Новини

На засіданні міськвиконкому: Обговорюючи перспективи «Нової української школи»

Архів
16 переглядів

На засіданні  міськвиконкому обговорено проведення першочергових заходів щодо реалізації в місті освітньої реформи у 2018 році.

Начальник управління освіти, молоді і спорту В’ячеслав Петрук зазначив, що нововведення стосуватимуться найперше початкової школи: нові держстандарти орієнтуватимуться на формування компетентностей, передбачається навчання через гру, дослідження та проектну діяльність, набір до школи здійснюватиметься відповідно до територіальної прив’язаності, перейдуть до 12-річної освіти, а через чотири роки першачки набору 2018-2019 навчального року вступатимуть до гімназій на п’ятирічне навчання, після якого ще три роки здобуватимуть освіту у ліцеях або професійних закладах.

Під час цьогорічного набору до шести міських закладів надійшло 454 заяви від батьків, що на два десятки більше, ніж торік, діти будуть розподілені у 18 перших класів (на один більше). 6,4  відсотка  заяв надійшло від мешканців сусідніх ОТГ, втім, лише з Зарічанською владнали питання повернення витрат міському бюджету на фінансування освіти таких дітей. А ось міських дітей не прийматимуть до школи-інтернату. Батькам першокласників пропонують отримувати освітні послуги у ЗОШ №5, там же діятиме «школа повного дня», на базі якої дітям забезпечать заняття у гуртках та секціях.

Нові вимоги постануть і до створення освітнього середовища, тож для шкіл міста буде придбано нову комп’ютерну техніку, обладнання та меблі, однакові для усіх закладів. Відповідну до вимог «Нової української школи» перепідготовку і підвищення кваліфікації вчителів початкових класів  та викладачів іноземних мов у 1-4 класах  розпочато. Особлива увага – розвитку інклюзивного навчання, забезпечення доступу до отримання необхідних знань дітей з особливими освітніми потребами.

Усе б нічого, та от задекларована урядом реформа зарплат вчителів затягується, вже на цей час нестача коштів на забезпечення всіх гарантованих державою виплат у місті становить 11,5 мільйона гривень. Численні звернення до всіх вищих інстанцій дають сподівання, що потрібну субвенцію з держбюджету таки виділять, але статись це може лише у другому півріччі.

Серед доручень, які висловив міський голова у обговоренні цього питання, були такі, що стосувались повернення заборгованості з ОТГ на фінансування освіти, виплати зарплат вчителям, освоєння коштів на ремонти закладів освіти з залученням місцевих підрядників, аби і податки повертались у міський бюджет. Варто заборонити приймати до гімназії більше одного класу першачків, адже заклад і так перевантажений. Надто багато школярів намагаються скористатись послугами репетиторів, а ґрунтовні знання діти мали б отримувати безпосередньо у школі.

Далі було розглянуто майже три десятки питань та прийнято рішення, що врегульовують різноманітні сфери господарювання та життєдіяльності міста. Затверджуючи тарифи на проїзд у громадському транспорті, внесену під час їх громадського обговорення пропозицію щодо встановлення у маршрутках електронних приладів обліку пасажирів вирішили ще вивчити. Також затверджено коефіцієнт співвідношення кількості пільговиків та пасажирів, що оплачують проїзд, перевезених окремими перевізниками.

Також ухвалено рішення, яке не так часто вносять на розгляд виконкому, – порушення клопотання про відзначення державною нагородою України мешканця міста автора та виконавця Сергія Шишкіна. Погоджено надання послуг у сфері розваг луна-парку на Великодні свята.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up