Новини

Вісімдесят років освітніх традицій

Архів
33 переглядів

   Дітям двері в світ дорослих відчиняє вихователь

     Світ професій надзвичайно різноманітний. Їх налічується понад 50 тисяч. Безумовно, кожна по-своєму приваблива й важлива. Та особливе місце серед них займає професія вихователя.

Роль вихователя в формуванні особистості дитини-дошкільника надзвичайно велика, адже саме завдяки йому дитина вперше знайомиться з соціумом, проявляє себе в командній діяльності і, звичайно ж, розвивається як особистість. Свого часу французький філософ Клод Гельвецій зазначив: «Вихователь – це чарівник, який відкриває дітям двері в світ дорослих. І від того, що він знає та вміє, залежить і те, чому та як він навчить своїх вихованців». Як відомо, в сучасних батьків часто не вистачає часу прищеплювати своєму чаду прості істини життя, навчати азам хороших манер і пояснювати, «що таке добре, а що таке погано». Саме тут і приходять на допомогу чуйні вихователі. Педагогічно підковані, мудрі й терплячі професіонали своєї справи роблять усе можливе, щоб життя малюків було незабутнім і яскравим.

Підготовка кваліфікованих спеціалістів дошкільної освіти здійснюється в стінах педагогічного коледжу ім. А. Ю. Кримського. Це сучасний навчальний заклад, який працює за новими європейськими стандартами освіти. Тут працює сильна команда висококваліфікованих викладачів, професіоналів своєї справи. Серед викладацького складу – досвідчені фахівці в галузі дошкільного виховання О. В. Власенко, Н. М. Гавда, О.  М. Зай, В.  А. Микало, Г. В. Ролдугіна, Л. В. Сєрова, В. М. Сидорук, С. С. Слюсарук-Літвін. Своїми знаннями, практичним досвідом та новим баченням сучасної освіти вони готують молодших спеціалістів на рівні сучасних вимог.

За всі роки свого існування (з 1939 року) коледж відігравав провідну роль у підготовці педагогічних кадрів для дошкільних установ області та регіону. Серед його випускників – талановиті вихователі, перспективні педагоги, кандидати наук, професори. Випускники коледжу займають високі посади в різних освітніх установах. Серед таких  Л. П. Салабай  – методист управління освіти, молоді та спорту міськвиконкому, Л. С. Вяльцева, Л. М. Селещук  – завідувачі ЗДО № 7 та № 2  Володимир-Волинського, Т. Б. Балабанова, Г. В. Рудь, Н. М. Цьось  – методисти дошкільних закладів міста.

Серед переваг здобуття  професійної освіти у Володимир-Волинському педагогічному коледжі – безплатне навчання (80 відсотків місць державного замовлення), а також його короткий термін, що дає можливість швидко здобути  фах та перейти до практичної діяльності: на базі 9-ти класів навчання триває 3 роки й 10 місяців, на базі 11-ти класів – рік і 10 місяців. А це за умови жорстокої конкуренції на ринку праці є надзвичайно важливим.

Студенти, що навчаються на базі 9-ти класів, оволодівають не лише кваліфікацією вихователя, а й здобувають додаткову спеціалізацію керівника гурткової роботи з навчання дітей іноземної мови та керівника образотворчої діяльності закладу дошкільної освіти. Це неабияк допомагає випускникам коледжу успішно реалізувати свої можливості в сучасних конкурентних умовах.

За роки навчання в коледжі студенти здобувають не лише ґрунтовні теоретичні знання з фахових методик, а й перший практичний досвід, оскільки важливим напрямком діяльності закладу з розвитку фахової компетенції майбутніх вихователів є педагогічна практика. Вона мобілізує особистісний потенціал кожного студента та виявляє їх приховані здібності, допомагає подолати невпевненість і страх, стимулює до активної діяльності, спонукає до прояву творчості й креативності, сприяє розвитку стійкого інтересу до обраної професії. Під керівництвом досвідчених викладачів коледжу, кваліфікованих вихователів базових дитсадків студенти-практиканти оволодівають секретами професійної майстерності.

У сучасних умовах для студентів надзвичайно важливим є можливість поєднання роботи з навчанням. Студентам коледжу, що навчаються на останньому курсі, надається право здобувати освіту за індивідуальним планом та працювати за фахом. За останні три роки  цим скористалися більше 30 відсотків  студентів.

    Крім того, випускники коледжу мають можливість продовжувати навчання за обраною спеціальністю у ЗВО III-IV рівнів акредитації, починаючи з третього курсу, та вступати до іноземних закладів освіти.

Однією з переваг навчання у Володимир-Волинському педагогічному коледжі є прекрасні умови для здобуття освіти та проживання студентів: просторі навчальні кабінети, обладнані сучасними меблями, комп’ютерною технікою, спортивні зали, тренажерний майданчик, сучасна бібліотека з хорошим навчально-методичним забезпеченням, гуртожиток із комфортними умовами для проживання, їдальня. До послуг студентів необмежений доступ до мережі Інтернет та Wi-Fi.

    Окрім навчальної діяльності, студенти спеціальності «дошкільна освіта» також активно проводять дозвілля – беруть участь в організації та проведенні державних і професійних свят, флешмобах, концертах, театралізованих виставах, дискотеках, екскурсіях, туристичних походах і спортивних змаганнях. Усе це робить студентські роки яскравими, цікавими та незабутніми.

Безумовно, вихователь дошкільного закладу – це професія для творчих і креативних людей. Якщо ви хочете, щоб кожен ранок починався з дитячого сміху та щирих посмішок, щоб кожен день дарував незабутні враження від спілкування з дітьми, відкривав все нові можливості для професійного вдосконалення, приносив задоволення від своєї праці, якщо ви готові щодня дарувати дітям свою любов, віддавати частинку серця – тоді вам до нас, у педагогічний коледж. Ми допоможемо успішно опанувати усіма премудростями вічної професії. Ми дамо унікальну можливість йти за руку з дитинством, безтурботністю та молодістю. Запевняємо, ваша дорога в країну «Дошкілля» буде цікавою та приємною!

Валентина  СИДОРУК,

голова циклової комісії дошкільної освіти педагогічного  коледжу.

 

 

Наймолодша непедагогічна  спеціальність

  Із захопленням я спостерігаю за професійною діяльністю наших досвідчених діловодів. Вони грамотно, каліграфічно реєструють документацію, швидко виконують розпорядження дирекції, уміють мудро оцінити ділову ситуацію. Менеджментський  такт керівництва ВКНЗ «Володимир-Волинський  педагогічний коледж ім. А.Ю. Кримського» у тому, щоб різновікові категорії працівників  відчували професійний комфорт. Привертають мою увагу і молоді організатори діловодства. Вони репрезентують виважену стилістику одягу, поведінки, спілкування. Їх робоче місце – своєрідний open-space із кімнатними квітами, маленькими канцелярськими дрібничками, чек-лістами і т. п. Приємно, що новопризначені діловоди  закінчили наш коледж за спеціальністю «діловодство».

    Палітра спеціальностей, професій, за якими тут ведеться підготовка фахівців, постійно розширювалась:  із 1939 року починається навчання майбутніх вчителів початкових класів, у 1960 році – фахівців із навчання і виховання дітей дошкільного віку; у 1993 році – вчителів образотворчого мистецтва, у 2001 році – учителів трудового навчання, інформатики у початкових класах. Зухвалим і сміливим можна назвати відкриття у 2007 році абсолютно непедагогічної, однак актуальної і сучасної спеціальності «Діловодство» у стінах учительської установи, яка  допомогла б багатьом молодим людям віднайти професійну стежку в житті.  Адже часто помічником директора з кадрів в організаціях призначали дівчинку з вулиці, без освіти або з освітою не за спеціальністю. Відсутність інтелектуально-наукового підходу до організації ділового процесу, засилля російських синтаксичних конструкцій, лексем-покручів у ділових паперах, крім того, соціальні запити на майбутніх випускників спеціальності «діловодство» педагогічного коледжу ім.  А. Ю. Кримського» таких установ і підприємств, як центр зайнятості, ТзоВ «Гербор-холдинг», ПП «Універсам», ПП «Укрпетроль», ТзОВ «Курка-чеботурка», освітніх закладів області, державних архівів зумовили відкриття спеціальності «діловодство».

Директор коледжу Микола Савельєв визначив три професійні кити  нової спеціальності: діловодство, інформатика та іноземні мови (польська та англійська).

Крім цього, опановують  її студенти обчислювальну техніку та програмування, організаційну техніку та комп’ютерну графіку, інформаційні системи та мережі, основи менеджменту та маркетингу, системи управління базами даних, архівознавство, стилістику ділового мовлення та редагування, психологію ділового спілкування, професійну етику, візуальне програмування, архітектуру комп’ютерів, захист інформації, веб-програмування, комп’ютерну схемотехніку (додаткова кваліфікація «адміністратор з обслуговування комп’ютерних систем і мереж»); теорію і практику зв’язків з громадськістю, менеджмент у рекламі, техніку мовлення (додаткова кваліфікація «менеджер зв’язків з громадськістю»).

Педагогічна діяльність викладачів циклової комісії діловодства спрямована на навчання, розвиток студентів, формування професійних компетентностей, виховання цілеспрямованості. Надає освітні послуги майбутнім організаторам діловодства плеяда добрих, розумних, креативних викладачів: три магістри документознавства Наталя Зілюк, Лідія Павлюк, Ольга Подворнюк, кандидат історичних наук Микола Нагірний, викладачі-методисти Неля Просова, Галина Шостак, Микола Чуцький, Руслан Цаль-Цалько, а також  Наталя Поліщук, Юлія Патріарх (здобули дві освіти), Василь Цьось.

Уже дванадцяте покоління розумних, гарних, оригінальних юнаків і дівчат навчається за спеціальністю «діловодство».  «До високого через складне» (Олена Кузьміна), «Будь собою: інші ролі зайняті» (Світлана Подгурець), «Проживай кожну мить свого життя так, неначе наступна уже не наступить» (Світлана Теряткіна), «Боротись – значить жити» (Анна Береза).  – такі девізи вони обирають у своєму житті.  Студентка другого покоління діловодів Іванка Буря  посіла перше місце у ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу імені Петра Яцика (викладач Галина Шостак).

Студенти-діловоди та викладачі забезпечили більш тісний зв’язок із четвертою владою – місцевими засобами масової інформації. А для діловодів п’ятого, сьомого дев’ятого, одинадцятого поколінь додалась спеціалізація «менеджер зв’язків з громадськістю», що стало й умовою професійного росту.

Педагоги і студенти спеціальності 5.02010501 «діловодство» яскраво репрезентували новий у коледжі фах оригінальними  формами виховної роботи: усним журналом «Секретар – права рука керівника», інформуванням «Спілкування у конфліктних ситуаціях», годиною спілкування «Невербальні засоби спілкування» («Bodylanguage»), «Дрес-код…», конкурсом плакатів «Робоче місце секретаря».

Навчаючись у нашому коледжі, опановуючи спеціальність «діловодство», студенти ламають для себе стереотип щодо секретаря як милої усміхненої дівчинки, здатної лише підносити керівнику і його гостям каву. Ангеліна Калініна («Княжна Володимира-2008»), Марія Золотова («Княжна Володимира-2009»), Анастасія Тимощук («Княжна Володимира-2017») виховували в собі не тільки естетичні смаки, а й формували  риси організатора, лідера, професіонала.

    Тож запрошуємо потенційних абітурієнтів обрати фах організатора діловодства, з яким можна влаштуватися на роботу  у будь-якій установі. Ми не стоїмо на місці: міжвузівські науково-практичні конференції, конкурси соціальної реклами, лепбуків, буктрейлерів (Інститут журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка  нагородив дипломом другого ступеня студентів 3 курсу Катерину Дмитрук, Владислава Чепелевського, Руслана Хиця), піар-акції, тренінги сприятимуть професійному і життєвому зростанню.

Неля ПРОСОВА,

голова Ц(П)К викладачів діловодства та інформаційної діяльності педагогічного  коледжу.

 

Свято поколінь

 Спинися, мить, прекрасна – бо єси,

Жадана мить злиття душі і слова!

На святі неймовірної краси

Вшануймо коледж як життя основу!

Наш рідний батьку! Де пісень знайти?

Де взяти слів, твоєї слави гідних?

Твій поклик через зоряні світи

Зібрав нас знову на теренах рідних.

Кохана альма-матер! Хай чудово,

Як струни арфи, беручи розгін,

Звучить на честь твою натхненне слово –

Тобі осанна і земний уклін!

Крізь тебе пролягають всі мости,

Які єднають береги нетлінні.

Ти – вічне поле, по якому йти

Не втомляться ніколи покоління.

Хай славен буде день прийдешній твій!

Снаги тобі, щоб юнь нову плекати,

Амбітних планів, дерзновенних мрій,

Щоб нові обрії вже завтра відкривати.

Сьогодні ж в тебе – свято поколінь,

Сьогодні кожен – вчитель і спудей.

Як мудрий батько, гідно їх зустрінь,

Святкуймо разом славний ювілей!

Галина ВАЩУК.

 

На всеукраїнському рівні про минувшину, сучасність, майбуття коледжу

   28 листопада   об 11.00  у культурно-мистецький центрі  розпочнеться всеукраїнська  науково-практична  конференції  з  міжнародною  участю  “Володимир-Волинський  педагогічний  коледж  ім. А. Ю. Кримського:  минувшина, сучасність, майбуття”. 

На пленарному засідання, модератором  якого буде  кандидат педагогічних наук, Заслужений працівник освіти України, викладач-методист, директор педколеджу Микола Савельєв, з  доповідями   виступлять викладачі кандидат мистецтвознавства Богдан Жулковський –  про  історію, сучасність, майбуття коледжу та кандидат педагогічних наук Олександр Юринець Олексійович  – про проблеми і перспективи підготовки педагогів.

Кращі  випускники  закладу, які стали науковцями,  розкажуть про  свої дослідження. Зокрема, доктор педагогічних наук Олександр Семенов  присвятив його темі «Педагогіка індивідуальності як парадигма формування творчої особистості», доктор історичних наук Михайло Куницький – «Збори в системі податкових платежів на теренах Райхскомісаріату «Україна» (1941–1944 рр.). Кандидат педагогічних наук Сергій Марчук презентує  «Гуманістичний потенціал «Повчання» Володимира Мономаха у формуванні історико-педагогічної компетентності майбутніх учителів», а кандидат філологічних наук Сергій Чуй підготував інформацію «До проблеми вивчення віршування на уроках української літератури».

Краща студентка коледжу Ольга Орлова, якій теж пророкують наукове  майбутнє,  підготувала  дослідженя «Танцювально-рухова терапія як ефективна технологія соціалізації дітей з особливими освітніми потребами в сучасних умовах Опісля  робота конференції продовжиться у секційних засіданнях  у аудиторіях головного корпусу  коледжу. На першому з них обговорюватимуть  модернізацію  змісту  освіти,   на другому – інноваційні  педагогічні  технології. Засідання у секції № 3 буде присвячено теорії  та  методиці  навчання,  у секція  № 4 – історичним  та  культурологічним  студіям,   № 5педагогічному  та  мистецькому  краєзнавству.

 

 

 

 

 

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up