Новини

Німецькі мелодії  у музеї Стравінського

Архів
40 переглядів

   Переповненою була минулої суботи глядацька зала в Устилузькому музеї Ігоря Стравінського, куди приїхав з концертом духовної музики піаніст Матіас Груммет.

Члени німецької делегації, які прибули на святкування Дня міста у Володимир-Волинський, завітавши в Устилуг, пройшлися затишною липовою алеєю, посадженою руками великого композитора до його райського куточка. Відвідавши музей, де для німецьких гостей провів екскурсію директор районної школи мистецтв Володимир Терещук, учасники духового оркестру однієї із християнських протестанських общин Цвіккау влаштували невеличкий концерт просто на подвір’ї.

Матіас Груммет мріяв потрапити до музею Ігоря Стравінського, як тільки почув, що такий, єдиний у світі, існує поблизу українського міста-побратима Цвіккау. Як прийнято у протестанських церквах, у німецьких храмах часто звучить класична духовна і світська музика. Власне, більшість композиторів, що зараз вважаються світовими класиками,  починали з написання церковних творів. Тому Матіас Груммет виконував твори Баха, Джованні Песцетті, Мендельсона, Лянденваха і звичайно свого геніального земляка Роберта Шумана. Звучали молитви з романтичними назвами «Вечірня зоря», «Вранішня зоря», а ще відома й нам мелодія ліричної пісні українського композитора Бортнянського – за оригінальним нотним текстом і в сучасній обробці одного з німецьких авторів. Цей номер викликав найбільші оплески і устилужан, і німецької делегації і володимирчан, які також приїхали послухати духовну музику.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up