Новини

Як  багато  цегла може розказати

Архів
14 переглядів

   В історичному музеї відбулася  відкрито виставку старовинної цегли 12-19 століть з  фондів музею.

Цегла – це не лише будівельний матеріал, а предмет матеріальної культури людства, за допомогою якого можна вивчати минуле рідного краю. Археологічні  розкопки підтверджують, що цегла використовувалася у будівництві вже у четвертому тисячолітті  до н.е. (стародавня Месопотамія, Вавилон тощо). На українські землі цегляне будівництво приходить разом з християнством із Візантії у 10-му  столітті.

На виставці експонується цегла-плінфа 12 століття, яка використовувалася при будівництві Собору Успіння Пресвятої Богородиці у Володимирі-Волинському, середньовічна цегла 15-19 століть.  На окремих цеглинах зображено знак, який нагадує тризуб, а також помітні відбитки лап тварин і птахів.

Про історію Володимир-Волинського цегельного заводу розповів його колишній директор 87-річний Микола Хільчук,  з власного досвіду він знає, як формується цегла і якою важкою і благородною є робота працівників цегельні.

Мешканка міста  Антоніна Солодуха показала стару світлину з родинного архіву, де зображений її прадід, який брав участь у будівництві церкви Святого Юрія у Володимирі.

З цікавістю слухали розповіді гостей та музейних працівників учні 7 класу міської гімназії ім. Олександра Цинкаловського разом з класним керівником Оленою Бондарук.  Насамкінець Микола Хільчук побажав учням любити Україну і бути патріотами рідного краю.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up