Новини

Мандрівки на автомобілях і в часі: у Володимирі відбувся автоквест

Архів
5 переглядів

Минулої неділі у вечірню пору перехожі здивовано витріщалися на вбраних у білі халати і смішні перуки  й капелюхи чоловіків і жінок, які вискакували з автомобілів і бігали вулицями, напружено вдивляючись під ноги й розглядаючи стовпи і стіни будинків. Десь так зі сторони виглядав автоквест за мотивами кінотрилогії «Назад у майбутнє», участь у якому взяли вісім команд. На виконання десяти завдань мали всього три години.

На старті автоквесту його організатори – Дмитро та Володимир Омелянюки, Олександр Кавюк та Вадим Музичук ознайомили учасників з правилами. Кожна команда стартувала лише після того, як отримувала перше завдання у Телеграм – для всіх порядок виконання цих завдань різнився. Знайшовши відгадку до нього і прибувши у правильне місце, мали відшукати позначку “D2”, сфотографувати і вислати своєму куратору – лише після цього дізнавалися наступне завдання.

За виконання бонусних завдань можна було отримати додатковий час, а за використану підказку час віднімався. Ті, хто прийшов на квест у костюмах героїв фільму, геніального вченого-винахідника Дока та підлітка Марті, отримували також часові бонуси. А перед стартом капітани команд, які кермували автомобілями, підписалися під зобов’язанням дотримуватися правил дорожнього руху.

Для того, щоб успішно впоратися зі складними, але цікавими завданнями квесту, потрібні були знання не лише трьох фільмів «Назад у мабутнє», а й історії і топографії Володимира. Хлопці з команди, до якої я долучилася, – Ілля, Діма, Сашко і Назар, перед стартом автоквесту передивилися усі три кінострічки, вбралися у костюми Дока і Марті, і навіть взяли з собою гітару, подібну до тієї, на якій грав один з героїв у фіналі першої частини. Але на вулицях міста орієнтувалися не дуже добре, тому виконання першого завдання забрало у нас майже годину.

Щоб розгадати головоломки, учасникам довелося покладатися не лише на власні знання, а й на Гугл, Вікіпедію, спеціальні додатки для мобільного. Розшифрувати речення, написане азбукою Морзе чи приховане іншим шифром, до якого треба підібрати ключ. Пригадати, де у Володимирі була «космічна» дискотека, а де – цукерня Ковальського. Збагнути, що «20 липня» з одного із завдань – це не назва вулиці, а дата визволення міста від фашистських загарбників, і знайти об’єкт, із нею пов’язаний. Відшукати місце на окраїні міста (а на якій саме – вкажуть номери маршруток) чи зрозуміти, куди на початку минулого століття прибував вогнедишний дракон. Прослухати у зворотному напрямку звуковий файл, який вкаже на потрібну локацію. Пригадати таблицю Менделеєва і скласти докупи номери хімічних елементів.

Відповіді на них привели учасників автобусну зупинку біля цукрового заводу, в парки Гагаріна і «Слов’янський», до культурно-мистецького центру і столітнього дерев’яного будинку на вулиці Цинкаловського, на дитячий пляж і залізничний вокзал, до танка на Устилузькій, Лодомирського цвинтаря і «Кебабмена» біля автостанції. Тож командам довелося не лише накатати чимало кілометрів по місту, а й добряче побігати. Поміж тим і бралися за виконання бонусних завдань – наприклад, передати на камеру послання собі-у-майбутньому.

Хоч завдання й були вельми непростими, та команда «Ледь встигши», всупереч своїй назві, впоралася із ними всього за годину. Друге місце посіла команда «Навіжений бедрик», третє – «Чорний плащ». Усі вони отримали медальки і призи від спонсорів – «Автомагазину» по вулиці Драгоманова, сервісу з підбору та налаштування аудіо систем «Dimas Sound Garage», магазину «Корнелюк шоп», мережі кав’ярень «Kava Avenue», «Кебабмена» та фотографа Івана Дуди.

Враження від автоквесту в учасників лишилися мега-позитивними: багато драйву, азарту, пригод та яскравих емоцій. Автоквест – це не лише тест на знання теми, гімнастика для мізків і випробування для вестибулярного апарату, а й чудова можливість більше дізнатися про рідне місто.  Щоб повністю відчути це, варто спробувати самому – скажімо, наступного разу.

Віталіна МАКАРИК.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up