Новини

Як врятувати капусту від білокрилки: поради фахівця фітосанітарної інспеції

Архів
224 переглядів

В останні роки на капусті активізувалась білокрилка – ці комахи сидять під листям і висмоктують з нього сік. Від цього рослини відстають у рості, жовтіють, а то й зовсім сохнуть.
Найочевидніша ознака появи білокрилки на капусті, помідорах чи іншій городині – «хмарки» маленьких білих комах, що здіймаються вгору, як тільки потривожите рослини. Вивести цього шкідника дуже важко, адже з врахуванням усіх фаз розвитку на одну рослину припадає 320 тисяч екземплярів шкідників! Такого нашестя не спостерігалось більше 20-и років.
Комахи ці дуже дрібні, їхнє тіло і обидві пари крил покриті борошнистоподібним восковим секретом, від чого і походить назва шкідника. На нижній частині листка легко помітити велику кількість личинок. Білокрилка харчується соком рослин, що призводить до пожовтіння листків. Ще одна від неї неприємність – на її цукристих виділеннях селяться сажисті гриби, що негативно позначається на фотосинтезі, й рослини гинуть.
Для знищення білокрилки на овочевих культурах застосовуйте біопрепарат «натургард», інсектицид «актелік», або «актару», «децис профі», «енджіо», «конфідор», «конфідор максі», «моспілан» та інші – 0, 5 грамів розводять у п’яти-восьми літрах води (на сотку). У посадках капусти проти комплексу шкідників ефективними є композиції інсектицидів «децис f-люкс» з додаванням «діміліну». Добрі результати помічені, якщо застосовуватимете «актару», розчин підливають під кущі – 200-250 грамів на рослину.

Тетяна ГРУШЕВСЬКА

Коментарі
Теги: господарюємо, капуста, сільське господарство, Тетяна Грушевська
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up