Новини

На брифінгу міського голови: З якими проблемами область може підсобити

Архів
4 переглядів

Минулого вівторка міський голова Петро Саганюк звично зустрівся із журналістами місцевих засобів масової інформації та відповів на їхні запитання.

 

Давненько вже до нашого міста не навідувалося обласне керівництво. Які враження залишилися від візиту голови обласної ради Ірини Вахович? Цей візит давно планувався і видався дуже насиченим. Оглянули ряд об’єктів і міської комунальної власності, і тих, що на обласному балансі. З останніх добрі враження справили на голову облради спеціалізована школа-інтернат для дітей з вадами слуху, ліцей “Центр освіти”. Побували також у міському центрі фізичного здоров’я населення “Спорт для всіх”, інклюзивно-ресурсному центрі, оглянули будівництво 44-квартирного будинку та гуртожитків для військовослужбовців. Візит до агротехнічного коледжу висвітлив ряд проблем, які слід розв’язувати на обласному, а то й вищому рівнях. Як відомо, заробітна плата працівників і комунальні платежі коледжів і профтехучилищ фінансуються з обласного бюджету. Майно ж цього навчального закладу, який колись був у віданні міністерства сільського господарства, невідомо чиє. А з ним якраз і є проблеми. Бо і у старому приміщенні коледжу протікає дах, і гуртожиток, який аварійний і стоїть не заселеним більше десяти років, руйнується. Якби його передали у обласну власність, можна було б порушувати питання подальшої передачі місту з умовою обладнання там житла для військових чи молодих спеціалістів. Плануємо і надалі запрошувати керівників з області та спілкуватися про об’єкти обласної власності, які знаходяться в місті, аби спільно вирішувати актуальні для міста питання.

 

Схоже, що за аналогією з окремими великими містами ви також хочете розпочати боротьбу з МАФами.  Не те, щоб боротьбу, але вже не вперше нагадую управлінню архітектури і містобудування, до роботи якого маю чимало критичних зауважень, про необхідність  виготовити схему розміщення таких малих архітектурних форм. Місто повинне мати своє обличчя і визначати його у значній мірі має і це управління. Он скільки таких МАФів на автостанції, а не всі вони навіть мають необхідні дозволи.

Роботи на Риловиці наближаються до завершення. Коли ж там «квітку» святкуватимуть? Нині там встановлюють освітлення, маємо освоїти на цім об’єкті своїх вже виділених 200 тисяч гривень, але цієї суми недостатньо, щоб реалізувати все, що там заплановано. Будемо обговорювати з депутатами пропозицію ще виділити кошти на благоустрій цього острівка, що має стати одним з найпривабливіших куточків нашого міста. Для остаточного завершення робіт потрібно додати до 500 тисяч гривень. Щодо озеленення цієї території, то нещодавно мав зустріч з начальником «Волиньлісу» Олександром Кватирком, який пообіцяв на спонсорських засадах виділити садивний матеріал. Лавки там поки що можна було б поставити ті, що забрали з парку, поремонтувавши їх. Сподіваюся, що ця зона стане чудовим подарунком місту на його наступні іменини.

Обіцяють, що днями буде прийнято державний бюджет наступного року. Як його показники проектуються на місцевий рівень? Загалом доведені контрольні показники нас задовольняють. За попередніми даними, близько мільйона гривень не вистачатиме на потреби медицини, але це не така велика «дірка», щоб її не залатати. Наступного тижня проведемо громадське обговорення проекту міського бюджету і, сподіваюся, що у грудні на сесії міської ради із врахуванням депутатських зауважень приймемо міський бюджет. Хоча, звичайно, є до цього документа чимало зауважень, пропозицій, не всі запити вдасться задовольнити.

Уже давно обіцяють спеціалізований автомобіль для інклюзивного центру? Кошти на це є, проведено тендер, але дається місяць на можливе оскарження його результатів. Завершиться цей період – урочисто вручимо ключі від авто.

Антоніна МИХАЛЬЧУК.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up