Новини

Проекти і проблеми Устилузької міської громади

Архів
24 переглядів

Об’єднані територіальні громади, які не побоялись в числі перших реалізувати реформу децентралізації та зуміли досягнути певних успіхів, нині у центрі уваги фахівців та колег з інших регіонів, котрі охоче переймають такий позитивний досвід. Минулого тижня з цією ж метою представники луцького Офісу реформ від «Асоціації міст України» разом із журналістами обласних ЗМІ здійснили прес-тур до Смолигівської сільської та Устилузької міської ОТГ.
Гостей з обласного центру зустрів у приміщенні міськради устилузький голова Віктор Поліщук разом із своєю заступницею Світланою Дубицькою, які підготували невелику презентацію громади. Відповідаючи на питання про здобутки за майже два роки роботи, міський голова скромно зауважує, що в громади наразі значно більше невирішених питань, аніж досягнень – це, у першу чергу, проблеми з дорогами і, як наслідок, з перевізниками, котрі не хочуть вирушати на маршрут, де поруйноване тверде покриття. З цієї ж причини до регіону важко привести інвестора, для якого важлива навколишня інфраструктура. Є проблеми і з переповненням дитсадка у П’ятиднях, де потрібно створювати НВК та в Устилузькій школі, яку необхідно добудовувати та оновлювати фасад будівлі.
Після об’єднання громада отримала 8,8 мільйона гривень державної субвенції на розвиток інфраструктури, утім, згідно з формулою розрахунку, третина населення громади, а це мешканці міста Устилуга, недоотримали коштів, адже сума субвенції розраховувалась лише на сільське населення, наголосив Віктор Поліщук. Тож на сесії міської ради, під час поділу коштів довелось свого часу пройти через гарячі дебати, але все-таки питання вирішили полюбовно.
Однак якщо у 2016 році державна субвенція, яку ділили між 159-ма ОТГ, надійшла вже у березні, то цього року ще досі невідомий ані термін, ані точна сума, на яку можуть розраховувати уже 366 громад.
За минулий рік в Устилузькій громаді вдалось реалізувати два великі проекти-«мільйонники» за кошти державного фонду розвитку – реконструкцію дитячого садка у Зорі та заміну вікон і дверей в Устилузькій школі. Майже мільйон гривень надійшов в громаду за сприяння нардепа Ігоря Гузя, завдяки чому в семи населених пунктах, де знаходяться колишні сільради, облаштували дитячі майданчики, а також замінили опалення у П’ятиднівському будинку культури. За кошти обласного бюджету в школі села Зоря замінили вікна та двері,а в будинку культури цього ж села перекрили дах.
З власного бюджету торік був профінансований капітальний ремонт трьох місцевих вулиць в Устилузі. Також переведено з газового на твердопаливне опалення школи сіл Зоря, Стенжарич та П’ятидень, тож нині усі бюджетні установи громади опалюються альтернативним паливом. За кошти Європейського союзу у адмінбудівлі Устилузької міськради облаштували сучасний ЦНАП. Всього за минулий рік вдалось реалізувати 34 проекти, більшість з яких соціального спрямування.
Завдяки виграному гранту Офісом реформ в Устилузької громади є нині стратегія та статут, тож тепер ОТГ отримала «зелене світло» для міжнародної співпраці, де в першу чергу дивляться на наявність таких документів. Нині в громаді працюють над написанням проекту про мобільний ЦНАП.
Після спілкування із Віктором Поліщуком учасники прес-туру здійснили невелику екскурсію містом, відвідавши місцеву школу та дитячий садок.

Тетяна ІЗОТОВА.

Коментарі
Теги: Віктор Поліщук, децентралізація, прес-тур, Тетяна Ізотова, устилузька ОТГ
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up