Новини

Сонячний «Живописний Афон» поліщука із Франківщини

Архів
5 переглядів

   Виставка заслуженого художника України, члена Національної Спілки художників Василя Красьохи до 3 серпня відкрита в історичному музеї. На 45-ти живописних полотнах – мальовничі краєвиди і монастирі Афону, Святої гори, де від п’ятого століття мають право перебувати лише чоловіки.

Об’єднує експозицію, якою б величною чи невибагливою не виглядала будівля тієї чи іншої обителі і в яку пору дня, навіть за похмурої погоди, не фіксувалася на полотні, обов’язкова осяяність. Вона присутня на кожному пейзажі, на кожному монастирському подвір’ї. Здається, пензлі й фарби білочубого й щедрого на посмішки художника вступили у таємну змову зі світлом, тінями й напівтонами Афону. Тому такими реальними виглядають його картини.

На виставку сакрального живопису прийшли двоє священиків – отці Тарасій Панасевич із Успенського собору та Йосип із церкви святого Йосафата. Доречно звучали серед афонських пейзажів і храмів духовні пісні й молитви хористів собору Різдва Христового.

Привітали художника, який після закінчення мистецького вишу вже багато років проживає на  Івано-Франківщини, а, як виявилося, народився на Маневицькому Поліссі, начальник відділу культури і туризму Роман Віслобоков, викладач педагогічного коледжу Леся Мартинюк, художник Юрій Донських.  Директор історичного музею Володимир Стемковський подарував гостю фотоальбом літографій Антоніо Чорпіти  з храмами  Володимирщини, виданий кілька років тому у Львові братами Андрієм і Сергієм Хомиками. Знайомила володимирчан із художником  та його творчістю науковий співробітник музею Ганна Доскоч.

Ірина НАДЮКОВА.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up