Новини

Запрошує  гастрономічний  фестиваль

Архів
25 переглядів

У  ПРОГРАМІ

12.00 – відкриття фестивалю “Смаковиця по-володимирськи”.   “Репортаж з лісової галявини”  від народного театру-студія “Різнобарв’я”;

12.20 – концертна програма за участю колективів дошкільних навчальних закладів, майстер-клас з приготування капкейків “Лісове диво”;

13.15 – музичні вітання від ансамблю народної пісні “Розмай”;

13:40, 14:20 – гастрономічні майстер-класи з приготування гарбузового крем-супу з лисичками,  філе качки з гарбузовим суфле та ягідним соусом, сорбе ягідного від Віктора Бондарчука та голови Житомирської асоціації кулінарів України Віктора Беляка;

14.00 – музичні вітання від народного ансамблю “Молодички” з смт Шацьк;

14.40, 15.30    – святкова концертна програма “Хай щастить вам, люди добрі”

від творчих колективів міста Дубно;

15.10 –  розіграш призів від “Свята молочного смаку”;

15.20 – вручення нагород переможцям конкурсів “Смаковиця по-володимирськи”,    “Коронна страва”.  Порція гарного настрою для людей зі смачними прізвищами;

16.00 – урочисте привітання до Дня працівника лісу;

16.10 – концертна програма за участю народного чоловічого ансамблю “Маневицька   сотня”, Березовичівського шкільного лісництва;

17.20 – аукціон для справжніх господарів;

17.40 – розважальна програма від бібліотечний клуб “Одарка” с. Хобултова;

18:00 – “Марш до столу” від духового оркестру “Арсен”.   Розважальна програма та фестивальний почастунок

20:00 –   «ЙорийКлоц» Галицько-Волинська обрядова hip-hop-Дайбоже-етно-čort ватага зі Львова.

 

ОСНОВНИЙ  СПОНСОР

Чим частуватимуть  лісівники

    Організаційним і фінансовим партнером міської влади у відзначенні «Смаковиці по-володимирськи» стало державне лісомисливське господарство. Адже цього року наш гастрономічний фестиваль співпав у часі із професійним святом лісівників. То ж вони взяли на себе відповідальність за кілька фестивальних локацій а також забезпечення продуктами й матеріалами майстер-класів.

– Хочемо продемонструвати, що ліс – не тільки деревина, це величезне й безцінне природне багатство, – каже головний лісничий Наталія Козій. Ліс – це справжній зелений храм чистого свіжого повітря, безплатна комора здоров’я для кожної людини. У наших володимирських лісах зростають цілющі рослини, смачні ягоди, гриби, які збирають жителі міст і сіл. А на переробних підприємствах волинських лісгоспів з них виробляють смачні консерви, корисні чаї, які зміцнюють імунітет людського організму та допомагають позбавитися багатьох хвороб.

Лісівники взяли на себе організацію кількох фестивальних локацій. Для наймолодших гостей цікавими будуть зустрічі у будиночку Лісовика із самим цим казковим персонажем та лісовою красунею-Мавкою. Вони розважатимуть дітей різноманітними конкурсами й іграми, за перемогу в яких обіцяють призи. Поруч працюватимуть майстер-класи, де з допомогою досвідчених педагогів та наставників зі шкільних лісництв діти зможуть власноруч виготовити годівнички для птахів і шпаківні, розмалювати кухонні дощечки або зобразити якусь власну картинку на дерев’яному зрізі. Заготовки для цих робіт приготували працівники підприємства.

   Шанувальники селфі, вам теж сюди! Адже у фантазії й імпровізації  при декоруванні фотозон лісівникам не відмовиш.

Не сумуватимуть тут і наймолодші, бо кому ж не сподобається розписувати харчовими барвниками солодкі пряники? А ще дівчатка й хлопчики вчитимуться виготовляти із паперу фігурки лісових звірят і квіти.

У куточку дарів лісу можна буде скуштувати а, розсмакувавши, і придбати собі додому слоїк запашного лісового меду, варення із лісових ягід, березового соку. Продаватимуться і свіжозібрані білі гриби.

Працівники підприємства обіцяють забезпечити кулінарів, які проводитимуть гастрономічні майстер-класи, усіма необхідними дарами лісу – найкращими свіжими грибами-лисичками, мороженими чорницями, різноманітними цілющими лісовими травами для чаїв та ароматних цілющих напоїв.

Під час посиденьок на лісовій галявині для гостей співатимуть вихованці шкільних лісництв, козацький  вокальний гурт  «Маневицька сотня», фольклорні колективи з нашого та інших районів Волині.

Завершальним акордом фестивалю стане частування бараниною-по княжому, приготованою на вогнищі працівниками лісгоспу.

Кошти, виручені та зібрані на «Смаковиці», а на території парку стоятимуть скриньки для благодійних внесків, будуть спрямовані для  інклюзивно-ресурсного центру.

 

ЛОКАЦІЇ
Балачки на «Креативній галявині»  з  горнятком лісового чаю

   Їжу не лише для тіла, а й для розуму пропонуватимуть у рамках «Смаковиці» на Креативній галявині.

Сюди засновниці НГО «CreativeStudio» запрошують на розмову з експертами у галузі смачної, здорової і красивої їжі. А щоб балачки відбувалися у теплій і затишній атмосфері, частуватимуть запашним чаєм з лісових трав і ягід із «секретними» інгредієнтами.

Свою роботу «Креативна галявина» розпочне о 12 годині з презентації освітнього профорієнтаційного курсу від відомої у місті кондитерки Богдани Троць «MasterCake».  Разом з дітьми, які пройшли її курс, майстриня смачної випічки продемонструє, що створити красиві смаколики може кожен, а професія кондитера – це надзвичайно творчий і престижний фах.

Також на «Креативній галявині» про особливості польової кухні, ідеальний сухпайок і те, що до нього варто включити, розповість керівник ВПЦ «Третій полк» Руслан Бормовий.

Сертифікована консультант-дієтолог Світлана Філюшкіна відкриє секрети здорового харчування, розкаже, як «правильну їжу» готувати корисно і смачно, поділиться рецептом фірмового печива і на прикладах навчить розраховувати калорії.

А про особливості харчування тих, хто займається в тренажерному залі і хоче  мати підтягнуту спортивну фігуру, розповість Андрій Крамик. Також усі охочі зможуть ознайомитися з асортиментом спеціальних харчових добавок для спортсменів і навіть про дегустувати їх.

У програмі локації можливі доповнення, але детальніше про них організатори «Креативної галявини» обіцяють розповісти ближче до кінця тижня. Тож слідкуйте за оновленнями сторінок «Смаковицяпо-володимирськи» та «Creativestudio» у Фейсбуці.

 

Вареничні  секрети   і  шацькі пнчини на «Кулінарних посиденьках»

  Серед локацій гастрономічного свята у парку Слов’янському буде особливо затишний куточок із «Кулінарними посиденьками». Тут вас і розважать, і нагодують та ще й покажуть майстер-клас від найкращих господинь із  ліплення справжніх українських вареників з картоплею.

   Готують «посиденьки» випускниці та студентки університету третього віку спільно із міськими бібліотекарями. Ведучою дійства, як і торік, буде Наталія Авдієнко, котра разом із господинями створить для глядачів незабутнє кулінарне дійство. Під акомпанемент запальних українських пісень, які виконуватиме ансамблю «Журавка», відбуватиметься увесь процес роботи над варениками – від замішування тіста до ліплення. Доповнюватимуть «посиденьки» бібліотекарі з підготовленими для глядачів загадками та вікториною. На найбільш кмітливих чекають подарунки. Поруч із володимирськими господинями їздитимуть на велосипеді шацькі ґаздині зі знаменитими світязькими пончиками.

   Отож на «Кулінарних посиденьках» ви зможете навчитись різним способам ліплення вареників, почути цікаві історії від господинь, обмінятися рецептами , поспівати і…скуштувати вареничків зі сметанкою, якими пригощатиме ТМ «Лімо». Усього спонсор підготував півтори тисячі смачних вареників, якими зможуть поласувати усі охочі.  Локація «Кулінарні посиденьки» розпочне свою роботу з 16.00.

 

КОНКУРСИ

«Коронну страву» у Фейсбуці обираємо

Кулінарний фотоконкурс серед жителів міста оголошений у чотирьох номінаціях – «Улюблена страва моєї бабусі», «Здорове харчування моєї дитини», «Страви з дарів лісу» та «Моя коронна страва». Переможця обиратимуть шляхом голосування у Фейсбуці – скільки «вподобайок» набере фото з 11 вересня до 22.00 години 15 вересня, стільки голосів і отримає.

У першій номінації змагаються усього три страви. Це – традиційні вареники з картоплею від Наталії Бондаренко, осінній теплий салат з квасолею і помідорами від Марії Форманюк та домашні булочки і ватрушки від Наталії Лук’янчук. Два конкурсанти представили страви з «дарів лісу» – засолені рижики приготувала Оксана Масловська, а мариновані білі гриби – Наталія Мартинюк.

П’ять смачних і корисних страв змагаються за перемогу в номінації «Здорове харчування моєї дитини». Це – сирний пиріг від Марії Форманюк, груша з шоколадом від Ольги Адамчук, домашні глазуровані сирочки з ягідною начинкою від Світлани Філюшкіної, гарбузова каша з рисом на молоці і гарбузовий пиріг від Марії Попіль.

Своїми «коронними стравами» похвалилося аж семеро володимирчан. У цій категорії представили рецепти і м’ясних та рибних, і овочевих та екзотичних страв, не обійшлося і без десертів. Так, голосувати можна за «тріснуте» шоколадне печиво від Наталії Бондаренко, шашлик зі свинини із сливовим соусом до м’яса від Оксани Масловської, суші від Мар’яни Новосад, шоколадний кекс від Оксани Бистричан, шпинатний пиріг з сиром від Світлани Філюшкіної, фаршировані баклажани «Осіння фантазія» від Юлії Саць та фаршировану щуку від Ірини Переходько.

Нагородження переможців відбудеться на сцені «Смаковиці» о 15.20.

 

  Смачні подарунки для «смачних» прізвищ

 Ох і пощастило ж володарям «смачних» прізвищ! Адже усі, хто встиг зареєструватися у ФПП «Бізнес-Центр» до 13 вересня, отримає на «Смаковиці» смачні подарунки.

Серед володимирчан, хто має пов’язане з гастрономічними термінами прізвище, зголосилось до участі у фестивалі всього сім родин – троє Мамалиг, двоє Кулішів, двоє Галет, та по одному представнику від сімей Калит, Книшів, Маслянків та Вареників. Усі вони вже цієї неділі під час фестивалю у парку Слов’янському отримають обіцяні пакунки з різноманітними смаколиками.

Окрім цього, організатори дійства готують для «смачних» володимирчан і особливі призи – для наймолодшого та найстаршого учасників.

До речі, якщо ваше прізвище також «смачне», то сьогодні у вас ще є час зареєструватись, звернувшись до «Бізнес-Центру» (телефон 2-48-71), де ви маєте пред’явити підтверджуючі документи.

 

ГОСТІ

Музичний десерт від «JoryjKłoc»

   Їхня назва походить із таємної мови давньоукраїнських лірників і кобзарів, а сучасною мовою її можна витлумачити як «поважний, шанований чоловік» або ж «Велике Цабе». Це – львівський етно-гурт «JoryjKłoc», який стане «десертом» святкової програми.

   Стиль гурту визначають по-різному – «турбо-фолк», «козацький брейк-біт», а самі музиканти називають його «український обрядовий хіп-хоп дайбоже-етно-чорт». Прикметною відмінністю колективу є послідовне використання української латинки, а головний «ідеолог» та менеджер гурту Юрко Зелений відомий своєю діяльністю зі створення українських відповідників до слів іншомовного  походження.

«JoryjKłoc» уже проанонсував свій виступ на «Смаковиці по-володимирськи» на своїй сторінці у Фейсбук. Музиканти вийдуть на сцену о 20.00. Не пропустіть!

 

Майстер-класи

Висока кухня від  іменитих шефів

  Володимирським кулінарам та любителям високої кухні без сумніву цікаво та корисно буде відвідати майстер-класи від іменитих кухарів – гостей ІІІ гастрономічного фестивалю.

На початку осені традиційно починається сезон гарбузів. Але що приготувати з цього жовтогарячого овочу, окрім каші, знають далеко не усі. У тому, що  гарбуз чудово підходить у приготуванні вишуканих страв, переконають професійні кухарі з Житомира. Один з топ-десяти кухарів України Віктор Бондарчук та заступник голови Житомирської асоціації кулінарів України Віктор Беляк приготують одразу декілька страв – ніжний  крем-суп з гарбуза з лисичками, філе качки з гарбузовим суфле і ягідним соусом, а на десерт ягідне сорбе.

   Практичний досвід роботи Віктора Бондарчука – понад 16 років. З 2006 по 2016 роки він лауреат в усіх міжнародних конкурсах з кулінарного мистецтва, є володарем кубків «Шеф-кухарів» та «Золота нагорода Шеф-кухаря» у 2011 році (Київ) та «Бронзова нагорода Шеф-кухаря» в 2011 році (Кіпр), нагороджений професійними відзнаками пошани 3-го та 2-го ступеня від «Асоціації кулінарів України». Його колега Віктор Беляк не менш іменитий та досвідчений, адже є директором з розвитку новітніх технологій творчого об’єднання кулінарної спільноти «Шеф-груп», тренером збірної Житомирської області з кулінарного мистецтва, володарем звання найкращого шеф-кухаря Житомирської області 2016 та неодноразовим переможцем чемпіонатів з кулінарного мистецтва.

  Тож, без сумніву, спостерігати за процесом приготування буде цікаво, а ті, хто хоче повторити страви від житомирських шеф-кухарів у себе на кухні, не забудьте прихопити з собою блокноти для нотаток. Гастрономічні майстер-класи розпочнуться о 13:40.

 

ВІД  ОРГАНІЗАТОРІВ

І  смачні  враження забезпечені

   Заступник міського голови  Лариса  Кулікова, яка  є ініціатором  та головою організаційного  комітету  цього гастрономічного фестивалю і на  її  чиї  плечі лягло  чи не найбільше  підготовчих  турбот, розповіла  газеті  «Слово правди», що у ранзі фестивалю «Смаковиця по-володимирськи» проводиться  вже  втретє.

Чим особливим буде цього року? Насамперед своєю  лісовою  спрямованістю.  Бо більшість майстер-класів,  продемонтрованих страв  так  чи  інакше  будуть пов’язані  з дарами лісу. Працівники  держлісмигоспу долучилися  до  оформлення  локацій,  організовують свої цікаві  майстер-класи.

Основною ж командою, яка нині особливо активно  працює  над підготовкою до фестивалю, залишається міськвиконкомівська, зокрема  управління економічного розвитку та інвестицій, відділи культури та проектної  діяльності, «Бізнес-центр»,  у вирішенні  технічних  питань суттєво допомагає управління  житлово-комунального господарства і будівництва,  залучені й інші структурні підрозділи.

Яким  коштом усе це робиться?  Використовують  фінансову складову місцевої  програми  з  розвитку туризму, але звідти буде взято незначну суму. Куди суттєвіше допомагають спонсори.  Велику частку витрат взят на  себе держлісмисгосп,  він зокрема оплачує  наш музичний  «десерт», влаштовує  фестивальний  почастунок.  «Епікур» пригощатиме кулішем, організує дитячу локацію з каруселями і обіцяє солодкі подарунки   всім учасникам дитячого  концерту.

Звідки лісовий  напрямок  фестивалю? З ініціативи самих лісівників. З  нагоди свого професійного свята  їм з відомчих  верхів порадили  провести  дійства  повсюдно  у тих  міцевостях, де  є їхні угіддя. З цим вони прйшли до  міської влади. І… потрапили  на «Смаковицю».

Запрошую  на наш фестиваль усіх володимир-волинців, гостей  з  району, інших  міст і сіл. – підсумовує Лариса Кулікова. – Приходьте  не лише за смачними стравами, а  й за багатими вреженнями, новими вміннями.  Адже попри  обширну  програму, до  нас завітає  ще й  багато   підприємств  вуличної  їжі за Львова, Луцька, Золочева, інших  міст.

 

 

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up