Новини

На сесії міської ради: школа-інтернат стала “нашою”

Архів
8 переглядів

На позачергову сесію міської ради винесли усього два питання – про функціонування школи-інтернат «Центр освіти та соціально-педагогічної підтримки», але їх розгляд затягнули майже на годину. Зокрема, тут йшлося про те, щоб цей спеціалізований навчальний заклад долучити до міської мережі та на його утримання прийняти у міський бюджет субвенцію, яка надійшли з області.

Перш ніж, депутати приступили до цих розгляду питань, начальник управління освіти, молоді та спорту міськвиконкому В’ячеслав Петрук нагадав, чим зумовлені такі зміни.

Уже майже два місяці точаться розмови про реформу цієї школи, де навчаються діти з області й нашого міста, і статутом передбачено їх співвідношення – 70 відсотків іногородніх і 30 місцевих, натомість їх є 54 і 46. Отож, зважаючи на це, обласні чиновники вирішили виключити «ЦОСПП» з мережі обласних закладів освіти і включити до тих, які фінансуються з міського бюджету. Ці рішення породили певні фінансові труднощі, адже процес затягнувся на два місяці. Рекомендація обласних депутатів не означає, що «ЦОСПП» позбавляють фінансування з обласного бюджету – область на його функціонування дала субвенцію, яка складає понад 18 мільйонів гривень та розрахована до 1 вересня 2018 року, але ці кошти ще треба прийняти у міський бюджет.

У ході обговорення проекту виступив і директор навчального закладу, депутат міської ради Валентин Вірковський, котрий розповів: є думка приєднати до «ЦОСПП» Сенкевичівську школу-інтернат, що у Горохівському районі. Вже зареєстровано відповідний проект рішення, який буде винесено на розгляд чергової сесії обласної ради. Якщо він буде схвалений депутатами, вочевидь, дітей у «ЦОСПП» збільшиться до понад півтисячі й тоді співвідношення зміниться. Якщо ж у новому навчальному році кількість учнів із міста зменшиться до 30 відсотків, освітній заклад може знову повернутись на обласне фінансування.

Може б депутати і оперативно розглянули ці питання, та від початку роботу сесії гальмував Ярослав Жук, котрий виступав з претензіями, отож довелося їх вислуховувати, а спеціалістам відділів – роз’яснювати. Спершу його обурило, чому не витримана процедура оприлюднення проекту на сайті міської ради, який  мав би бути розміщений за 20 днів до сесії, отож він пропонував дочекатися наступного засідання і там його обговорити. Йому заперечили кілька фахівців, котрі пояснили: це винятковий випадок, у школі і так фінансова скрута, яка породила певні борги і невиплату зарплати, отож чекати не можна. У свою чергу пан Жук звернувся до представника місцевої прокуратури, яка була у сесійній залі, щоб та здійснила прокурорський нагляд, адже, на його думку, тут порушується законодавство. А почувши, що у прокуратури змінились функції, і нині вона не контролює органи місцевого самоврядування, дорікнув: навіщо тоді прокурорам ходити на сесії? Також у цього депутата виникли зауваження до самого проекту рішення, який він назвав «сумнівним документом з ознаками кримінального правопорушення».

На захист спеціалізованої школи-інтернату, яка є найкращим експериментальним закладом в області, стали і батьки, котрі також прийшли на засідання, зокрема голова ГО «Берег надії» Олена Кандиба, донька якої навчається на інклюзивній програмі, а також міський голова Петро Саганюк, його заступник Лариса Кулікова, начальники управлінь В’ячеслав Петрук і Тетяна Шибирин, депутат Руслан Мороз, секретар міської ради, заступник міського голови Олег Свідерський.

У підсумку 21 депутат із 24-х ухвалили рішення – про включення «ЦОСПП» до мережі закладів середньої освіти міста на 2018 рік і про зміни до міського бюджету, зокрема, про прийняття субвенції з обласного бюджету в міський. Проте, лише Ярослав Жук проголосував проти цього, а двоє його однопартійців Павло Шлейн і Микола Смаль утрималися.

Директор школи-інтернату Валентин Вірковський подякував за правильне рішення депутатам, які більшістю долучились до розв’язання цих важливих проблем. Це дасть можливість закладу і далі розвиватися, бо він створений для громади та її майбутнього – дітей.

Тетяна АДАМОВИЧ.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up