Новини

На пленері малювали загублені вулички і колоритні будинки

Архів
26 переглядів

Півтора десятка художників з України та Польщі зібрав минулого тижня 19-й міжнародний пленер «Колорит». Разом із місцевими колегами вони на кілька днів заполонили вулиці Володимира, шукаючі наймальовничіші куточки та найцікавіші ракурси, а також завітали в гості до скульптора-різьбяра Олега Дубинчука.

З-поміж приїжджих художників були ті, котрі не вперше відвідують наше місто, і ті, котрі відкривали для себе княжий Володимир. Так, цього року на пленер завітали лучани Петро Собко та Микола Рубан, ковельчанин Андрій Артемук, а також Оксана Мартинюк з Чернівців та Антон Колодзеєк, Даміан Богушевскі і Малгожата Скалбанія з Польщі.

Темою цьогорічного «Колориту» були загублені вулички і старі будинки міста. Відтак, навіть місцеві митці зуміли знайти для себе дещо особливе і цікаве.

«Дізнавшись про тему, я одразу вирішила написати батьківську хату – будинок на вулиці Юліана Опільського, де я народилася, де жила, де вчилася малювати, – розповідає викладачка педколеджу Тетяна Токарєва-Асмолкова. – Тому у цій роботі так багато сонця і світла, адже цей дім асоціюється із моїм дитинством. Працювала над нею з великою повагою і любов’ю. А коли закінчила, пообіцяла рідним, що картина «Батьківська хата» висітиме не аби де, а в мерії».

Колоритний будинок із цікавою історією знайшла і Тетяна Салуха. Каже, що запримітила його давно – та й більшості володимирчан, які ходять до джерела по воду, ця будівля, що притулилася до Валів Городища, є знайомою.

«Коли почала малювати, вийшов господар і розповів, що кілька років тому сюди приїздили два літніх поляки. Зазнімкували будинок і відіслали фото своєму другу, який мешкає у Німеччині – той хотів побачити дім, в якому жив його дідусь. Отже, споруда ця належить до давньої, польської забудови, – розповідає Тетяна. –А підкупила мене ця місцина своєю спокійною, приємною атмосферою і цікавим краєвидом. А ще – тим, що будинок зберіг свій давній, не попсований сучасними «вдосконаленнями», вигляд».

Підбиваючи підсумки пленеру, організатори висловили сподівання, що наступного року «Колорит», який буде ювілейним, 20-м, стане ще насиченішим творчим спілкуванням і мистецькою роботою. Зокрема, планується, що у його рамках відбудеться і дитячий пленер. Також директорка КМЦ Катерина Юрчук від імені оргкомітету подякувала підприємцям Миколі Малишеву та Андрію Мохончуку, які допомогли в організації харчування, та Максиму Климюку, який забезпечив митців мінеральною водою.

Віталіна МАКАРИК.

Коментарі
Теги: Віталіна Макарик, пленер, Тетяна Салуха, Тетяна Токарєва-Асмолкова, художники
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up