Новини

Яким  буде  ЗНО-2019

Архів
6 переглядів

 2019 році абітурієнти зможуть пройти зовнішнє незалежне оцінювання не більше, ніж із чотирьох предметів. Окрім обов’язкових української мови та літератури, математики чи історії України, це біологія, хімія, фізика, географія, англійська, німецька, французька, іспанська мови. Водночас із наступного року проходження ЗНО з української мови та літератури, а також математики чи історії України (за вибором) є обов’язковим для студентів закладів вищої освіти І–ІІ рівнів акредитації та учнів закладів професійної освіти.
Про це йшлося у  вівторок під час прес-конференції  у Луцьку, організованої Центром ЗНО та моніторингових досліджень Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти.

Насамперед  на ній підбито підсумки проведення зовнішнього незалежного оцінювання у області минулого року, коли на тести зареєструвалися 11,192 тисячі учасників (на 54  відсотки більше порівняно з 2017 роком). Таке суттєве збільшення кількості учасників ЗНО було зумовлене тим, що, крім учнів шкіл, до ЗНО долучилися учні та студенти закладів професійно-технічної освіти та закладів вищої освіти І–ІІ рівнів акредитації, які проходили державну підсумкову атестацію з української мови та літератури у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

За результатами учасників, які здобули високі бали (160–200 балів) з усіх предметів, Волинь потрапила до ТОП-7 областей України. За підсумками тестувань із математики, англійської мови та хімії за згаданим показником область увійшла до трійки загальноукраїнських лідерів, а за кількістю високих та найвищих результатів із хімії область займає в країні друге місце.
Водночас у антирейтингу Волинь посіла 15-те місце. Так, із усіх предметів, крім української мови та історії України, відсоток незадовільних результатів у волинян менший за середній у країні.
Минулого року Волинь взяла участь у апробації проходження ЗНО особами з порушеннями зору, які використовують у процесі навчання шрифт Брайля.

Як  про  проблему йшлося про те, о вперше за останні роки у 2018 році ні громадські організації Волині, ні представники волинських ЗМІ не скористалися своїм правом і не зареєструвалися на здійснення громадського контролю за процесом проходження ЗНО, хоч усі охочі можуть здійснювати громадське спостереження за проведенням ЗНО, для цього достатньо лише зареєструватися.  Про це  розповіла завідувачка центру ЗНО  Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти Алла Корнейко.

Директорка Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк  інформувала  про нововведення ЗНО  наступного року . У 2019 році результати ЗНО з трьох предметів (української мови та літератури, математики або історії України та третього за вибором учня) для випускників закладів загальної середньої освіти зараховуватимуться як результати державної підсумкової атестації.

Також проходження ЗНО з української мови та літератури і математики чи історії є обов’язковим для студентів закладів вищої освіти І–ІІ рівнів акредитації та учнів закладів професійної освіти, які здобувають у 2019 році повну загальну середню освіту, з метою отримання результату для зарахування державної підсумкової атестації з української мови та математики або історії України.

Для участі в конкурсі на навчання в українських вишах абітурієнти зможуть подавати сертифікати ЗНО 2017–2019 років. Це не стосується іноземних мов (дійсні результати тільки 2018–2019 років).

Тестові матеріали для ЗНО з історії, математики, біології, географії, фізики та хімії будуть перекладені кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською та угорською мовами.
Також важливою є сама підготовка до участі в зовнішнього незалежного оцінювання. Одним із факторів такої підготовки є робота абітурієнтів із завданнями минулих років. Так, усі тести, які пропонувалися учасникам ЗНО попередніх років, доступні на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти, де, окрім того, можна пройти онлайн-тестування.
«Пробне ЗНО – це віддзеркалення процедур основної сесії, а також можливість ознайомитися з завданнями, тестовими зошитами, характером проведення ЗНО, тож ми запрошуємо абітурієнтів взяти участь у пробному ЗНО, аби впевненіше себе відчувати на основній сесії», – зазначила Лариса Середяк.
Пробне ЗНО є платним. Орієнтовна ціна становитиме близько 138 гривень. Пробне зовнішнє незалежне оцінювання можна буде пройти 16 (українська мова та література) і 23 березня (усі інші предмети). Реєстрація буде доступною із 8 до 31 січня 2019 року.
Реєстрація на ЗНО 2019 року розпочнеться з 5 лютого і триватиме до 25 березня. Тести відбуватимуться з 21 травня до 13 червня. Додаткова сесія проходитиме 26 червня – 12 липня.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up