На головну Новини Тариф зросте, але маршрутки мають привести до ладу

Тариф зросте, але маршрутки мають привести до ладу

Слідом за Ковелем та Нововолинськом, де ще торік зросли тарифи на проїзд у маршрутному таксі, підвищили їх  і у Володимирі. Уже з наступного тижня за пасажирські перевезення на міських маршрутах загального користування замість чотирьох сплачуватимемо п’ять  гривень. У понеділок у міськвиконкомі провели громадське обговорення можливого підвищення ціни за проїзд у маршрутках, а вже наступного дня на позачерговому засіданні виконкому тарифи затверджено.

З неодноразовими зверненням дозволити підвищити тарифи на проїзд у зв’язку із зростанням витрат на утримання та експлуатацію автотранспорту, місцеві перевізники звертались до міської ради, починаючи ще з 31 жовтня минулого року. Утім, кілька разів надані у документах показники, повертались для уточнення. Зрештою, проаналізувавши розрахунки та отримавши позитивний висновок Антимонопольного комітету, виконком  вирішив встановити  тариф на перевезення маршрутним таксі у межах міста в п’ять гривень (для дітей віком від 6 до 14 років – 3). Для жителів навколишніх сіл ціна за проїзд також зросте на  гривню. Про це учасників обговорення поінформувала заступник міського голови Лариса Кулікова.

- реклама -

Хоча на громадське слухання прийшло  лише декілька представників громади, присутнім у залі п’яти перевізникам все ж таки поставили деякі гострі запитання. Чи не найбільше цікавився фінансовими розрахунками член громадського комітету Микола Гінайло, котрий запитував і який курс долара враховувався у показниках, і чи однакова у всіх перевізників собівартість кілометру пробігу, і який річний пасажиропотік має кожна маршрутка.

Голова Спілки учасників АТО Юрій Степанюк поцікавився, чому в обласному центрі вартість проїзду у маршрутці 5 гривень, але відстані, на які їздить транспорт у Луцьку, у порівнянні із володимирськими,  у рази більші. Перевізник Андрій Горун пояснив, що за день автобус у Луцьку та Володимирі може проїжджати однаковий кілометраж, оскільки у нашому місті маршрутки мають більше оборотних рейсів. Утім, в обласному центрі більший пасажиропотік, що дає можливість покрити витрати перевізника.

На відсутність рейсів маршрутних таксі №8 та №21, що їздять вулицею Устилузькою, нарікала редакторка інтернет-видання «Район. Володимир-Волинський» Тетяна Палаєвська. Щодо незадовільного стану салонів автобусів, котрі обслуговують маршрут №4, висловилась жителька міста Оксана Виваль. У відповідь на це перевізник пообіцяв усунути недоліки до Великодня. Микола Гінайло вніс пропозицію створити комунальне підприємство, яке б могло здійснювати пасажироперевезення з використанням автобусів «Сетра», котрі місто свого часу отримало як благодійну допомогу, а нині  вони простоюють без діла.

Також під час обговорення виникла пропозиція створити в мережі Фейсбук групу де, кожен зможе писати свої скарги та пропозиції щодо міських перевезень, а перевізники оперативно реагуватимуть на них. До речі, таку групу під назвою «Маршрутки Володимира-Волинського» вже створено. Загалом, в ході зустрічі її учасники дійшли висновку, що тарифи підвищувати таки потрібно, але і перевізникам варто дбати про якість наданих послуг та про стан свого автопарку.

Тетяна ІЗОТОВА.

comments powered by HyperComments setImmediate$0.9264260836484925$1
- реклама -