Новини

Престижна професія і «золота» перемога учня ВПУ

Архів
8 переглядів

   Золота медаль, добрий десяток спокусливих пропозицій з працевлаштування і впевненість у тому, що бути майстром своєї справи, це круто і престижно – з таким здобутком повернувся з всеукраїнського конкурсу професійної майстерності WorldSkillsUkraineчетвертокурсник ВПУ Микола Хропот. Учнем нині тішиться все професійно-технічне училище, і чи не найбільше – його майстер Людмила Харлампович. Бо каже, що такі здобутки додають впевненості у тому, що в навчальному процесі все влаштовано правильно.

Микола на навчання у  Володимир-Волинському ВПУ приїхав з села Масловець, що в Любомльському районі. Заклад цей обрав тому, що тут навчався старший брат, тільки на іншій спеціальності. Микола ж вирішив здобувати фах електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування. «Люблю щось робити руками», – пояснює хлопець. Про ВПУ, тутешніх вчителів і майстрів з розповідей брата мав гарне враження. А за роки навчання воно лише зміцніло. «Після закінчення училища хочу залишитися в ньому майстром, – зізнається Микола. – Паралельно вчитимуся заочно у виші, підвищуватиму кваліфікацію. А далі – видно буде».

Шлях до золотої медалі WorldSkillsUkraineМикола розпочав ще вторік, на обласному етапі професійних змагань. Тож коли прийшло запрошення на всеукраїнський рівень, впевнено заповнив заявку. Завданням для електриків було скласти схему пуску двох електродвигунів. Коли їхав, не підозрював, наскільки воно буде важким. Але як побачив завдання, зрозумів, що легко з ним впорається, хоча багатьом учасникам воно видалося заскладним. В результаті Микола став єдиним, хто вклався у початково заявлений час і за кількістю балів «обігнав» усіх суперників, навіть тих, хто виступав у категорії « молодий працівник». У своїй категорії відірвався від другого місця на 165 балів.

– Тішимося, що у наших учнів підготовка така хороша, – каже майстер Людмила Харлампович, – Наші хлопці гарно читають схеми, вправно з ними працюють. Коли на конкурсі Микола взявся за роботу, члени журі – провідні інженери з «Азовсталі», «Запоріжсталі» та інших великих і потужних підприємств одразу почали крутитися біля нього, запитувати, звідки приїхав, пропонувати роботу. Такий ажіотаж довкола свого вихованця спостерігати надзвичайно приємно. Бачиш, як цінують учнів, і хочеш зробити для них ще більше. Застосовувати різні новації, вдосконалювати майстерність. Зробити для них таке робоче місце, щоб вони з нього вийшли спеціалістами, за яких змагатимуться роботодавці.

Організація конкурсу була на дуже високому рівні, кажуть Микола і Людмила Миколаївна.  Хлопця вразило те, наскільки вдало все було розплановано – жодних затримок чи накладок, ніяких тобі натовпів у конкурсній зоні. Відбувалися змагання на арт-заводі «Платформа» – одному з найбільших в Україні освітніх, технологічних і мистецьких просторів. Учасники конкурсу мали змогу ознайомитися з роботою найбільших енергетичних і металургійних підприємств країни – її продемонстрували учням училищ у 3D-варіанті, подивитися масштаби підприємств. Для дітей, які з’їхалися з усієї країни, це суттєво розширило рамки професійних перспектив.

– Ми пересвідчилися, що в Україні є потужні енергетичні, металургійні та інші промислові підприємства, які інтенсивно розвиваються, – каже Людмила Харлампович. – Отже, вони потребуватимуть висококваліфікованих працівників. І наше завдання – їх підготувати.

Майстер виробничого навчання переконана: WorldSkillsUkraine – це конкурс, який підносить престижність професій робітників, показує, що вони дійсно затребувані у сучасному світі. Що це фах, представники якого користуються повагою і можуть заробляти непогані гроші. Майстри своєї справи потрібні усюди, а ВПУ готує саме їх. Такими випускниками, як Микола, заклад дійсно може пишатися.

Що може заохотити школярів більш охоче обирати робітничі професії? «Якщо всі в країні будуть юристами-економістами, то не буде кому працювати», – сміється Микола. Хлопець каже, треба зважати на свої здібності й інтереси. Якщо вмієш працювати руками і тобі подобається – розвивай це у собі. І, звісно, у професійну освіту йтимуть ті, хто буде впевнений – після закінчення навчання на них чекає робоче місце із достойною зарплатою.

До таких, як Микола, переможців професійних конкурсів роботодавці буквально-таки у чергу шикуються. Хлопець каже, що отримав пропозиції з Запоріжжя, Одеси, Києва, Миколаєва, Дніпра. Але поки що  планує на кілька років осісти у ВПУ, так би мовити, вбитися в пір’я, підвищити кваліфікацію, а вже тоді шукати роботу деінде, «на багатших селах».

Довідково:

   Конкурс WorldSkills International— це своєрідні олімпійські ігри для учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти, молодих кваліфікованих робітників і фахівців у віці від 18 до 22 років. В Україні конкурс діє уже три роки.   Метою конкурсу є підвищення статусу і стандартів професійної підготовки та кваліфікації, популяризація робітничих професій по всьому світу.

Віталіна МАКАРИК.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up