Новини

ТАКИЙ ШКІДЛИВИЙ ВИНОГРАДНИЙ ОЇДІУМ

Архів
14 переглядів

Грона винограду покрились сірим нальотом?

Очевидно, рослина  уражена оїдіумом (борошнистою росою). Це одна з найбільш поширених хвороб, що призводить до значних  втрат урожаю. Уражений виноград , коли не має листя-восени чи навесні обприскують емульсією «карболінеум». Під час вегетації кущі обпилюють або скроплюють сірчаними препаратами. Обпилювання роблять меленою сіркою у суміші з вапном – пушонкою . На дві частини сірки беруть стільки ж вапна. Щоб речовини краще тримались на кущі,обпилювання здійснюють рано-вранці,або у вечері під час роси.

На винограді,який торік хворів на оїдіум, першу обробку сіркою (обпилювання або обприскування) роблять  після появи третього листка, другу-перед цвітінням,третю – після цвітіння і наступну –через 10-20 днів після попереднього.

При раптовому спалаху хвороби слід провести обприскування 0,1-процентним марганцевокислим калієм. На 10 літрів води беруть 10 грамів перманганату і 60- негашеного вапна. Таку ж кількість перманганату калію можна додати до бордоської рідини – це вбиває спори збудника хвороби, але не затримує їх розвиток. Тому додатково варто провести обробку сіркою. У випадку сильного розвитку хвороби для кращого провітрювання рекомендується проріджувати листя, що до деякої міри затримує розвиток хвороби .З кущів, які хворіли на оїдіум, не можна брати лозу для садіння.

Ще для захисту винограду на присадибній ділянці використовують препарати «Топаз»,»Квадріс»,»Ридоміл Голд». Перший обробіток розпочніть навесні,коли розпустяться бруньки ї з’являться листки, другий – перед цвітінням, третій -після,останній,коли зав’язались плоди. Краще для кожного обробітку брати інший препарат.

Галина АНДРОЩУК,

провідний спеціаліст управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби у області.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up