Новини

На брифінгу міського голови: Візит Патріарха і незавершена автостоянка

Архів
4 переглядів

У вівторок після оперативної наради  міський голова Петро Саганюк звично  зустрівся із  журналістами місцевих  засобів масової інформації  і  відповів  на  їхні  запитання.

 Знову заговорили про створення амбулаторій загальної практики-сімейної медицини, дві з  яких  має тути у нашому місті. На це давно виділені кошти Світового банку, але, крім запевнень, вже кілька років  справа на ділі ні на крок не зрушилась. Ми  ж під цей проект купили приміщення у селищі цукрового заводу, яке  вже тривалий час не використовується.  Тепер знову порушили це питання, зокрема і перед новим головою облдержадміністрації, та важко допитатися, де ж ті обіцяні кошти.

  Завершується навчальний  рік, а наступний  вже розпочнеться з реформованою специфікою – учні  починатимуть навчання у закріплених  за  їхніми районами школами? Так, 25 травня в усіх загальноосвітніх навчальних закладах міста пролунає останній дзвінок.  Стосовно  законодавчих змін у початковій освіті, то  тут треба  підходити помірковано: враховувати і вимоги закону, але і  чути  аргументи батьків. На прийом з такого приводу вже  приходили  батьки майбутніх школяриків  з вулиці Ганни Жешко (колишнього військового радгоспу):  їхніх дітей записали у  школу № 2, а  їм зручніше ходити у НВК № 3…

Місто вітало поважного  гостя –  до нас приїжджав патріарх Філарет. Ми зустріли його ще за межами міста, згодом  теж мали  нагоду поспілкуватися. Попри те, що предстоятелю вже 91 рік,  він розумно мислить,  займає чітку патріотичну позицію, зокрема і в тім, що держава  повинна мати свою помісну церкву.

Але  під час цього візиту так і стояла незавершеною автостоянка, облаштування якої розпочали  у рамках підготовки.  Дійсно, ці роботи біля собору Різдва Христового планували  закінчити  до 10  травня, на  них з міського бюджету виділено до мільйона гривень.  Але перешкодила цьому земельна неузгодженість, адже  половина   ділянки під автостоянку у віданні  міста, половина  – у церковному користуванні. А виконувати за  бюджетні кошти   роботи на  «чужій» території ми не можемо, казначейство просто не профінансує таких витрат. Зверталися  до церковної громади  про  передачу ділянки, навіть пропонували обміняти її  на рівноцінну за площею частину території  при  в’їзді до храму  з боку вулиці Ковельської, яка належить місту. Та нас не почули.  За такого розвитку подій винесемо на розгляд сесії міської ради питання про вилучення частини земель, наданих в користування, для суспільних потреб.  Буде прийняте таке рішення, тоді і облаштування  цього місця для паркування автомобілів, яке  дуже потрібне місту, продовжиться.

Трохи   більше,  ніж два місяці, залишається до  відзначення 1030-річчя міста.  Підготовка  до  цього  свята якось активізується?  Залишилося  завершити навчальний рік,  зустріти Трійцю, схоже, насичений період свят закінчиться, і можна буде сконцентрувати зусилля  на  підготовці до цієї  круглої дати в історії Володимира. Оргкомітет  на чолі з моєю заступницею Ларисою Куліковою працює за затвердженою міським головою програмою,  у вівторок  відбудеться його засідання, на якому жителів міста  запрошують  висловлювати і свої побажання. У, так би мовити, матеріальному плані, то до цього свята хочемо встигнути  благоустроїти територію біля церкви Святого Юрія, у парку «Слов’янському”, сквері  біля ресторану  «Дружба», заасфальтувати провулок  біля «Фенікса». А ще треба конче навести порядок у дворах, бо  деякі так  вже заставлені автомобілями, що навіть  сміттєвоз не може під’їхави, щоб завантажити   побутові відходи.

Але якось незаслужено поза увагою залишаються парк імені Гагаріна, який теж у центральній частині міста? Коштів не  вистачить, щоб усе зробити.  Обкосимо, а колись дійдуть руки до цього місця відпочинку, яке треба відповідно благоустроїти. До 1030-річчя міста основні заходи відбуватимуться все-таки у «Слов’янському», де хочемо понівечений шар асфальту у центральній застині замінити на бруківку, замінити  каналізаційні труби у   рівчаку попід валами, виконати деякі інші  роботи.

Антоніна  МИХАЛЬЧУК.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up