Новини

Про вибір професії та патріотичну літературу

Архів
1 переглядів

   Днями учні 9-Б класу міської школи № 5 імені Анатолія Кореневського разом зі своїм класним керівником Світланою Тахіровою на запрошення Володимир-Волинської міськрайонної філії обласного  центру зайнятості, завітали до цієї установи.

Щоправда розпочалася екскурсія у сусідній будівлі, районній бібліотеці, де провідний бібліотекар Тетяна Гричук запропонувала увазі школярів виставку патріотичної літератури. Спираючись на документальні й художні твори, розповіла про історію українського козацтва, адже наближався День захисника Вітчизни. Із захопленням слухали дівчата й хлопці істроії про легендарного характерника мужнього  козацького отамана Івана Сірка, котрий, не потерпівши жодної поразки, вийшов переможцем у 55 битвах.

Зупинилася пані Тетяна і на книгах, присвячених гідним спадкоємцям козацької слави, воякам Української повстанської армії, які не щадили життя у боротьбі за волю й незалежність нашої держави. Завершила бібліотекар свій екскурс сучасною літературою присвяченою героям Небесної сотні та захисникам України, які відстоюють нашу землю на Донеччині й Луганщині, порадивши прочитати нові книги Світлани Талан і Ніни Фіалко.

Після недовгої бесіди у книгозбірні ми гостинно зустріли і запросили школярів до фойє міськрайонної філії обласного центру зайнятості. Знайомлячи старшокласників із роботою установи, показали їм стенди з інформацією про можливості працевлаштування у місті й районі, розповіли про професії, яких найбільше потребують місцеві підприємства. На скептичні зауваження учнів щодо переважної  потреби робітничих спеціальностей, тоді як молодь мріє про більш романтичні, мені довелося порадити їм замислитися над фактом, наприклад,  надмірної кількості юристів, яких українська економіка потребує значно менше.

Здавалося б, старшокласники ще мають час, аби зробити виріб і уникнути в майбутньому довгих пошуків роботи. Однак наша інформація для них актуальна вже зараз, адже їм слід вже зараз готуватися до обраної професії – записатися на факультатив, поглиблено вивчати певні шкільні предмети, думати, до якого учбового закладу вступатимуть, аби здобути омріяну спеціальність.

Дехто з присутніх дітей уже зараз має конкретні плани щодо своєї майбутньої роботи чи хоча б галузі, де хочуть працювати. Щоб упевнитися у правильності вибору, або якщо ще взагалі із ним поки не визначилися, запрошуємо їх до нашої установи. Центр зайнятості може допомогти старшокласникам із вибором майбутнього шляху. Учні старших класів мають право на професійну орієнтацію, на консультування з питань вибору професії. З цим, звичайно, можна прийти до шкільного психолога. А у центрі зайнятості школярі  одержать професійне інформування, тобто описи професій і конкретні рекомендації, пройдуть психологічне тестування і потім професійну адаптацію – спробують  вжитися в обрану професію. Ми маємо надію, що діти, котрі вже зараз відповідально ставляться до вибору спеціальності, потім не прийдуть до нас як безробітні.

У місті й районі зараз 159 вакансій, це багато, тож робота є, пояснюємо ми молодим людям. Та памятайте, професію треба обирати таку, що дасть можливість себе повністю розкрити і реалізувати ваші здібності.  Служба зайнятості допомагає буквально кожній людині, яка до нас  звертається.

У світі є понад 40 тисяч професій і не може бути, щоб серед них не було твоєї. Важливо якомога раніше зрозуміти, до чого маєш покликання. Дуже б хотілося,  щоб молоді люди  свідомо й відповідально ставилися до вибору професії. Щоб не було так, як часто чуєш, – пішла на якусь спеціальність, бо подружка туди вступала. Бережіться невмотивованого вибору, наголошувала дев’ятикласникам, прощаючись із ними.

Сподіваюся, школярам було цікаво почути і про нові книги,і дізнатися, як правильно підійти до вибору професії. Подібну, як цього разу із бібліотекою, співпрацю із профорієнтації ми налагоджуємо із іншими установами та підприємствами міста і району.

Ще раз звертаюся до учнів старшої школи: до філії міськрайонного центру зайнятості ви можете прийти щодня після уроків. Ми допоможемо вам більше дізнатися про професії, до яких маєте нахил і які вас зацікавили, а також де саме у майбутньому зможете працювати.

Оксана ТИХНЮК,

провідний фахівець із профорієнтації .

 

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up