Новини

Топіарії, вертикальні клумби, безпечні дороги і публічні простори

Архів
36 переглядів

З яких проектів Громадського бюджету переможців обиратимемо?

У минулому номері «СП» ми оприлюднили список проектів бюджету участі, з-поміж яких уже з 13 вересня кожен мешканець міста зможе підтримати той великий і малий проекти, які йому видаються найцікавішими, найдоцільнішими і найпотрібнішими. Варто сказати, що найбільше ідей – сім – подано у сфері комунального господарства. Чотири стосуються створення публічних просторів або вдосконалення тих, які уже є у місті. І по одному – зі сфери культури й туризму та спорту. Познайомимося детальніше із кожним із них.

 

Послідовним у своєму бажанні поліпшити візуальну привабливість міста є архітектор Андрій Гнатюк. Проект «Квітуче місто Володимир» передбачає вертикальне озеленення центральних вулиць з допомогою підвісних клумб. Квіткові композиції висаджуватимуться у термочаші, які із застосуванням антивандального кріплення будуть поміщені на освітлювальні  на висоті 2-2,5 метра. «У місті не вистачає «живих» кольорів, а квітів забагато не буває», – так пояснює свою мотивацію автор. З допомогою вертикальних клумб він пропонує прикрасити вулиці Ковельську, Данила Галицького (біля міськради), Луцьку (біля входу у парк), а також встановити два кованих «дерева» з термочашами для квітів на газоні біля костелу Іоакима та Анни або ж біля міської ради. Бюджетна вартість проекту – 78 тисяч 220 гривень.

   Іще один проект Андрія Гнатюка «Дорога додому» передбачає ремонт тротуарів і облаштування нових пішохідних доріжок біля будинку на вулиці Луцькій, 105/2, де, зокрема, знаходиться міська бібліотека. Оскільки школярі міста, мами з дітками у візочках та інші відвідувачі йдуть туди пощербленими тротуарами з напівзруйнованим покриттям, це загрожує їхній безпеці. Отож вважає за потрібне привести до ладу ці доріжки, якими користуватимуться не лише жителі прилеглих будинків та вулиць, а й відвідувачі бібліотеки. Бюджет проекту – 472 тисячі 830 гривень.

 

Облаштувати автомобільну парковку в районі будинків №№ 2, 4, 6, 8, 10, 12 на вулиці Академіка Глушкова пропонує Лілія Сальнікова. Авторка проекту «Парковка у військовому містечку» зазначає, що це допоможе «розвантажити» двори, поліпшить доїзд «швидкої», пожежної та служби газу безпосередньо до житлових будинків, а також забезпечить орієнтовано 70-ма парко-місцями не лише мешканців мікрорайону, а й військових 14-ї бригади, які прибувають на ротацію, а також учасників АТО (ООС), які мешкають поблизу. Вартість реалізації такого проекту оцінюється в 98 тисяч 121 гривню.

 

Проблема тротуарів на вулиці Філатова добре знайома не лише тим, хто тут живе, але й учням, їхнім батькам і вчителям, які щодня поспішають до школи-інтернату «Центр освіти та соціально-педагогічної підтримки».  Через те, що тротуари обабіч вулиці у досить поганому стані, іти мусять проїжджою частиною, де ризикують (особливо взимку, в ожеледь) втрапити під колеса автомобілів. Розв’язати цю проблему пропонує Ганна Губерук. Її проект називається «Я за безпечний рух» і передбачає облаштування тротуарного покриття вздовж вулиці Філатова з однієї сторони проїжджої частини та встановлення відбійників при повороті з вул. Філатова на Зимнівську. Враховуючи те, що навчальний заклад відвідує багато дітей з особливими потребами, які часто пересуваються у візочках,  а також нерідко дітей до школи ведуть мами з немовлятами у колясках, авторка пропонує також у місцях переходу бічних вулиць (спусків з тротуару) провести пониження бордюрного каменя, аби забезпечити їм безперешкодний рух. Бюджет – 255 тисяч 300 гривень.

 

«Центральна зупинка майбутнього» – так називається проект Олени Смерічки, котра пропонує замінити старий павільйон автобусної зупинки на вулиці Ковельській біля колишнього Будинку побуту на новий, в дизайні якого врахувати архітектурний та історичний антураж (розміщену поряд пам’ятку – церкву святого Йосафата), а також обладнати зарядними пристроями для телефонів з автономною підзарядкою на сонячних батареях. Вартість проекту оцінена в 99 тисяч 742 гривні.

 

Провести благоустрій території біля пам’ятника воїнам-танкістам пропонує Андрій Трофімук. Зокрема, відновити пошкоджене тротуарне покриття та встановити металеву огорожу на підвищенні  по периметру тротуару. За підрахунками автора, цей проект обійдеться в 99 тисяч гривень.

 

Розширити дитячий майданчик у парку «Слов’янському», доповнивши його елементами для осіб з обмеженими функціональними можливостями, хоче Анна Малишева. Її проект «Особливе для особливих» покликаний подарувати радість спілкування дітям та дорослим із інвалідністю, сприяти їх розвитку та соціалізації. У рамках проекту передбачено благоустрій території і встановлення спеціальних ігрових об’єктів – каруселі, чотиримісної гойдалки, ігрового комплексу «Хвиля», ігрової панелі «Лабіринт», лавок «Забава» і «Диван на металокаркасі» та іншх. Вартість  – 303 тисячі 190 гривень.

 

Під назвою «Володимир – основа християнської моралі» ховається один із проектів з облаштування публічного простору. Його автор Максим Климюк пропонує створити відпочинкову галявину позаду міської ради, встановивши монумент «10 заповідей Божих» у вигляді розгорнутої книги та дві лавки. За задумом автора, цей проект облагородить вигляд рекреаційної зони у центрі міста, додасть відпочинкових місць й укріпить світогляд та моральний дух жителів. Бюджет  – 95 тисяч 318 гривень.

 

Комплекс заходів з облаштування рекреаційної зони і стабілізації частини річки Луга передбачає проект Олени Жуйводи. Вона пропонує облагородити стихійний пляж біля річки поблизу вулиці Степана Бандери. Бюджет проекту – 499 тисяч гривень, частина цих коштів має бути спрямована на виготовлення проектно-кошторисної документації.

 

А Ксенія Зарівняк пропонує «поговорити» про кохання вустами топіар – фігурних скульптур із зелених насаджень. Створення таких арт-об’єктів у формі двох лебедів, які торкаються одне одного дзьобами, утворюючи серце, коштуватиме орієнтовно 42 тисячі 600 гривень. Романтична інсталяція не лише додасть шарму обличчю міста, але й стане чудовою еко-фотозоною, переконана авторка.

   Облаштувати в парку Гагаріна публічний простір, доступний для всіх категорій населення, від осіб з інвалідністю і мам з візочками до школярів та студентів, пропонує Наталія Лук’янчук. Авторка переконана, що це місце може стати осередком згуртування молоді, простором для креативної комунікації, обміну ідеями та втілення ініціатив. Очистити від зайвих елементів заасфальтований круг у парку, засипати його декоративним щебенем, облаштувати квітники, встановити креативні лавки – такі пропозиції включає проект. Його вартість 98 тисяч 574 гривні.

 

До категорії «Культура і туризм» відноситься проект Олександра Стемковського «Володимир. Шляхами княжої столиці». Він має на меті створити візуальну, інформаційну базу даних про історичні місця та їхнє місце розташування – виготовити і встановити 20 вказівних знаків та стендів. До слова, серед об’єктів, біля яких пропонується встановлення вказівників, не лише загальновідомі пам’ятки, а й ті, про історичне значення яких пересічні містяни знають значно менше – наприклад, фрагмент оборонного валу на вулиці Миколаївській, аптека Василіан на Ковельській, стара школа-колегіум тощо. Бюджет – 100 тисяч гривень.

 

Лише одна пропозиція надійшла у категорії «Спорт». Проект Вікторії Джиква «Спортивний двір» передбачає встановлення спорткомплексів, тренажерів та ігрових комплексів, призначених як для дітей, так і для осіб усіх вікових категорій, у дворі будинків №№ 57-61 на вулиці Поліської Січі.  Зокрема, це придбання і монтаж двох елементів дитячого майданчика, двох елементів спортивного комплексу та тренажера. Вартість – 99 тисяч 900 гривень.

 

Голосування за проекти стартує сьогодні і триватиме до 12 жовтня. Взяти у ньому участь можуть громадяни України віком від 16 років, які зареєстровані та/або проживають на території м. Володимира-Волинського. Одна людина зможе підтримати одночасно два проекти –  великий і малий.Голосування за проекти відбуватиметься виключно в електронний спосіб шляхом реєстрації через BANK-ID (Ощадбанк, ПриватБанк). Свій голос жителі міста зможуть віддати за допомогою веб-порталу «Громадський проект м.Володимир – Волинський».

Віталіна МАКАРИК.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up