників різних установ району з нагоди професійних свят викликало суперечки.  Голова фракції ВО «Свобода» Павло Карпюк зауважив, що наступного року районного бюджету як такого уже не існуватиме, тому, на його думку, приймати таке рішення недоцільно, тим паче кожна ОТГ сама вшановуватиме своїх жителів  з нагоди професійних свят.

Проголосувавши за цей проект рішення, депутати згодом повернулись до цього питання і повторно проголосували, адже з’ясувалось, що окрім депутатів фракції «Свободи», які були проти або ж утримались, не підтримав цю програму і безпартійний Анатолій Яльницький. Відтак після повторного голосування не вистачило голосів для підтримки проекту рішення,  а тому наступного року районна рада не витрачатиме коштів на привітання працівників з нагоди професійних свят.

Районнураду фінансуватимуть ОТГ

За дев’ять місяців року, що минає, усі параметри та показники, встановлені бюджетним призначенням, повністю виконані. На цьому наголосила начальник управління фінансів РДА Олена Бондарук. За власними доходами бюджет району виконано на 122,5 відсотка. За три квартали року додатково надійшло у бюджетну казну 348 тисяч гривень. Субвенції з державного бюджету дозволили виплатити допомоги сім’ям з дітьми, а субвенції на відшкодування пільг та субсидій  – зменшити кредиторську заборгованість, яка на 1 жовтня становила понад дев’ять мільйонів гривень.

Перевиконання доходної частини дало можливість внести зміни до бюджету-2018, профінансувавши тим самим районну виборчу комісію у зв’язку із виборами в ОТГ, виплативши заробітну плату працівникам районної спортивної школи, розрахувавшись за енергоносії у РБК, а також оплативши послуги, які надає інклюзивно-ресурсний центр дітям з району.

Відбулись зміни і у міжбюджетних відносинах з областю та ОТГ, зокрема збільшилась субвенція на відшкодування пільг, що дасть можливість до 1 січня уперше за багато років повністю погасити заборгованість. Також Олена Григорівна повідомила, що Оваднівська сільська рада збільшила субвенцію для відшкодування видатків з фінансування районного терцентру.

Роз’яснила очільниця управління фінансів і те, які особливості матиме районний бюджет, сформований за новою класифікацією. Одна з головних змін, котра торкнеться району це те, що з 1 січня 2019 ряд установ Хобултівської сільради, котра увійшла до складу Зимнівської ОТГ, переходять на баланс цієї громади, а установами Березовичівської сільради опікуватиметься Війницька ОТГ Локачинського району.

Щодо цифр, як запевнила Олена Бондарук, то вони лишаються на такому ж рівні, як і у 2018 році – бюджет складатиме  лише 600 тисяч гривень. Доходи у районну казну надходитимуть з податку на прибуток і зі зборів за надання адміністративних послуг ЦНАПу РДА. Решта доходів – це міжбюджетні трансферти з обласного бюджету та об’єднаних громад, котрі повністю поділили район.

Щодо фінансування районних установ, то коштів нині не вистачає лише на будинок культури, тому там нині проводиться оптимізація штату, хоча , як зазначила Олена Бондарук, районна влада хоче усіма можливими шляхами зберегти РБК у тому стані, який є. Запевнив у цьому і голова райради Роман Гук, котрий зазначив, що при розподілі залишків бюджету кошти в першу чергу спрямовуватимуть на районний будинок культури.

Під час обговорення проекту бюджету лунали думки  щодо того, чи доцільно взагалі утримувати апарат районної ради і чи можна оптимізувати штат. На ці закиди очільниця фінансового управління РДА відповіла, що районна рада однозначно потрібна, адже цей орган місцевого самоврядування здійснює свої повноваження щодо виконання програм та бюджету, який забезпечує роботу галузей на території всього району. Тому райрада працюватиме і виконуватиме свої функції до місцевих  виборів, котрі відбудуться восени 2020 року.

Проти такого бюджету проголосували лише депутати фракції ВО «Свобода», утім голосів вистачило для підтримки цього проекту рішення.

Кворуму вже не було, щоб голосувати проти  підняття цін на газ

Останнє питання, яке розглянули депутати на сесійному засіданні стосувалось звернення депутатів райради до Президента України щодо негайного скасування рішення уряду про підвищення ціни на газ для населення. У зверненні зазначено, що замість вчинення дій щодо розвитку економіки та підтримки бізнесу в країні та подолання корупції вчергове намагаються залізти в кишеню звичайних громадян та саме за їх рахунок вирішити питання погашення багатомільярдних кредитів.

«Насправді ж МВФ вимагає лише збалансувати економіку, привести до оптимальних показників дефіцит держюджету та боргових зобов’язань.

Ми, депутати Володимир-Волинської районної  ради, вважаємо рішення уряду від 19 жовтня про підвищення ціни на газ для населення неприпустимим і таким, що порушує конституційні права громадян України на доступні житлово-комунальні послуги для всіх споживачів та порушенням їх конституційних прав на достойний рівень життя», – йдеться у зверненні.

Втім, коли дійшло до розгляду цього питання, частини депутатів уже не було в сесійній залі, а ті, хто лишився, утримувалися або голосували проти. Не підтримали звернення і обидва очільники райони. В підсумку питання набрало лише 16 «за».

Тетяна ІЗОТОВА.

 

 

 

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up