Новини

Історичні персонажі «ожили» у міському музеї

Архів
20 переглядів

У справжню машину часу перетворився історичний музей імені Омеляна Дверницького у Міжнародний день музеїв – кожен, хто завітав сюди минулого четверга мав нагоду здійснити незабутню мандрівку історією краю від найдавніших часів до сучасності. Театралізована екскурсія виставковими залами, яку вперше підготували співробітники музею для своїх відвідувачів, не залишила нікого байдужим.
Вже за декілька хвилин до початку дійства перед головним входом найдавнішого музею на Волині не проштовхнутись – тут зібрались постійні відвідувачі та друзі історичної садиби, чимало з яких прийшли у святковому вишитому вбранні, адже саме на цей четвер припадав і День вишиванки. Ось нарешті лунають позивні і на порозі з’являється науковий співробітник музею Богдан Янович у досить незвичному вбранні середньовічного архіваріуса, який гостинно запрошує всіх до першої зали. Тут, у кутку, за столиком біля каміна сидить поважний сивочолий чоловік – сам засновник першого музею на Волині, мировий суддя Омелян Дверницький, в образ котрого перевтілився голова товариства «Просвіта» Павло Глущук. Він подякував за дбайливе збереження пам’яток старовини та дав молодому поколінню настанову продовжувати його справу.


З експозиції, присвяченої найдавнішим часам в історії людства – палеоліту, розпочалась захоплива екскурсія виставковими залами – тут увагу привернув бивень мамонта і знаряддя праці первісних людей, а ще двійко дітлахів, які примандрували просто із кам’яного віку. Хлопчик та дівчинка розповіли, що їхній батько пішов на полювання, а вони допомагають мамі молоти зерно у жорнах.

Далі відвідувачі оглянули цікаві знахідки археологів – посуд та прикраси трипільської культури, фрагменти обладунків давньоруського воїна та інші предмети старовини. Перемістившись у наступну залу, потрапили у найбільш славетну епоху в історії нашого міста – період Галицько-Волинського князівства. Тут про своє правління розповіла сама візантійська князівна Анна, дружина князя Романа Мстиславовича, образ котрої вдало передала наукова співробітниця музею Ганна Доскоч.

Проминувши ще декілька століть, гості музею опинилися у ще одному славетному періоді українського козацтва, першими ватажками яких були саме волиняни. Не менш цікавими були оглядини виставкових зал із сакральними пам’ятками мистецтва, експонатами, котрі належали колись чисельній єврейській громаді міста, давнім одягом володимирчан і, на завершення, – виставка, присвячена Першій та Другій світовій війнам, котра і нині, на жаль, не втратила своєї актуальності. Увесь біль, що приносять війни, передала акторка аматорського театру «Різнобарв’я» Ольга Щербина, читаючи лист чоловіка з фронту.


На цьому сюрпризи від музейників не завершились – для гостей вони підготували невеликий концерт з проникливими піснями у виконанні вихованців зразкової вокальної студії «Ладомир» та співробітника музею Олександра Стемковського. А ще усі бажаючі мали нагоду взяти участь у святковій лотереї та виграти призи – краєзнавчу, художню літературу та абонементи на безплатну екскурсію музеєм.

Тетяна ІЗОТОВА.

Коментарі
Теги: Анна Доскоч, Богдан Янович, День музеїв, музей, Тетяна Ізотова
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up