Новини

Новинки ТМО: Апарат, який «чує» серце дитини у лоні матері

Архів
143 переглядів

Немає найбільшого щастя для вагітної жінки, ніж чути як б’ється сердечко її дитини. Це доказ того, що немовля розвивається добре і вагітність протікає без ускладнень. Одним із важливих досліджень у цей період є кардіотокографія (КТГ) – процедура, яка дозволяє максимально швидко і точно оцінити стан плоду. А також вчасно помітити будь-які патології і відхилення, що виникають під час вагітності та у процесі родової діяльності.
– КТГ є видом медичного обстеження, який необхідний при вагітності для оцінки показників розвитку майбутнього малюка. Він передбачає спостереження за скороченнями матки матері і вимірювання частоти серцевого ритму дитини, – розповідає завідуючий жіночою консультацією ТМО Юрій Бутулай. – Серце дитини слухають за допомогою ультразвукового датчика, який кріпиться на передній стінці живота вагітної, у тому місці, де найкраще прослуховуються серцеві тони плоду. Апарат генерує сигнал, який, відбиваючись від серця дитини, повертається назад. Отримані дані відображаються у вигляді графіків і фіксуються на паперовому носії. В результаті правильно проведеної діагностики можна судити про наявність або відсутність патологічних процесів в організмі плоду.
Ще кілька тижнів тому таке обстеження можна було зробити у пологовому будинку, куди направляли вагітних жінок. Тепер кардіотокографія проводиться у жіночій консультації. Посприяв цьому перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук, котрий допоміг у придбанні апарату. Прослухати серцебиття плоду можна вже на 30-му тижні вагітності. Саме у цей період формується повноцінний зв’язок між мамою та дитиною. Перший показник, на який звертає увагу лікар, частота серцевих скорочень, їх нормою є 120-160 ударів у хвилину. Якщо ж спостерігаються певні відхилення, жінку направляють на подальше обстеження та призначають лікування.
Так, протягом двох тижнів, з моменту встановлення апарату, вдалося продіагностувати близько двох десятків майбутніх матусь. В однієї з них виявлені відхилення у розвитку одного з плодів, оскільки вагітна двійнею. Загалом, певні порушення у малюка стають причинами проблем у самих жінок, котрі страждають на різні захворювання, у тім числі й інфекційні. Крім того, неабияку роль відграє шкідливий образ життя, який згодом негативно позначається на здоров’ї дитини. Якщо когось цікавить, чи не впливає негативно КТГ на організм жінки або ж дитини, Юрій Бутулай заспокоює, що таке обстеження є абсолютно нешкідливим і немає жодних протипоказань. Додатковою перевагою є графічна роздруківка, яку при бажанні кожна жінка може взяти із собою.

Жанна БІЛОЦЬКА

На фото: завідуючий жіночою консультацією Юрій Бутулай, акушер-гінеколог Людмила Литвинчук.

Коментарі
Теги: жіноча консультація, Жанна Білоцька, медицина, ТМО, Юрій Бутулай
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up