Новини

Власний будинок лише за два місяці обіцяє молода компанія «OSB House Україна»

Архів
29 переглядів

Поки одні живуть у тісних квартирах багатоповерхівок та лише мріють про просторе житло «на землі», інші  сміливо втілюють свої мрії у життя – продають  «хрущівки» та «панельки», а  за виручені  кошти зводять сучасні деревокаркасні будинки. На такий крок свого часу зважились співзасновники місцевої молодої компанії «OSB House Україна»  – збудувавши собі житло за цією технологією, яку в процесі роботи досконало вивчили та відшліфували, тепер не соромляться пропонувати свої послуги і для інших.

Два роки тому підприємець Роман Мартинюк, котрий є відомим у місті волонтером та добровольцем війни на Сході, повернувшись із АТО, разом із кількома однодумцями започаткував компанію «OSB House Україна». Основними напрямками діяльності цього товариства із обмеженою відповідальністю є проектування, виготовлення та будівництво приватних деревокаркасних житлових будинків. Визначальна стратегія компанії – переорієнтація  ринку нового житла в Україні у бік недорогого індивідуального житлового будівництва, що базується на використанні сучасних технологій та матеріалів. На таку думку місцевого підприємця наштовхнув досвід будівництва власного житла, яке також зводив за технологію каркасного будинку.

   – Перед початком будівництва довго обмірковував можливі проекти та варіанти будівництва. Колега запитав, чи відомо мені щось про каркасні будинки. Мене це зацікавило, тож почав штудіювати всю доступну інформацію в Інтернеті на цю тему, все більше переконуючись, що хочу збудувати саме такий будинок, котрий має ряд переваг як в швидкості та легкості будівництва,так і у комфортності проживання у нім , – розповідає Роман Мартинюк.

Чоловік каже, що зважився на своєрідний експеримент, адже за будівництво узявся сам, не звертаючись до фахівців, котрі мають досвід у цій сфері. У 2009 році було закладено фундамент, за рік зведено коробку, а  наступні три  пішли на внутрішні роботи. Вже зараз він бачить свої прорахунки та помилки, адже відтоді детально вивчив цю технологію, яка насправді відома вже досить давно, утім отримала друге дихання з появою таких сучасних будівельних матеріалів, як ОСБплита, мінеральна вата та гіпсокартон.

– У нашому місті є чимало будинків, обшальованих деревиною. Фактично це той самий каркасний будинок, збудований у часи, коли інших оздоблювальних матеріалів ще не було, тому це робили дошками. Тепер цю прогалину заповнено з допомогою сучасних ОСБ  плит, які нині стали ще доступнішими, адже їх і виробляють і в Україні, – далі розповідає Роман.

Скласти дім, неначе меблі

Будівництво каркасного будинку –  це  дуже швидкий спосіб обзавестися власним житлом. Середній термін будівництва будинку триває приблизно три місяці. Внутрішні стіни в таких будинках, як правило, обробляють гіпсокартонними плитами. А фасад можна зробити з дощок, сайдингу, плит для фасадів, клінкеру. Надзвичайно популярні подібні будинки у США, Канаді та скандинавських країнах, тому технологію часто називають «фінською» або «канадською». Утім на теренах пострадянських країн на каркасні будинки поки що зважуються не так багато людей. В Україні нині найпопулярнішим є будівництво із блоків, утім це набагато триваліший і складніший процес у порівнянні з каркасною технологією.

Класична форма такого будівництва полягає в установці каркасу, який складається з вертикальних стійок. Між стовпами встановлюють віконні і дверні прорізи. Між несучими елементами  кріпиться термоізоляційний матеріал, найчастіше це мінеральна вата, та плівка: зовні вітро-гідроізоляцію, і всередині – пароізоляцію. Несучу конструкцію, крім того, обшивають дошками, ОСБ або сіп панелями.

У каркасних будинках перекриття і дах зроблені як дерев’яні конструкції. Конструкція будівлі з невеликим каркасом складається з трьох елементів. Першим з них є конструкція будівлі, включаючи стіни, перекриття, дах, виготовлені з пиломатеріалів, другий елемент – обшивка  стін, перекриттів і даху, які виконані з плити деревного походження. Останнім елементом є з’єднувачі у вигляді цвяхів, болтів, скоб або металевих кріплень.

За два роки існування компанії «OSB House» її співробітники досконало вивчили усі тонкощі технології і навіть винайшли власну систему будівництва, яка чимось нагадує збирання меблів, де усі деталі ідеально припасовані одна до одної. Виготовляють усі складові із натурального дерева сосни самостійно у власній майстерні. Здобуті теоретичні знання відшліфовували на практиці, адже торік збудували два каркасних будинки. Роман розповідає, що зведення кожного з них тривало близько двох місяців. Запевняє, що воно є дуже простим і значно дешевшим на відміну від капітального будівництва, однак аж ніяк не менш надійним.

Таким чином поміняти квартири на власні будинки наважились  двоє колег Романа, що є співзасновниками компанії. Продавши житло у багатоповерхівках, за виручені кошти вони збудували комфортні каркасні будинки. На думку директора компанії «OSB House», вартість квартир на вторинному ринку нині є надто завищеною, тож з часом вона буде зменшуватись, а ціна на власні будинки та земельні ділянки навпаки, зростатиме. І ті, хто раніше прийме таке рішення, помінявши квартиру на будинок, швидше за все виграють, вважає Роман Мартинюк.

Тимчасовий каркасний будинок на площі

Усю красу каркасного будівництва та переваги цієї технології співробітники компанії «OSB House» обіцяють продемонструвати під час презентації компанії 28 квітня, яка розпочнеться о 15:00 у КМЦ. Окрім традиційних для презентації слайдів із світлинами, працівники компанії готують для містян сюрприз, котрий наочно продемонструє технологію – лише за декілька годин поруч із культурно-мистецьким центром складуть каркас  дерев’яного будинку у натуральну величину.

Під час презентації працівники «Фабрики деревокаркасних будинків» хочуть поділитись інформацією із великою аудиторією, адже за час своєї роботи переконались, що ця тема цікавить багатьох. Свого часу будинок Романа Мартинюка був наче мекка для «будівельних туристів», котрі, почувши про таке житло, приїжджали до нього додому та розпитували про нюанси будівництва. Згодом потік відвідувачів не вщухав і на будівництві наступних двох будинків. Тому і вирішили організувати презентацію, де розкажуть усім охочим про каркасні будинки та дадуть детальні відповіді на усі запитання.

– Запрошуємо на презентацію усіх, хто цікавиться цією технологією – майстрів, що займаються будівництвом або ж тих, хто лише планує зводити власний будинок, – зазначає засновник компанії  «OSB House».

Тетяна ІЗОТОВА.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up