Новини

При реставрації музею імені Омеляна Дверницького виявили несподівану знахідку

Архів
9 переглядів

Під час реставраційно-ремонтних робіт приміщення музею імені Омеляна Дверницького директор закладу Володимир Стемковський виявив аркові склепіння, які досі ховалися під шаром штукатурки. Про це він повідомив на своїй фейсбук-сторінці.

В наслідок виконання робіт відлущився фрагмент штукатурки з північної сторони будівлі історичного музею. “Тож під час щоденного огляду стін приміщення я звернув увагу на декілька цеглин, що виглядали з-під будівельного нашарування минулого…, – розповідає Володимир Стемковський. – Виявилося , що цими вузенькими цеглинками давні майстри виклали аркове склепіння у північній стіні”.

Помітивши знахідку, директор музею виліз на риштування, взяв у руки кирку і потихеньку відбивав штукатурку: “Перший шар – тинькування синього колору – вірогідно, 1939 року, під ним – світло-помаранчевий, напевне десь і з двадцятих років минулого століття. Далі цегляні закладки з широкої цегли фабричної формовки, і трохи згодом з’явився досить-таки величенький отвір обмурований двохступінчатим порталом.
Через пів метра знову обчистив стіну від штукатури – інтуїція мене не підвела: ще одна закладка з подібним порталом”.

– Що це – двері, вікна, чи таємничі ніші? – міркує директор музею. І тішиться, що поки тривають будівельні роботи, музейники мають можливість дослідити історію будинку родини Дверницьких.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up