Новини

За березовим соком – з лісовим квитком

Архів
19 переглядів

Уже розпочався сезон збирання березового соку і багатьох поціновувачів цього корисного природного продукту цікавить, як його можна заготовити самостійно. Особливо, зважаючи на те, що самовільно викачувати березовий сік у лісі заборонено. З запитанням, чи може лісгосп реалізовувати березовий сік на розлив, до редакції зателефонував наш читач.

Як розповів провідний інженер державного лісомисливського підприємства Микола Іваницький, такої послуги, як реалізація соку на розлив лісгосп не надає. Утім, ті, хто бажають заготовити березовий сік у великій кількості самостійно, повинні звернутись із заявою до ЦНАПу, де видадуть рахунки для сплати за «спеціальне використання лісових ресурсів». Сума залежить від того, яку кількість літрів планується заготовити. Ціна одного літру соку становить 35 копійок. Після сплати рахунку звертаєтесь до лісгоспу, де вам видадуть спеціальний лісовий квиток, з яким вже цілком легітимно можна викачувати сік.

Як правило, за такими квитками звертаються постійні лісокористувачі – державні, рідше приватні підприємства. А звичайним громадянам, які хочуть самостійно заготовляти сік для власного користування, лісівники радять вирощувати дерева на своїх присадибних ділянках.

Для видобутку березового соку, зазначають лісівники, існують певні правила – у першу чергу  потрібно обирати правильні дерева, які в діаметрі мають бути більші за 24 сантиметри, інакше збирання соку може зашкодити дереву. Від цього воно може навіть загинути. Саме тому самовільне збирання соку наносить шкоду довкіллю, адже люди не зважають на вік дерева та на площі, де це можна робити. Як наслідок, в середині берези розпочинаються процеси гниття, виникають грибкові захворювання й дерево втрачає свої якості.

За самовільне викачування березового соку порушник змушений буде сплатити штраф за кожне дерево окремо,  відповідно до його діаметру. Для прикладу, якщо діаметр берези 20 сантиметрів, то заподіяна шкода лісовому господарству оцінюється у 500 гривень, 30 сантиметрів – штраф 900 гривень і так далі. Отож сік вийде дуже недешевим.

Тетяна ІЗОТОВА.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up