Новини

НА СЕСІЇ  МІСЬКОЇ  РАДИ: П’ять  найгостріших   моментів

Архів
13 переглядів

 Майже чотири години тривала сесія міської ради  минулої п’ятниці, на  якій депутати розглянули   31 питання.  Прийняття  окремих рішень   викликало  падкі  дискусії  у залі.

 

Депутатські запити  з реплікою  про  двох “артистів”

Але  перш ніж перейти до цього традиційного  зачину сесії,  потрібно  було прийняти порядок денний, чого гладко не вдалося зробити. Як завжди заперечення  мав  Ярослав Жук: і  директор реабілітаційного центру не має права  проекти рішень подавати, і питання про продаж на Шевченка, 11 відхилити…

Повернулися і до  звернення щодо підвищення   ціни на газ, заради якого скликалась, але не зібралась позачергова сесія. Зійшлися  на тому, що, хоч і болить це  всім, але підготувати його треба юридично грамотно, бо то не  президентська прегогатива встановлення цін. Руслан  Мороз порадив не  перестрибувати через голови, а  звернутися до народного депутата, хай на законодавчому рівні це питання  вирішують. У результаті  розгляд цього звернення на черговій сесій депутати не підтримали.

Із запитів Сергій Радкевич мав два: звернутися до обласної ради про співфінансування ремонту стадіону, на що треба чотири з половиною мільйони гривень; придбати автовишку для КП «Полігон», яке має клопоти з вуличним освітленням.  Ярослав Жук заявив, що теплове господарство не так добре, як прозвітували, готове до опалювального сезону, і пропонував розробити положення про відшкодування збитків  за недоброякісну підготовку. Максим Климюк звертав увагу  на потребу встановити автобусну зупинку на вулиці Драгоманова, зазначив, що у школах нема побутових умов для інвалідів, зокрема відповідно не обладнані санвузли, Світлана Федонюк при цьому додала, що це питання не тільки шкіл, має бути відповідна міська програма. Ярослав Жук побачив негативні наслідки у тому, що у «Теплокомуененерго» забрали котельню  на вул. Устилузькій,  і  вимагав розірвати договір фірмою «Енергозбереження-Волинь». Міський  голова Петро Саганюк врешті не втримався і, зважаючи на  часті перепалки цього депутата  і Руслана Мороза,  назвав це сесією двох артистів.

 

Як слухали прокурора

Очільниця Володимир-Волинської місцевої  прокуратури Віталія Книш у своєму  виступі  не зловживала  статистикою,  однак відзначила  стабілізацію ситуації зі злочинністю. Її  виступ викликав чимало  не стільки  запитань, а розмірковувань  депутатів  щодо  діяльності прокуратури. Так, Ярослав  Жук  вважав, що в інших містах прокуратура ліпше  працює, а наша недостатньо захищає інтереси держави. Руслан  Мороз, запитуючи, чим  займається прокуратура,  навів приклад  щодо стоянки на вулиці Луцькій, щодо якої не виконується рішення суду, Василь Сусік  нагадав  про не стягнуті за рішенням суду податкові борги із  «Володимирцукру» і зробив висновок, що  прокуратура недостатньо співпрацює з  місцевим органом  влади. Лише  Максим  Климюк  похвалив прокурора, яка вже другий раз за рік інформує депутатів, бо і самим прокурорам нині працювати непросто, є лише чотири оперативних працівники на усе місто, а загальний штат на наше місто,  усідній Нововолинськ і кілька районів у 20 працівників.

Віталія  Книш, вислухавши і зауваження  Олега Тимосевича і про маскування  ігрових автоматів під спортивні лотереї,  і про недостатню  боротьбу з  поширеною у місті наркоманією (жодного факту збуту наркотиків у місті не задокументовано), у свою чергу пропонувала  депутатам, якщо вони мають факти  правопорушень, звертатися з ними у прокуратуру.

 

Комунальне  ТМО  і розформований  ЖЕК

Навіть активніше обговорення  , ніж  внесення змін  до бюджету, де «списи» найбільше схрещувалися щодо  часткового погашення з  місцевого бюджету освітньої субвенції, викликало створення  комунального  підприємства  «Володимир-Волинське  ТМО». Головний  лікар Олександр Клачук  без особливих проблем переконав депутатів, що це необхідна  вимога медичного реформування, без чого не здійснюватиметься державне  фінансування галузі. Однак  каменем спотикання  тут став статут новоствореного підприємства, зокрема той його пункт, де йшлося про призначення керівника. Максим Климюк вважав, що ця кандидатура повинна затверджуватися на сесії  міської ради. Руслан Мороз радив не забирати повноважень у міського голови, який  має рекомендувати на цю посаду за погодженням з депутатами, Олег Тимосевич нагадав, що  урядово постановою у таких випадках  передбачено проведення конкурсу, Ярослав Жук  вимагав, аби не наступну сесію  розробили положення про призначення керівника.

Останній з депутатів категорично виступив і проти  реорганізації ЖЕКу, мовляв, не буду голосувати за рішення, які не поліпшать життя людей, натомість Григорій Цаль-Цалко запевнив, що таке реформування  спонукатиме  жителів будинків до самоорганізації.  Більшість депутатів це рішення підтримала.

 

 Суперечлива ціна  землі

Уже не вперше було винесено на  розгляд у питанні про  продаж земельних ділянок несільськогосподарського призначення той пункт, де ділянку площею  4879 квадратних метрів  на вулиці  20 Липня пропонувалося   продати   Павлу Карпюку  для «розміщення та експлуатації  основних, підсобних і  допоміжних будівель та споруд підприємств  переробної, машинобудівної  та  іншої промисловості».  Категорично  проти  цього виступив Максим Климюк, заявивши, що з прийняттям такого рішення  міський бюджет втратить  до мільйона гривень, адже цей підприємець використовує розміщені на  ній об’єкти не для виробничого, а для комерційного призначення, надає їх в оренду  приватним підприємцям.  А  ціна землі у таких випадках дуже різнитися.

Однак, як  часто  буває  у таких суперечливих  ситуаціях, усе вирішує голосування. А у його ході запропонований проект рішення   підтримала  депутатська більшість.  Вже на  закінчення сесій цей же  депутат  наполягав на переголосуванні  за цим  проектом, але цю його пропозицію відхилили.

 

Дві одиниці у штат  міськвиконкому не  додали

Майже завершальним  після низки  земельних та деяких інших   стало питання  «Про внесення змін до рішення міської ради  від 1  грудня  2015 року  «Про затвердження структури  виконавчих органів Володимир-Волинської міської ради». Першим проти його прийняття  виступив Василь Сусік,зазначивши, що  на початку скликання ця рада затверджувала штат виконкому в  117,5 посадових одиниці, а нині вже  їх 134.  Керуюча справами Наталія Прогонюк обгрунтовувала  потребу додаткових посад у організаційному і відділ  державного  реєстру виборців об’єктивними обставинами, але депутати, схоже, до них не прислухалися.  Спочатку  проект рішення  загалом не прийняли,  хоч   їх  і переконували у гострій потребі стоворення відділу охорони  здоров’я  та додання  додаткової посади у Центр надання адміністративних послуг, де  шестеро адміністраторів не справляються зі значним напливом відвідувачів.  Однак  вже згодом до цього питання повернулия і  взялися голосувати за нього  окремо за кожним пунктом. Таким чином  додаткову  штатну одиницю у організаційний  відділ  та на  посаду юристконсульта у відділ ведення державного  рєстру виборців не ввели, а решту пунктів підтримали.

***

Згідно з рішеннями  сесії міської  ради  нагороджено (посмертно) відзнакою міської ради «За заслуги перед містом Володимир-Волинський» героїчно  загиблого не Сході  України військовослужбовця Василя Крищука.  Йому також присвоєно  звання «Почесний громадянин міста Володимир-Волинський».

 

Як повідомив  секретар міської ради Олег Свідерський,   про вихід з фракції Радикальної партії України  заявили депутати міської ради  Сергій  Борщевський і   Володимир Заєць.  Після цього  фракція цієї політичної сили у міській раді припинила свою діяльність.

Антоніна  МИХАЛЬЧУК,

 

 

 

 

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up