Новини

Школярів ЗОШ №5 познайомили із творчістю мистецької родини

Архів
23 переглядів

Урок-знайомство з сучасними художниками провела для семикласників п’ятої школи вчителька образотворчого мистецтва Тетяна Салуха. На занятті вона продемонструвала картини волинських митців, а також запросила на урок представницю творчої родини Рубанів з Луцька, Зоряну Рубан. Гостя розповіла про свій творчий шлях, різні види мистецтва, якими займається її сім’я, а також про те, як праця художників впливає на життя кожного з нас.

– Неможливо не почати займатися живописом, коли твої батьки – художники, – каже Зоряна Рубан. Її матір, Зіновія Рубан, – одна з провідних портретисток в Україні, робіт у цьому жанрі створила більше 800. А батько Микола – знаний художник-керамік. Сама гостя і її брат Олесь обоє закінчили Львівську академію мистецтв. Як і чоловік Зоряни, Володимир Головчук, який займається не живописом, а художньою ковкою.

Велика родина присвятила мистецтву своє життя. Кожен із них працює у різноманітних техніках і жанрах. Рубани першими на Волині почали створювати вітражі, використовуючи класичну, давню технологію. Нині часто поєднують їх із кованими орнаментами, які виготовляє з металу зять. Залюбки працюють з керамікою і склом, живописом і рисунком. Їхні витвори розходяться по всьому світі – приміром, мозаїка, створена Рубанами, прикрашає церкву у Назареті.

Розповідаючи про свою сім’ю, Зоряна демонструвала фотографії їхніх робіт. Діти зізналися, що найбільше їм сподобалися картини-диптихи художниці та роботи її чоловіка-коваля. А ще учні були вражені історією гості про те, як у неї колись купили палітру, з якою вона працювала, – щоб повісити удома на стіні як арт-об’єкт. «То це й ми можемо створювати такі шедеври просто на уроках?», – дивувалися семикласники?

Завершилася зустріч спільною творчим заняттям: під керівництвом художниці учні спробували зробити копію однієї з її робіт.

Віталіна МАКАРИК.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up