Новини

І краса може гарантувати заробіток

Архів
33 переглядів

   – Сама ще недавно була серед вас, – так розпочала семінар, точніше, свій майстер-клас для безробітних підприємець Юлія Корнієвська. Розклавши на столі косметику, вона на очах запрошених жінок, що перебувають на обліку у міськрайонній філії обласного центру зайнятості, почала делікатно знімати макіяж з моделі, аби за хвилю, усе докладно пояснюючи, накласти свій, авторський.

Займається цим недавно, а надихнули дівчину і надали впевненості, що зможе працювати у сфері візажу фахівці служби зайнятості. Пройшовши тут навчання для підприємців-початківців, вона склала бізнес-план. Зізнається, раніше стримувало занепокоєння, що не знатиме, як вирішити усі формальності, до кого звертатися, головне, де взяти кошти, яких, за попередніми підрахунками, треба було близько тисячі доларів, або понад 30 тисяч гривень.  Кредиту брати категорично не хотіла. То ж одноразова допомога від служби зайнятості на відкриття підприємництва стала для Юлії фінансовим стартом на відкриття власної справи, а навчання допомогло розв’язати організаційні проблеми.

Чому обрала саме візаж? Каже, що ще трирічною дівчинкою колись розмальовуючись маминою косметикою, так рівненько підвела стрілки біля очей, що ненька, незважаючи на зіпсовані засоби, не сварилася, а лиш подивувалася  вправності малої. Гарно вдавалося робити собі макіяж і вже у дорослому віці,  подруги захоплювалися й часом не вірили, що не була у салоні краси. Тому коли, попрацювавши за кордоном, повернулася до Володимира, вирішила зайнятися тим, що до душі.

До речі, Юля має хорошу освіту, закінчила престижний виш за спеціальністю менеджмент з туризму й готельно-ресторанного бізнесу. Маючи досвід роботи у цій сфері, розуміла, що й у підприємництві можна зустріти чимало «підводних каменів», хвилювалася, чи не перешкоджатиме їй конкуренція – адже у місті чимало уже визнаних майстринь візажу. Однак, як виявилося, наші жінки все частіше користуються такими послугами, отож попит диктує і пропозицію. Юлія орендувала приміщення, каже з цим особливих проблем у Володимирі нема, і почала власну справу.

Розповіла, що робить і безплатні макіяжі, аби потім дівчина прийшла вже як клієнтка. У цьому бачить подвійну вигоду – і клієнтську базу розширює, і сама руку у своєму мистецтві тренує. Саме мистецтвом вважає цю свою роботу, адже, пояснює, з допомогою макіяжу  жінка може щодня бути різною, здавалося б, один майже непомітний штрих змінює форму вуст, очей, навіть погляд, вираз обличчя, надає ділового чи романтичного вигляду. Найбільше хвилювалася, коли вперше робила макіяж нареченій.  «Та яке величезне задоволення – спостерігати, як змінюються дівчата, побачивши себе у люстерку з моїм макіяжем!» – ділиться приємними відчуттями молода майстриня.

Після закінчення семінару учасниці не відразу відпустили Юлію, а вона, відповідаючи на їхні запитання, пояснювала, що не обов’язково купувати найдорожчу косметику, бо достатньо доброякісною є і польська, націлювала на безпечні засоби, попереджала, від чого варто утримуватися, а на яких засобах не варто економити. До речі, для свого кабінету Юлія обирає косметичні засоби у магазинах нашого міста – «Фреш», «Ватсон», «Єва».

Прощаючись, вона ще раз наголосила безробітним жінкам, що навіть, у разі невдачі, все ж краще шкодувати за зробленим, аніж через те, що сидиш без діла. Порадила набиратися рішучості і приймати рішення, бо працювати на себе завжди краще, ніж на когось.

Ірина НАДЮКОВА.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up