На головну Новини На засіданні міськвиконкому – про бюджетне поповнення і шкільне харчування

На засіданні міськвиконкому – про бюджетне поповнення і шкільне харчування

Фото з сайту http://bug.org.ua

На черговому засіданні міськвиконкому начальник фінансового управління Тетяна Шибирин поінформувала про виконання бюджету за квартал, а начальник управління економічного розвитку та інвестицій Оксана Субицька  – про організацію харчування учнів у навчальних школах міста.

Уточнений план надходжень до загального фонду бюджету міста виконано на 107 відсотків, й при запланованих 102,8 мільйона гривень їх надійшло майже на сім мільйонів більше. План  власних надходжень виконано на 129 відсотків, із очікуваних 24,8 мільйонів маємо 32-а. У порівнянні з минулим роком на вісім відсотків збільшилися надходження від єдиного податку, , акцизного податку зібрали майже 800 тисяч, майнового – 300 тисяч. Окрім цього на 1 квітня надійшло 484 тисячі гривень плати за розміщення тимчасово вільних коштів міського бюджету на депозитному рахунку.

- реклама -

Відповідно до змін у законодавстві, до міського бюджету з лютого надходить акцизний податок з пального, яке ввозиться на митну територію. За три місяці його додалося майже на три мільйони гривень. Також на ріст виконання бюджету вплинув коефіцієнт індексації нормативної-грошової оцінки земель, який  становить понад один відсоток.

За цей період перераховано реверсну дотацію до держбюджету в розмірі 680 тисяч гривень.

Заборгованість з платежів до загального фонду за даними місцевої ОДПІ на 1 квітня становить майже 3,5 мільйона гривень. Найбільшими боржниками до бюджету є КЕВ, де борг із земельного податку 1,8 мільйона гривень, і управління водопровідно-каналізаційного господарства – 587 тисяч гривень.

Щоби перевірити харчування учнів у загальноосвітніх навчальних закладах міста, згідно з розпорядженням міського голови  створена спеціальна комісія,   У цьому навчальному році у школах міста гарячі обіди отримують 1983 учні, або 48,6 відсотка  від загальної кількості. У їх числі 1859, які навчаються у 1-4 класах, 169 – пільгових категорій та діти учасників АТО. Для учнів початкових класів вартість обіду п’ять гривень, а для дітей пільгових категорій – вісім.

Для порівняння – у Ковелі учні 1-4 класів харчуються за три гривні, діти пільгових категорій – за п’ять, у Нововолинську відповідно – за шість і дев’ять, у Луцьку харчування пільгових категорій обходиться у 17 гривень.

Оксана Субицька, доповідаючи про це, звернула увагу, що при перевірці не усі страви, які попередньо обумовлені у договорах, були у перспективному меню. Зокрема, у ЗОШ №1 із 53-х їх включено 17,  у № 2 відповідно 60 і 23, у НВК № 3 та у гімназії – 42 і 23, у ЗОШ № 5 – 30 і 23, тому просила директорів навчальних закладів, аби ті більше контролювали дотримання перспективного меню.

Щодо бактеріологічної перевірки, то усі відібрані проби відповідали нормативним вимогам. Згідно з електронними  закупівлями, вартість харчування протягом року не змінювалася.

У членів комісії зауважень щодо організації харчування ще було небагато: у першій школі, хоч і є рукомийники, але вони стоять поодаль від входу у їдальню, у НВК №3 треба підремонтувати плитку і замінити на кухні мийку для посуду,  оновити рукомийник для персоналу в п’ятій школі.

Міський голова Петро Саганюк просив постійно тримати на контролі харчування учнів, похвалив директорів ЗОШ № 5 і НВК № 3, де у меню, порівняно з іншими, більший вибір страв. Але зауважив, що завітавши у їдальню однієї зі шкіл, побачив, що діти обідали «п’ятикопійчаними» котлетами, там, однозначно, порушені норми виходу продуктів.

На засіданні виконкому загалом розглянуто майже три десятки питань.

Тетяна АДАМОВИЧ.

comments powered by HyperComments
- реклама -