Новини

Три зворушливих кінохвилини: Світлана Федонюк презентувала соціальну короткометражку “Начитали!”

Архів
24 переглядів

Здавалося, хіба можна, переглянувши за три хвилини соціальний ролик,  відчути усю глибину авторського задуму? Виявляється, так, якщо він майстерно виконаний. І вдалося це зробити нашій креативній колезі, депутату міської ради й голові комісії з питань освіти та культури Світлані Федонюк, котра, залучивши до зйомок творчу молодь, стала  режисером фільму «Начитали»,.

Якраз на дитяче свято у культурно-мистецькому центрі і відбулася презентація цього фільму, котрий, вочевидь, не тільки мене, а й усіх глядачів зачепив за «живе». А аудиторія зібралася чимала, прийшли сюди і діти з особливими потребами та їх батьки з громадської організації «Берег Надії», яких запросили на презентацію. За цей короткий проміжок часу перед глядачами у фільмі під назвою «Начитали» промайнула зворушила й романтична історія кохання юної працівниці книжкової крамниці та ветерана АТО, прикутого до інвалідного візка, яким книги допомогли знайти особисте щастя. Отак обоє начитали аж до одруження й декрету…

Перед показом фільму, автор сценарію, режисер і продюсер Світлана Федонюк коротко розповіла, як працювала знімальна група. Фільм знято у книгарні «Є», що на площі Героїв, і цьому сприяла за дорученням власників всеукраїнської мережі Світлана Венгровська. У головній ролі – красива, майже, французька акторка Аліна Жук, у ролі ветерана АТО – ще не відкрита  зірка українського кіно Андрій Недбало, продавець книгарні – чудовий фотограф і молода мама Ольга Аракчеєва. До слова, наприкінці фільму глядачі побачили фото донечки  Ольги, Вікторії, яка теж, будучи немовлям,  уже стала акторкою. Костюмером фільму «Начитали» є Ганна Фурман, депутат районної ради. Зняв фільм не менш талановитий оператор Володимир Назарук, а проникливу музики до нього написали  давні друзі  пані Світлани – композитори Юрій Журавель та Кай Каславіньєві, які надали її безплатно.

Кілька днів, і навіть ввечері вони трудилися над роликом, цікаві творчі моменти залишились не тільки у кадрах, а й на світлинах фотографа Ольги Аракчеєвої, і їх також показали глядачам. Автор дякувала всім –  міському голові Петру Саганюку – за безплатно надане комунальне приміщення, працівнику кінотеатру Станіславу Чуйко, котрий готував, перекодовував, а нині  демонстрував на екрані картину. А ще – Галині та Андрію Недбало, власникам мережі кінотеатрів, котрі показуватимуть цей соціальний ролик  протягом літніх канікул – перед блокбастерами.

проекту стали Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом!», Партнерами мережа книгарень «Є», кінотеатри Галини та Андрія Недбало. Долучилися до проекту і жителі будинку на вулиці Ковельській, 4, 6, котрі надали свої квартири та балкони для зйомок.

Тема ролика – закликати волинян читати книги, мислити, аналізувати події в особистому житті та державі, виховувати толерантне ставлення до людей з інвалідністю. Останнє особливо актуально у розрізі демобілізації поранених учасників АТО.

Ще на завершення тут показали таку ж історію кохання, але вже за хвилину. Отак за допомогою техніки монтажу можна розповісти про кілька місяців з життя людини усього… за мить.

Полишаючи спорожнілу кінозалу, ще довго відтворювала в уяві, здавалося б буденні, але цікаві моменти з короткометражки. Літній, ранок, книгарня «Є», розбитий горщик,  у якім лежали гроші… Хто він, цей невідомий, котрий щоранку опускає (може, з неба?) цей горщик на мотузці, й з’являється він якраз перед дверима книгарні, коли їх відчиняють? Правда, інтригуюче?

Дякую, колего, за приємні й бентежні хвилини, які примусили радіти життю й усім його випробуванням, задуматися, як ми живемо, чого не помічаємо… А фільм – переконливий, сильний і цікавий.

Тетяна АДАМОВИЧ.

Коментарі
Теги: кіно, Світлана Федонюк, Тетяна Адамович
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up