Новини

Майбутні проекти і важливі висновки з поїздки у Цвіккау

Архів
15 переглядів

   Наша газета уже повідомляла про поїздку представників міськвиконкому та депутатського корпусу на туристичну виставку-ярмарок до німецького міста-партнера Цвіккау. Учасники делегації виявили бажання розповісти більше про результати візиту, домовленості щодо спільної діяльності та висновки, зроблені із поїздки.

– Після повернення ми, з ініціативи Віри Сєргєєвої, провели мозковий штурм і детально проаналізували, що можна виправити, що вдосконалити. Ми гарно попрацювали, написали цілий список речей, які варто змінити, – розповідає начальниця проектного відділу Любов Саць.

Депутат міськради Сергій Радкевич відвідує цей захід уже другий рік поспіль. Помітив, каже, що інші міста представляють ті самі учасники, і це йде на користь, адже вони добре знають попередні домовленості і можуть продовжувати співпрацю, а не наново налагоджувати контакти. Вторік, скажімо, директор ДІКЗ «Стародавній Володимир» ВолодимирПикалюк попередньо узгодив, що в маршрут одного із туристичних турів буде включене і наше місто. А цього разу уже начальник відділу культури й туризму Роман Віслобоков з’ясовував, чому німецькі туристи не приїхали до Володимира. З’ясувалося, надивившись новин, злякалися війни і напруженої обстановки і вирішили в Україну не їхати. Роман Віслобоков мусив пояснювати, що бойові дії відбуваються далеко від Володимира і на життя у місті фактично не впливають…

– Ми представляємо місто. Але оскільки це міжнародна виставка, де є учасники з Німеччини, Чехії, Швейцарії, Італії і нікого, крім нас, з України, то розуміємо, що маємо насамперед розповідати про країну, з якої приїхали, а тоді вже про місто, – зауважує Сергій Радкевич. Виходячи з цього, на наступний рік планують виготовити цікавіший інформаційний стенд, який розповідав би і про Україну, і про Володимир.

На своєму стенді наші делегати показували роботи майстрів, якими пишається місто. За бажання, відвідувачі виставки могли й придбати щось. Захоплювалися витворами Анатолія Бойка, але оскільки це, по суті, ювелірні вироби і коштують вони чимало, а німці – ощадливі і не готові витрачати великі кошти на декоративні речі, то їх і не купували.  З задоволенням приміряли аксесуари й одяг від Світлани Літвінчук і навіть придбали декілька речей. Добре розійшлися вишиті стрічками ялинкові кульки від Олени Бабійчук та Мар’яни Олещук. Про кожного з майстрів відвідувачі могли прочитати коротку довідку на картках. Також наша делегація підготувала інформаційні буклети німецькою мовою, куди включила цікаві для туристів заходи, що відбуваються у місті і поблизу нього.

Щоразу делегації поєднують участь у виставці із вирішенням інших важливих питань. Цього року скористалися можливістю, аби провести консультації щодо спільних проектів, над якими уже певний час працюють у проектному відділі. «Ми беремо участь у програмі партнерства між громадами Німеччини та України, щороку збираємося за «круглим столом» за участю координатора, який допомагає вибудовувати співпрацю», – розповідає Люба Саць. – «Вторік працювали над двома проектами, один із яких стосувався обміну досвідом між працівниками нашого «Теплокомуненерго» і тамтешнього теплопостачального підприємства, інший – обміну лікарями. З незалежних від нас причин, підтримку програми вони не отримали, хоча німецькі партнери все-таки профінансували візит наших медиків для стажування у Цвіккау».

У цьому році програма триватиме, можна подавати заявки. Цікаво, що якщо вдасться організувати один із «м’яких» проектів,  тобто отаких-от обмінів, то можна буде подавати «твердий», або ж інфраструктурний, в рамках якого фінансується закупівля  якихось матеріалів, обладнання, проведення робіт. «Ми мали зустрічі з партнерами і запропонували їм кілька напрямків: або надалі працюємо у сфері енергозбереження і потім робимо модернізацію однієї із котелень, або ж проводимо ще один обмін лікарів і купуємо обладнання для ТМО. Вони мають визначитися, в якій сфері їм цікавіше працювати із нам, і до 17 лютого надіслати на програму лист зацікавленості. Тоді навесні ми готуємо проектну заявку і спільно її подаємо», – підсумовує результат переговорів Любов.

Локомотивом партнерських стосунків Володимира й Цвіккау є Карл-Ернст Мюллер. Разом і заступником міського голови СвеномДітріхом вони опікувалися учасниками нашої делегації, допомагали комунікувати, організовувати дозвілля після ярмарку. З мером, на жаль,зустрітися не вдалося, бо вона саме вирушила  у відпустку в Нову Зеландію. Але поспілкувалися із її заступницею. А 14 січня вранці, за українською традицією, завітали до міської ради – щоб зерном і щирими побажаннями засіяти на добро. Сподіваються, це жито-пшениця проросте щедрим врожаєм гарних стосунків і плідної співпраці.

Віталіна МАКАРИК.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up