Новини

Всеукраїнське визнання і президентська стипендія учениці-продавця

Архів
11 переглядів

   Випускниця Володимир-Волинського ВПУ вперше з часу існування в навчальному закладі спеціальності продавця посіла призове місце на всеукраїнському етапі конкурсу фахової майстерності серед учнів професії «продавець продовольчих товарів». Юлія Дубась виборола шосте місце серед 22-х учасників з усієї України, ставши лауреаткою конкурсу.

Одна з кращих учениць-продавчинь країни, володимирчанка Юлія Дубась вступила до ВПУ  після  закінчення 11-го класу у ЗОШ №2. Каже, що в дитинстві улюбленою грою була гра «у магазин», де в неї особливо добре виходило продавати різний «крам», тому це стало одним із чинників, що вплинули на вибір професії. І про це після року навчання у ВПУ дівчина анітрохи не шкодує. Зараз проходить практику в одному із магазинів міста та готується до захисту дипломної роботи. А далі планує працювати за фахом та паралельно підвищувати кваліфікацію на заочному навчанні у Луцькому комерційному технікумі, з яким багато років співпрацює  ВПУ.

« Юлія дуже сумлінна учениця, яка завжди проявляла особливу цікавість до професії, самостійно віднаходила необхідну інформацію поза навчальною програмою в Інтернеті. Її помітила ще  з першого місяця навчання, тому сумнівів щодо вибору кандидата на обласний конкурс не було», – каже  викладач спецпредметів спеціальності «продавець» Галина Сидорчук.

У березні на базі ВПУ  відбувався обласний етап конкурсу з професії «продавець продовольчих товарів», в якому  змагалися чотири учасники, серед яких Юлія Дубась посіла перше місце. А далі на неї чекав всеукраїнський етап конкурсу в Южноукраїнську на Миколаївщині. Такі конкурси проводяться раз на шість років і для Володимир-Володимирського ВПУ це вже друга участь, але вперше із призовим місцем на всеукраїнському етапі.

Конкурс професійної майстерності тривав три дні – з 30 травня по 1 червня,  на нього приїхали учасники з 22-х областей. До складу журі  увійшли менеджери та представники великих торгових мереж. Змагання продавців відбувалися у два тури : теоретичний, під час якого складали тести із 60-ма питаннями, та практичний, найважливіший, адже кожен конкурсант мав проявити себе якнайкраще у консультуванні клієнта, викладці товару, роботі з касовими апаратами.  У ході практичного етапу на базі супермаркету «Сільпо», учасникам штучно створювали різні виробничі ситуації, які трапляються у кожному магазині продтоварів – пересорт, недостача тощо. Кожну свою дію чи рішення учасник повинен був пояснити та аргументувати.

«Під час теоретичної частини, коли діти складали тести, викладачі спостерігали за ними в іншому приміщенні з допомогою відеозв’язку. Після цього була екскурсія містом та гарний вечір знайомств на березі Південного Бугу. Там нам і повідомили, що з-поміж 22-х учасників буде визначено шестеро лауреатів, котрі протягом року отримуватимуть стипендії Президента України», – розповідає Галина Сидорчук.

Найбільш непростим у практичній частині конкурсу для Юлії був етап надання консультацій, адже  потрібно було одразу зорієнтуватись та  розповісти про такий товар, як пучечок укропу, фрукти, овочі тощо. При цьому вкластись в обмежений час. Юлія розповідає,  що дуже хвилювалась під час оголошення переможців, проте і тішилась водночас, що її прізвище довго не звучало, бо це збільшувало шанси на перемогу і  вона таки стала шостою, потрапивши до когорти лауреатів. У шестірку також увійшли представники  Херсону, Дніпропетровська, Рівного, Кременчуга та Южноукраїнська.

«Головна мета роботи будь-якого продавця – досягнути того, щоб в нього придбали товар», – посміхаючись, зазначає Юлія. Та одразу додає – продавець завжди має надавати кваліфіковану консультацію, бути привітним та усміхненим.

На запитання, чи кожен може стати хорошим продавцем, пані Галина відповідає, що цю професію потрібно любити, а для того, щоб досягти в ній успіху, потрібно  насамперед бути комунікабельним, адже в цій сфері найважливіше – спілкування з людьми. Викладач спецпредметів зауважує, що значна частина продавців, які працюють за цим фахом, не мають відповідної освіти, якої роботодавцізараз чомусь не вимагають. Їх вчать автоматично відпрацьовувати роботу касира, утім багатьох тонкощів професії, яких навчають у ВПУ, вони можуть і не знати.

Щороку у ВПУ набирають групу продавців на базі 11 класу, де термін навчання становить  лише 10 місяців. Ця спеціальність є інтегрованою, тож до нового року тут навчають на продавців продовольчих товарів, а наступні кілька місяців – непродовольчих.

Протягом десяти місяців  тут вивчають як теорію торгівлі, так і практику, яку відпрацюють у виробничому приміщенні за прилавком, де облаштовано справжій невеличкий міні-маркет  з продуктами, господарчими товарами, одягом, годинниками та іншими речами, які продавець має навчитись презентувати, продавати та гарно запаковувати. У цьому їм допомагає майстер виробничого навчання Валентина Вавринюк. А закріплюються усі набуті знання та навики під час практики, яку учні проходять у торгових закладах міста. Там роботодавці придивляються до слухачів, оцінюють їхні професійні і людські якості і, як правило, запрошують на роботу. Галина каже, що випускники училища є дуже затребуваними у мережі супермаркетів «Вопак» та «Наш край».

Тетяна ІЗОТОВА.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up