Новини

«СВОЇ»: день п’ятий

Архів
44 переглядів

   «Ми живемо на своїй землі, говоримо своєю мовою, любимо, цінуємо та розуміємо усіх своїх людей. Для тих, хто любить своє рідне, звик жити своїм розумом, змінювати світ своїми руками, спілкуватись з іншими від свого серця, відтепер існує реальна можливість об’єднатися у творчому проекті «СВОЇ»

 

Унікальний творчий проект шукає таланти

На Волині стартував новий проект «СВОЇ», який реалізується за підтримки благодійного фонду Сергія Мартиняка.  Проект має на меті відкриття нових імен та підтримку місцевих талантів, як тих, хто вже давно займається тією чи іншою творчою діяльністю, так і початківців. У пошуку талантів беруть участь п’ять районів Волинської області – Горохівський, Локачинський, Луцький, Рожищенський та Турійський.

Протягом п’яти днів з 11-го по 15 грудня відбувались презентації творчого проекту “СВОЇ”.  Перша  з  них  була у селищі Торчин Луцького  району,   наступна –  в селі Радовичі Турійського району, а  днем пізніше  артисти завітали у місто Рожище,  тоді – до Берестечка Горохівського району.  Завершальним  у цьому циклі мали стати Локачі.

Але минулої  неділі дорогою  до сусіднього райцентру  «Свої» стати  приємним сюрпризом  для  села  Березовичі, І кожному з цих населених пунктів справжній фурор викликало зіркове подружжя Арсена Мірзояна та Тоні Матвієнко, котрі охоче спілкувались із своїми шанувальниками різного віку у школах, клубах та будинках культури. Разом із координаторами проекту відомі артисти розповідали місцевим жителям про творчий проект «СВОЇ» та можливості, які він дає, а ще тішили публіку своїми піснями, фотографувались, роздавали автографи.

«Свої»  завітали  до Березович, які готуються до об’єднання із Війницею Локачинського району у одну територіальну  громаду,  розширивши  таким  чином  межі районів.

 

Своїми серцем, розумом, руками…

   Поки  всі чекали  великого сценічного дійства  у  Березовичівському  сільському будинку культури, керівник проекту Оксана Ігас розповіла, що   цей  унікальний  творчий  проект,  який  здійснюється  завдяки  підтримці  народного депутата і  відомого мецената  Сергія Мартиняка.

Творчий конкурс «СВОЇ» поділяється на три напрямки: фестиваль талантів «Своїм серцем», де братимуть участь талановиті аматори сцени різних жанрів, виставка досягнень «Своїми руками», де свій творчий доробок демонструватимуть місцеві майстри-умільці, та конкурс бізнес-ідей «Своїм розумом», завдяки якому можна втілити у життя мрію про власну справу. Щодо останнього, то у цьому конкурсі змагатимуться малі проекти кошторисом до 20 тисяч гривень та великі – до 30 тисяч.

Проект «СВОЇ» об’єднує і тих, хто цінує рідне, українське, і тих, хто його творить. У ньому є кілька важливих напрямків, адже  це не лише творчі зустрічі, концерти і спілкування з артистами – представниками проекту. Це також можливість проявити себе – свій талант, майстерність і розум.

«Свої – це ті люди, які хочуть бути один одному своїми. Проект дуже теплий і щирий, не має жодних обмежень, адже взяти участь може, як дитина, так і літня людина. Співаєте, танцюєте, щось майструєте, маєте цікаві бізнес-ідеї? Тоді вам до нас! Ми підтримуватимемо таланти Волині усіма можливими способами – комусь, можливо, потрібен новий сценічний костюм, а комусь кошти, аби поїхати на фестиваль, виставку тощо.

Іще одним нашим завданням є популяризація талановитих людей нашого краю та їх відзначення», – зазначила  пані Оксана.

Триватиме творчий проект «СВОЇ» майже рік – починаючи  з грудня цього року до вересня 2019-го у декілька етапів. Перший розпочнеться у січні і триватиме до кінця квітня наступного року.  Впродовж цього  періоду будуть проводитись місцеві відбіркові конкурси. У кожному населеному пункті відбудуться кастинги за участю місцевих фахівців. Для цього потрібно зареєструватись на сайті проекту, заповнивши анкету, до якої прикріпити відео або світлини, котрі демонструють ваші таланти. За відібраних учасників триватиме народне голосування на сайті «СВОЇ», в ході якого у кожному районі повинні визначитись із ТОП-10 талантів.

На наступному етапі, який відбудеться у травні, на учасників проекту чекає великий фестивальний перегляд за участю зіркового журі. Ті, хто найбільше вразить його членів, готуватимуться впродовж літа до музичної вистави під назвою «Свої». Паралельно на сайті триватиме голосування га сайті за ТОП-3, котрі отримають народні відзнаки.

У вересні на сцені Волинського обласного драматичного театру – завершальний акорд проекту – підсумковий  гала-концерт, на якому нагородять переможців, тут також відбудуться виставка народних досягнень, прем’єра музичної вистави та презентація книги  талантів Волині, до якої увійдуть усі учасники проекту.

«Основні критерії оцінювання учасників у нашому проекті дуже прості – найперше, повинен бути талант, який не потрібно боятись демонструвати, по-друге учасник повинен бути активним та ініціативним. Проект «СВОЇ» відрізняє від інших подібних фестивалів те, що для того, аби взяти у ньому участь, не потрібно їхати до столиці чи іншого великого міста. Адже тут престижний творчий конкурс сам приїжджає у ваше село чи містечко. При чому для учасників будуть створені усі умови – сучасна сцена, доброякісне технічне оснащення, костюмери та гримери. Ймовірно, участь у проекті переверне хід вашої особистої історії», – підкреслила керівниця проекту.

 

У  Березовичах

Давно Березовичівський сільський будинок культури, збудований  свого часу за  цікавим і унікальним проектом, як для таких сільських закладів,  не  бачив таких зіркових гостей  і не був таким велелюдним. Прийшли  сюди не тільки березовичівці, а жителі довколишніх сіл  цієї  сільради.

 Найперше тут презентували  проект   «СВОЇ»,  запрошуючи долучитися до нього і  місцевих жителів.  Кілька  пісень  виконали Арсен   Мірзоят і Тоня   Матвієнко, яким  підспівував увесь зал. Опісля  усі – і дорослі, і малі – оточили артистів, які  із задоволенням  роздавали автографи і фотографувалися  з  глядачами.

 

У  Локачах

Тут влаштували  волинські вечорниці,  де  вже на вході в районний будинок культури гостей зустрічали запальними українськими мелодіями «Троїсті музики» та дві куми Василина (Орина Гнаткевич) й Катерина (Людмила Мариняк), які звеселяли цікавими історіями та пригощали
усіх варениками.
У фойє  були  влаштовані  виставки творчих доробків  керівників гуртків районного будинку школяра: гончарні вироби від народного майстра Микола Полякова, травомоти та ляльки-мотанки – від Аліни Фордюк. Пасічник Сергій Андрійчук представив розмаїття меду та продукції бджолярства. Як  ворожили дівчата на судженого в Андріївську ніч, гостям показували учасники народного фольклорного колективу «Дорогі ночі» та вихованки гуртків БШ.

На головній сцені району пісенними композиціями гостей привітали етно-гурт «Мотанка» районного БШ, народний фольклорний колектив «Дорогі ночі», ансамбль «Криниченька» та  «Троїсті музики»
Перед цим учасники проекту «Свої»  побували у школі села Озютичі, де поспілкувалися із місцевими мешканцями. А в Локачах співакам презентували незвичні подарунки: Арсен Мірзоян одержав майстер-клас з ліплення глиняних горщиків від Миколи Полякова, а Тоня Матвієнко разом з Аліною Фордюк виготовляла ляльку-оберіг.

Цього ж дня з ініціативи координатора творчого проекту «СВОЇ» у Локачинському районі Оксани Нероди до дітей, які лікуються у  райлікарні, завітав казкар Корній Демидюк. Актор свого часу працював на радіо та телебаченні, нині ж у Фейсбуці започаткував проект «Корнієві казки»: в прямому ефірі читає казки як і для дітей, так і для дорослих. Корній також передав дітям плакати з автографами Арсена Мірзояна і Тоні Матвієнко.

І нам  це  допоможе свої  зірочки «засвітити»

   Оксана Нерода,  кандидат на посаду голови Війницької об’єднаної територіальної громади, у  значній  мірі  завдяки старанням  якої «СВОЇ»  не минули Березовичівську сільраду, так прокоментувала це дійство:

«Оскільки ми  об’єднуємось в одну сім’ю, тому всі стаємо своїми один одному. Це було логічно і правильно, що ми запросили таких шанованих гостей, котрі презентують цей проект у Березовичах. Здібності людини і талант, помножені на велику щоденну працю та віра в себе творять чудеса. Така людина може здолати все. Вірю, що разом ми започатковуємо хорошу справу, котра матиме продовження.

Тішить мене цей проект і як педагога за фахом. Адже це унікальний шанс дітям з наший населений пунктів  показати себе, а там, дивись і собі здолати зіркові вершини.  Адже е з  чиїхось слів, а з власного досвіду знаю, що серед сільських школярів дуже багато здібних і талановитих дітей, які за кілька років стануть дорослими членами нашої громади, будуть розвивати і зміцнювати її. Тому так  важливо  допомогти їм повірити у себе,  у свої  можливості. А  «СВОЇ» якраз і дають  їм таку можливість.

Сподіваюся, що наша майбутня Війницька громада зарекомендує себе у цьому проекті якнайкраще,  що ми будемо  гордитися новими запаленими зірочками юних талантів. А  у Березовичівському  будинку  культури ще неодноразово  збиратимуть нас усіх  цікаві виступи та  концертні програми.  Бо у новій об’єднаній громаді плануємо приділяти чільне місце розвитку культури.

 

МЕДІЙНІ  ОБЛИЧЧЯ  ПРОЕКТУ

Творчий проект отримав підтримку у зіркового подружжя Арсена Мірзояна та Тоні Матвієнко, котрі стали медійним обличчям «СВОЇХ» та тими людьми, які надихатимуть на те, аби талановиті волиняни не боялись заявити про свій талант.

  У  Березовичах  відомий  український  співак  так  відгукнувся  про  творчий  проект:

«Мета проекту «СВОЇ» – дуже цікава і дуже правильна. Я завжди виступаю популяризацію української творчості, українського мистецтва, а не примусове публічне його нав’язування. Переконаний, що просування всього українського зараз має відбуватися саме через культурний сектор. І ми зараз не  говоримо  про українську сучасну естраду. Ми маємо на увазі ті  новітні пісні, які, незалежно від мови, стають лідерами хіт-парадів у різних країнах.  А говоримо про старі, забуті народні пісні. Колись Ніна Матвієнко їздила в експедиції  по селах, записувала їх на диктофон, збирала всю цю. Зараз у нас схожа мета, наші творчі акції стосуються не тільки пісні, а й всіх ремесел, усього фолку в цілому, з різним його трактуванням.

ВРУБКА  НА  ЗАВЕРШЕННЯ

   Неможливо підрахувати скільки автографів роздали Тоня Матвієнко і Арсен Мірзоян протягом чотирьох днів презентації творчого проекту “СВОЇ”… П’ятий з  них  був особливо насиченим. Всі в команді “Своїх” втомилися, але переповнені яскравими враженнями і неймовірно позитивними емоціями.

Організатори проекту запрошують усіх сміливих, талановитих, креативних та цілеспрямованих людей долучатись до великої родини «Свої», де об’єднають тих, хто ще не заявив про себе, а також тих, хто надихатиме людей на нові звершення.

 

 

ВІЗИТКИ

Арсен Мірзоян

Український співак, автор всіх своїх пісень.

За освітою – металург, за покликанням – музикант. Грав у кількох гуртах,  найвідомішим із яких був гурт «Бабурка», який брав участь у програмі «Свіжа кров» на каналі «М1». У 2008 році Арсен виступав на «Таврійських іграх» у складі гурту «Тартак», виконав з Сашком Положинським пісню «Не кажучи нікому».

У 2011 році став учасником телешоу «Голос країни», підкоривши суддів своїм незвичним тембром голосу і особливою мелодикою пісень. У фіналі посів четверте місце. Під час шоу познайомився з Антоніною Матвієнко. Згодом вони створили сім’ю.

Автор п’яти альбомів. Він охоче долучається до благодійних заходів та гуманітарних ініціатив. Арсен виступав з концертами у дитячих будинках та інтернатах, їздив на передову до військових АТО.

 

Тоня Матвієнко

   Українська співачка. Донька Народної артистки України Ніни Матвієнко, яка, як мама мала неабиякий вплив на Антоніну. Вже в 1991 році поїхала з нею, десятирічною, на гастролі до США, і то були перші виступи Тоні. А 1992 року на Майдані Незалежності вона співала Гімн України.

2006 року співачка стає солісткою камерного оркестру «Київські камерати», де співала її матір. Після першого прослуховування керівник ансамблю Валерій Матюхін пожартував: «Матвієнко звільнена — Антоніна прийнята».  Виконуючи складні класичні твори, виступаючи як сольно, так і разом з оркестром чи з хором, беручи участь разом з матір’ю в різноманітних концертах, акціях та турах, вона одразу привернула увагу неповторним тембром голосу та манерою виконання.

У 2007 році записала першу пісню «Не метелиця лугом стелиться».

Протягом 2010 року грає в театральній виставі «Скіфські камені», режисера Вірляни Ткач.

У 2012 році відбувся спільний тур з майбутнім чоловіком Арсеном Мірзояном. У 2013 році виходить перший, записаний спільно з Ніною Матвієнко, альбом «Нове та найкраще». Восени 2013 року Тоня Матвієнко стала хедлайнером на першому польсько-українському фестивалі «Наша Галичина». У 2015 році побачив світ новий альбом співачки «Співають, плачуть солов’ї».

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up