Новини

Про козацьку Покрову і три українських історичних феномени говорили на виставці у музеї

Архів
11 переглядів

З нагоди вшанування українського козацтва, вояків УПА та Дня захисника України в історичному музеї імені Омеляна Дверницького відбувся тематичний вечір.

Одинадцятикласники школи-ліцею № 3, гуртківці із центру позашкільної освіти, слухачі університету третього віку, жінки із Союзу українок, депутати місцевих рад оглянули виставкові експонати, присвячені подіям на Майдані та АТО.

Співробітник музею Олександр Стемковський наголосив на значимості цього свята, яке відзначаємо у день Покрови Пресвятої Богородиці, заступниці українського козацтва.    Очевидиця і активна учасниця подій на Майдані, депутат районної ради й очільниця міської організації ВО «Свобода» Ганна Фурман наголосила, що ці події змінили світогляд українців. Зараз звучать звинувачення, що революція Гідності призвела до сумних подій, але хто міг таке передбачити…  Тоді почалося усе зі студентів, які хотіли відстояти європейські цінності, а, коли їх побили, на Майдан вийшли мільйони людей різного віку. Якщо до цих подій світ дивився на Україну зневажливо, як на рудимент колишнього «совка», то зараз сприйняття змінилося,  наша демократична держава піднялася на новий рівень.  Цим можна було б гордитися, якби не події на Сході та Криму. Тому сьогодні чесний український патріот не може залишатися байдужим, не повинен стояти осторонь подій, що відбуваються навколо.

Авторка цих рядків  прочитала вірш Оксани Максимишин-Корабель «Пробач мені, мамо, за чорну хустину». А ще  говорила про три українські історичні феномени – першу демократичну державу – Запорізьку  Січ, УПА, про яку генерал де Голль писав, що з нею переміг би Гітлера та Майдан, нашу революцію Гідності.  Згадала урочище Вовчак, де зародилася УПА. Червоні партизани знищили це село вщент. Та на його місці місцеві патріоти збудували музей під відкритим небом, встановили пам’ятники з іменами героїв-повстанців, тут збудована церква, сюди перевозять із сусідніх сіл старенькі хати, у лісі відновлені криївки, оборонні споруди, окопи. Якщо хочемо навчати дітей патріотизму, виховувати їх на козацькій славі, на звитягах і справах Січових стрільців,оунівців та повстанців, треба, аби туристичні маршрути пролягали через такі святі місця.

На завершення імпрези за запрошення її вихованців до музею подякувала  вчителька історії ЗОШ-ліцей № 3 Наталія Руденко.

   Антоніна СОЛОДУХА,

союзянка.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up