Новини

Про безвіз, черги у міграційній службі та переваги ЦНАПу в оформленні паспортів

Архів
36 переглядів

Круглий стіл на тему «Можливості та переваги безвізового режиму» відбувся у залі засідань міськвиконкому. У ньому взяли участь заступник міського голови Лариса Кулікова, начальник і спеціаліст відділу проектної діяльності та міжнародного співробітництва МВК Любов Саць, директор ЦНАПу Алла Троць, начальник Володимир-Волинського РВ УДМС Віктор Давидюк, начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Степан Слащук та зацікавлені громадяни міста.

Питання, що обговорювались, стосувались безвізового режиму. Зокрема, обов’язків і прав осіб, що перетинають кордон з країнами ЄС без наявності візи, порядку виготовлення біометричних закордонних паспортів та майбутніх перспектив їх виготовлення у ЦНАПі.

Так, Степан Слащук розповів, що найактуальнішим питанням, з яким звертаються до них, є права людей при відмові у перетині кордону. Він роз’яснив, що у подібних випадках особа, якій було відмовлено у пропуску за кордон, має право на апеляцію. Крім того, сам відмова повинна надаватись у письмовому вигляді прикордонною службою (в окремих випадках митною) з обґрунтуванням причини. Однак зауважив, що кожен, хто перетинає кордон, має керуватися правилами країни, до якої їде. Тож перед тим, як вирушити за кордон, варто вивчити її вимоги і закони. Крім того, наголосив, що у пунктах пропуску на Волині діють консультаційні пункти центру надання безоплатної вторинної правової допомоги, куди громадяни можуть звернутись по допомогу.

Віктор Давидюк розповів, що з початку року міграційною службою було виготовлено 3634 біометричних паспорти. І додав, що майже стільки ж було за увесь минулий рік, що говорить про те, що кількість бажаючих отримати документи зросла удвічі. Саме зараз вони зіштовхнулись з проблемою нестачі кадрів, що спричинило чималі черги. У зв’язку з декретною відпусткою їхнього працівника усе навантаження перейшло на одного спеціаліста, який не встигає опрацьовувати документи, приймати і видавати їх. Тому не усіх може прийняти, і люди змушені записуватись у кількаденні черги на оформлення біометричних паспортів. Щодо процедури перетину кордону, очільник міграційної служби наголосив, що для цього потрібні біометричний паспорт, обґрунтування мети поїздки, наявність коштів для проживання. При цьому зазначив, що для влаштування на роботу за кордоном необхідна робоча віза. А перебування у країні Євросоюзу – не повинно перебільшувати 90 днів.

Алла Троць поділилася новиною щодо перспектив виготовлення біометричних паспортів найближчим часом у центрі надання адміністративних послуг. Рішенням сесії Володимир-Волинської міської ради з міського бюджету заплановано виділенння 250 тисяч гривень на придбання устаткування для виготовлення у ЦНАПі біометричних паспортів та ІD-карток. Протягом часу, який піде на закупівлю обладнання та оформлення усіх аспектів, спеціалісти центру проходитимуть навчання у міграційній службі. Приблизний термін, коли люди зможуть отримувати паспорти у ЦНАПі, – кінець року. Головна перевага такої процедури – прозора електронна черга.

Навести порядок з чергою, запровадивши реєстрацію виготовлення паспортів у ЦНАПі, згідно з якою люди мали б можливість здійснювати оформлення паспортів у міграційній службі, запропонував керуючий Володимир-Волинською філією АТ «Ощадбанк» Олег Козак. Однак, Алла Троць зауважила, що на це у них немає прав, оскільки та знаходиться в іншому приміщенні. Хоча їй було запропоновані робочі місця у центрі надання правової допомоги, та відповіді вони так і не отримали. Олег Козак додав, що дане питання можна вирішити рішенням міської ради, і тоді проблема з чергою розв’яжеться. Його підтримала Лариса Кулікова. Залишається сподіватися, що незручності оформлення та отримання біометричних паспортів та ID-карток незабаром вирішиться.

Жанна БІЛОЦЬКА

Коментарі
Теги: Алла Троць, біометричні паспорти, безвіз, Віктор Давидюк, Жанна Білоцька, міграційна служба, Олег Козак, Степан Слащук, цнап
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up