Новини

Яким стане острів на Риловиці?

Архів
58 переглядів

Архітектори представили дві концепції благоустрою рекреаційної зони

Минулої п’ятниці у конференц-залі ЦНАПу відбулося обговорення перед проектних пропозицій облаштування рекреаційної зони на річці Риловиця. Вторік «Волиньводпроект» провів першу чергу з трьох черг запланованих робіт – з поліпшення гідрологічного режиму та санітарного стану водойми. Зокрема, розчищено і розширено русло ріки, а землею, яку вибрали з дна, підсипали й укріпили острів. Це дало можливість планувати подальші роботи з благоустрою, не боячись, що він буде розмиватися водою.

На обговорення представили дві концепції облаштування рекреаційної зони, основою яких стала територія острівця на Риловиці. Перша – від управління архітектури та містобудування міськвиконкому, друга – від місцевого архітектора Андрія Гнатюка. Ми розпитали в авторів про особливості їхніх пропозицій.

   Головний архітектор міста Тарас Киба каже, що у проекті управління виходило з реального вигляду і рельєфу острова. До нього є два підходи – з вулиці Луцької і від мікрорайону приватної забудови. Місточки, які ведуть до них, планують оновити і об’єднати в єдину транзитну зону через острівець. По периметру острова прокласти доріжку. А  на решті території облаштувати рекреаційну зону. «Для цього, насамперед, потрібно завести сюди інфраструктуру –  освітлення з камерами відеонагляду. Використаємо і старі ліхтарі, які були встановлені у 80-х роках», – розповідає Тарас Киба.

У центральній частині відпочинкової зони пропонують встановити дитячий майданчик із сучасним наповненням. Крім того, заплановані альтаноки, де люди могли б відпочити у затінку, та лавочок вздовж викладених бруківкою доріжок. Щодо зелених насаджень, то Тарас Киба радить обмежитися тими рослинами, які гарантовано можуть рости на тамтешньому грунті. А він, за словами архітектора, доволі специфічний через високий рівень грунтових вод.

Перспектив для купання, зізнався Киба, у Риловиці він не бачить – не в останню чергу через забруднення води несканкціоновами каналізаційними стоками, частину яких ліквідували під час першої черги робіт на водоймі. Але рекреаційна зона у цьому куточку міста справді потрібна містянам.

   Поєднати давні міські легенди з потребами містян різного віку взявся у своєму проекті архітектор Андрій Гнатюк. Взявши за основу концепції переказ про смока – пораненого змія, який, буцімто, б’ючи хвостом і вирив русло Риловиці, автор запропонував вшанувати унікальні легенди Володимира – назвати рекреаційну зону парком «Легенда» і встановити при центральному вході скульптуру смока. А на території парку влаштувати місця відпочинку і для наймолодших, і для найстарших володимирчан.

«Загалом стиль проекту диктується обрисами самого острова. Оскільки він має плавні лінії, то й доріжкам  надав такі плавні переходи. Поділено територію на три зони – центральна доріжка і дитячий майданчик поряд із нею, з навісом, де можна заховатися від негоди. Вглиб острова – газони з можливістю встановлення спортивного обладнання для активних дорослих володимирчан. Третя зона – зона релаксу, де можна постелити покривала і просто відпочити на лоні природи, помилуватися мальовничим краєвидом русла, яке розділяється на дві частини.

Також у своєму проекті Андрій Гнатюк передбачив встановлення спортивного майданчика зі штучним покриттям, адже район густозаселений, а тамтешня дітвора навіть не має де у футбол пограти. Щоправда, не на самому острівці, а на одному із берегів річки, на нині занедбаній території.

Розробляючи цю пропозицію,  акцентував увагу не на бруківці, якою треба встелити доріжки, а на тому, щоб зробити рекреаційну зону якомога зеленішою, привабливішою. Крім того, елементи благоустрою пропонує прості, з недорогих природних матеріалів, але сучасні, які зроблять парк стильним і комфортним.

Родзинкою проекту Андрія Гнатюка є наплавні фонтани, які пропонує створити безпосередньо на руслі річки. Каже, що завдяки простій конструкції і механіці вони обійдуться недорого, а виглядатимуть ефектно, особливо з підсвітленням у вечірню пору. А на березі поблизу пропонує облаштувати невеличкий пірс – щоб можна було посидіти, помилуватися краєвидом, порибалити і просто відпочити. Як усе це, за задумом Андрія, виглядатиме у комплексі, можете побачити у відео-візуалізації на нашому сайті.

Варто зазначити, що ці пропозиції не є остаточними проектами благоустрою, радше – втіленням тих вимог і очікувань, з якими місто звернеться до майбутнього проектанта реконструкції рекреаційної зони на Риловиці.

Віталіна МАКАРИК.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up