Новини

Історико-археологічний опорний план встановлює охоронні зони та правила містобудування

Архів
25 переглядів

 Оприлюднення історико-археологічного опорного плану міста відбулося минулого понеділка у залі засідань міськвиконкому. Це опорний містобудівний документ, який, зокрема, спрямований на охорону пам’яток архітектури, історії, археології та іншої культурної спадщини. Його затвердження – необхідна умова для ведення будь-якого будівництво у місті.

– Володимир-Волинський входить до переліку історичних міст України. І якщо досі у питаннях охорони пам’яток ми керувалися розробленим і затвердженим у 2006 році Генпланом розвитку ДІКЗ “Стародавній Володимир”, що охоплював лише центральну частину міста, – розповідає начальник управління містобудування та архітектури Тарас Киба, – то, згідно з внесеними минулого року змінами до постанови Кабміну 2002 року “Про затвердження Порядку визначення меж та режимів використання історичних ареалів населених місць, обмеження господарської діяльності на території історичних ареалів населених місць”, уряд поставив перед нами завдання розробити цей історико-археологічний опорний план на всю територію міста — 17,2 квадратних кілометра. Без його затвердження в місті нема можливості виписувати містобудівні умови й обмеження на спорудження нових об’єктів.
З-моміж іншого, розроблений київським ТзОВ “НКП “Місто України” документ нарешті встановлює охоронні зони пам’яток. Важливою складовою плану є зонування регулярної забудови, у якому визначено три категорії.
Зона першої категорії має суворий режим й охоплює, по суті, весь історичний центр міста. Якщо користуватися знайомими містянам орієнтирами, то можна сказати, що це територія від річки Луга до будівлі Укрпошти, від колишнього магазину “Фокстрот” до ресторану “Маяк”. Будівництво у цій зоні можливе лише з врахуванням багатьох чинників – історичної закономірності забудови кварталу, кольористики, стильових особливостей середовища тощо. Максимальна висота новобудов у цій зоні — 10 метрів, а дозвіл на їх спорудження надає лише Міністерство культури.
Умови будівництва в зоні другої категорії, що межує із першою, теж доволі суворі, вимагають дотримання ряду вимог і погодження у Мінкульті. Обмеження висоти новобудов тут 15 метрів.
Зона третьої категорії помірного регулювання, до якої належить решта міста, допускає будівництво будинків не вище 27 метрів із обов’язковим погодженням в управлінні культури і туризму облдержадміністрації. Крім того, місті встановлено зону охоронного ландшафту, завдання якого – охорона природного оточення, збереження і відтворення якостей, пов’язаних із ландшафтними пам’ятками тощо.
По суті, цей документ стосується кожного жителя міста. Адже відтепер кожен, хто бажатиме збудувати чи будинок, чи гараж, чи прибудувати кімнату до свого помешкання, муситиме отримати дозвіл у Міністерстві культури або в обласному управлінні, залежно до того, до якої із зон належить територія запланованого будівництва. Водночас історико-археологічний опорний план має захистити численні об’єкти, які належать до культурної спадщини не лише Володимира, а й України.
Тарас Киба розповідає, що на засіданні з оприлюднення плану прозвучало кілька важливих зауважень та пропозицій, зокрема, – включити до переліку пам’яток будівлю залізничного вокзалу та до охоронної зони будинку військкомату – Брусилівський парк. Їх буде враховано і внесено до плану.
Також головний архітектор запрошує всіх цікавлених містян ознайомитися із детальним історико-архітектурним опорним планом у приміщенні управління архітектури і містобудування та озвучити свої запитання, зауваження або пропозиції. Зробити це можна до 5-6 липня. Далі документ буде передано в обласне управління культури і туризму, а звідти — в Міністерство культури для розгляду і затвердження. На кожному з етапів можливі внесення рекомендацій.
Віталіна МАКАРИК.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up