Новини

На сесії міської ради: Зарплати чиновників, заборона продажу алкоголю військовим та земельні податки…

Архів
28 переглядів

Остання сесія цього літа була такою ж спекотною, як і цьогорічний серпень. За чотири години засідання депутати розглянули понад три десятки питань та прийняли відповідні рішення, при чому голосувати інколи доводилось повторно через постійний збій системи. Уже традиційно не обійшлось без палких суперечок, дискусій та подекуди кумедних ситуацій.

Значну частину часу сесійного засідання було присвячено депутатським запитам. Депутат  від фракції «Самопоміч» Ярослав Жук першим озвучив свій запит, котрий стосувався нещодавно проведеного міського конкурсу-огляду на зразкове ОСББ. З його слів, в окремих керівників житлових об’єднань виникло ряд нарікань, мовляв, конкурс незаконний і при голосуванні комісія допустила помилки, а відтак необхідно ініціювати перегляд підсумків. Утім цей депутатський запит не було підтримано. Депутат від фракції БПП Григорій Цаль-Цалко звернувся до колег із запитом щодо створення комунального підприємства «Інформаційно-розрахунковий центр» у зв’язку із ліквідацією такого центру,  що досі працював у «Приватбанку». «Укропівець» Сергій Радкевич порушив питання проведення перевірок відповідними органами у закладах грального бізнесу, які останнім часом масово відкриваються у місті під вивісками «Національна лотерея». Міському благоустроюбув присвячений депутатський запит представниці фракції «Самопоміч» Віри Сєргєєвої, на думку якої варто створити окремий відділ з благоустрою, де працюватимуть спеціалісти з освітою дизайнера. Усі ці запити були підтримані депутатами.

Перед голосуванням за порядок денний один із співавторів рішення про зміни у постійних комісіях депутат Олег Тимосевич запропонував зняти його із переліку питань дев’ятнадцятої сесії. У рішенні йшла мова про зняття  голови постійної комісії з питань бюджету Сергія Коби та обрання на це місце Олега Венгера. Як пояснив Олег Тимосевич, питання знімає задля того, аби депутати нарешті знайшли порозуміння та дійшли спільного рішення до наступної сесії.

   Скільки грошей отримуватимуть чиновники?  Розглядаючи зміни до міського бюджету на 2017 рік, окремо депутати зупинились на  пункті, в якому йдеться про підвищення заробітних плат керівникам та працівникам міськвиконкому, фінуправління, відділу соціального захисту та управління освіти, на що з міської казни передбачено три з половиною мільйони гривень. Зауваження та пропозиції з цього приводу висловив депутат Ярослав Жук. На його думку, підвищувати посадовий оклад чиновникам необхідно, адже цього вимагає постанова Кабміну, утім деякі зазначені надбавки не єобов’язковими, тому їх треба переглянути.  Депутат Валентин Вірковський висловив свою незгоду з такою думкою, адже вважає, що настав час, коли кошти потрібно вкладати не лише в дороги, а і в людей.

Як зазначив депутат Сергій Коба, це питання детально розглядалось на трьох засіданнях бюджетної комісії і було рекомендоване нею для прийняття позитивного рішення на сесії. Також додав, що фахівців нині у місті знайти важко, тому підвищена зарплатня може стати додатковим стимулом працювати в органах місцевого самоврядування. Скільки конкретно отримуватиме «на руки» кожен посадовець, побажав дізнатись депутат від партії «Наш край» Руслан Мороз.  Частково відповіла на це питання начальниця фінуправління міськвиконкому Тетяна Шибирин, зазначивши, що її зарплатня з нарахуваннями складає 4700 гривень плюс доплата за ранг, 10 відсотків за вислугу років та 50 відсотків за інтенсивність праці. «Плюс ще матеріали, премії та оздоровчі! У вашого заступника зарплатня більше 9 тисяч гривень!», – викрикнув із місця Ярослав Жук.

Аби внести ясність, посадові оклади деяких начальників управлінь озвучив міський голова Петро Саганюк, середня зарплата яких, як з`ясувалось, чотири тисячі гривень «чистими». Після палкої дискусії, під час якої навіть звучали жартівливі пропозиції брати в чиновників плату за те, що вони працюють у міськвиконкомі, депутати, зрештою, проголосували за зміни до бюджету, щоправда, лише із другої спроби.

   За алкоголем у військовій формі – зась! У зв’язку із прибуттям військовослужбовців гарнізону в пункт постійної дислокації, з метою забезпечення громадського порядку та попередження вчинень правопорушень серед військовослужбовців міська рада вирішила тимчасово – з 29 серпня 2017 року по 1 березня 2018 року – заборонити продаж особам у військовій формі алкогольних та слабоалкогольнихнапоїв в закладах торгівлі та ресторанного господарства на території міста.

Свою незгоду з таким рішенням висловив депутат Ярослав Жук, адже це, на його думку, порушення прав споживачів і перевищення повноважень міської ради. Протизаконним таке рішенням вважає і депутат Василь Сусік, а відповідальність за дотримання порядку в місті військовослужбовцям не варто перекладати на депутатів, адже вони мають комендатуру та можуть виставляти патрулі. Натомість присутній на сесії командир із виховної роботи 14-ї бригади Олег Паніков звернувся до депутатів з проханням підтримати це рішення, адже невдовзі до міста прибуде велика кількість військовослужбовців зі скаліченою психікою, які можуть накоїти багато лиха у  стані алкогольного сп’яніння.  Зрештою, більшість депутатів підтримала це рішення.

   Пільги на земельний податок для міського суду та КЕВ. Нашумілій темі земельних податків у порядку денному було присвячене окреме питання. На сесію було винесене рішення відмовити у звільненні від сплати податку міському суду на 2018 рік та КЕВ на 2017 рік. Депутат від БПП «Солідарність» Микола Савельєв поділився результатами власного вивчення цієї проблеми та висловив пропозицію внести деякі зміни до рішення, зокрема звільнити від земельного податку ті ділянки, які справді використовуються військовослужбовцями, а для решти залишити сплату. Це, на його думку, буде чинником, який, можливо, змусить керівництво пристати на неодноразові звернення міської влади передати у комунальну власність ділянки, які вже багато років стоять пусткою. З цією пропозицією погодилися  і депутати Сусік та Коба. В той же час Руслан Мороз зазначив, що місто має отримувати земельний податок у повному обсязі без надання преференцій будь-яким структурам.

Про те, як працює нині КЕВ Володимира-Волинського, з якими проблемами стикається та у чому причина затримка надходження фінансування, доповів начальник відділу Володимир Лєсков. Йому депутати поставили ще декілька запитань і після жвавого обговорення проголосували за рішення, враховуючи пропозицію депутата Савельєва.

Крім цього, протягом сесійного засідання депутати проголосували за ряд земельних рішень, заслухали інформацію прокурора Віталії Книш, звіти голів «земельної» та «освітньої» комісій Григорія Цаль-Цалка та Світлани Федонюк, затвердили положення про плату за навчання у музичній школі та гуртку «Пізнайко», підтримали кандидатури полковника Сергія Фураєва та керівника зразкової студії вокального співу «Ладомир» Галини Тюрікової на нагородження відзнакою міськради «За заслуги перед містом Володимир-Волинський». Детально депутати зупинились на рішенні про містобудівну документацію, яке не було прийняте на минулій сесії. За усі 18 пунктів цього рішення депутати голосували окремо.

Тетяна ІЗОТОВА.

Коментарі
Теги: сесія міської ради, Тетяна Ізотова
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up