Новини

Зміни до бюджету, робота закладів лотереї та представники міста у госпітальній раді

Архів
10 переглядів

  Понад півсотні проектів рішень було винесено на розгляд чергової сесії міської ради, що відбулась минулого тижня. Утім іще до голосування за порядок денний ряд питань було знято, адже окремі  з них, до прикладу, проект рішення про створення комунального підприємства «Міськрайонний центр первинної медико-санітарної допомоги», потребують доопрацювання.

Пристали місцеві обранці і на пропозицію депутата Василя Сусіка зняти з порядку денного проект рішення «Про надання дозволу на поділ і вилучення земельної ділянки для суспільних потреб». Стосується це ділянки, що біля собору Різдва Христового, де планується облаштування місця для паркування автівок. На думку депутата, таке рішення порушує норми Земельного кодексу та може сприяти конфлікту між релігійною громадою та владою. Більшість обранців проголосували за зняття цього проекту із порядку денного, утім протягом сесійного засідання неодноразово до цього питання повертався депутат Сергій Радкевич. «Тепер ця земля у центрі міста заростатиме бур’янами завдяки Сусіку», – зазначив депутат, який переконував колег у тому, що релігійна громада не проти парковки у цьому місці. Мовляв, є навіть відповідне звернення, однак проект рішення повторно у порядок денний так і не внесли.

Визначившись, врешті,із переліком питань, приступили до депутатських звернень та запитів. Одразу два озвучив депутат Ярослав Жук до першого заступника міського голови Ярослава Матвійчука – про порядок використання спецтехніки підприємствами комунального господарства та щодо програми, яка б сприяла створенню ОСББ. Депутати підтримали лише перший запит.

Звернення до міського голови щодо повернення демонтованої дошки прикордонникам на її попереднє місце озвучив депутат Руслан Мороз. Також «нашокраєвець» подав пропозицію, аби біля входів до усіх храмів міста встановити пандуси. Про стягнення сплати  за користування землею упродовж 2015-2017 років  з ТзОВ «Володимирцукор» нагадав колегам Василь Сусік. Його обурює те, що прокуратора на його запит відписала, що не вбачає потреби надсилати до суду звернення про примусове стягнення коштів. А тим часом 100 гектарів землі стоять в руїнах, а крайнього нема, зазначає депутат.

Депутат Олег Тимосевич озвучив запит до головного лікаря ТМО щодо облаштування кімнати, де наркозалежним видають наркотичні речовини у лікувальних цілях. На його думку, вхід до цього кабінету, який знаходиться на першому поверсі лікарні, варто зробити з двору, аби запобігти контакту цих хворих з іншими пацієнтами.

Уже із першого питання у сесійній залі розпочались дискусії – при розгляді проекту рішення про внесення змін до міського бюджету  у багатьох депутатів були зауваження. Так, на думку депутата Василя Сусіка, у розподілі цих коштів є своєрідна диспропорція – тротуару до п’ятої школи так і не зробили, дороги на вулиці Залізничній теж нема, зате у парку Слов’янському кладуть бруківку. Обурювався і депутат Олег Тимосевич з приводу того, що його запит щодо облаштування доріжки у військовому містечку до КПП  досі не виконується.

Сперечались місцеві обранці, обговорюючи звернення КЕВ  стосовно надання пільг щодо сплати земельного податку. Депутатів цікавило, скільки міська казна втратить у такому разі, утім, як з’ясувалось, втрати ці не такі значні, враховуючи те, що надходження від військової частини  становить близько шести  мільйонів на рік, які вони можуть сплачувати до бюджетів громад, де зараз виконує своє завдання бригада.

Заслухали під час сесійного засідання звіти керівників двох комунальних підприємств – директора «Теплокомуненерго»  Сергія Коби та начальника управління водопровідно-каналізаційного господарства Володимира Власюка.  Очільники розповіли про проведені на їхніх підприємствах роботи та наголосили на проблемах. Сергій Коба висловив стурбованість тим, що 121 людина в місті боргує 2 з половиною мільйони гривень за тепло. У незадовільному стані перебувають 4,5 кілометра мережі теплотрас у місті, через які підприємство «гріє» землю. Торік замінили лише 262 метри мереж на попередньо ізольовані. Значні збитки через втрату води  має і водоканал – за словами його керівника, нормативні втрати становлять майже 30 відсотків. Одна із причин – це несанкціоноване підключення жителів приватного сектору до мережі.

Затвердили депутати міської ради і представників від міста до складу ради Нововолинського госпітального округу. Ними стали – головний  лікар ТМО Олександр Клачук,  головний лікар ЦПМСД Катерина Чубок, перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук та секретар міської ради Олег Свідерський. Щодо кандидатури  останнього, велась дискусія – пропонувалось замість секретаря міськради делегувати депутата Ярослава Жука, утім пропозиція не була підтримана.

Про можливості, які дає місту затвердження Плану дій сталого енергетичного розвитку і клімату, поінформував депутатів запрошений гість, автор цього документу Віталій Олексюк. В першу чергу такий крок  дозволяє залучати додаткові фінансові ресурси на реалізацію проектів із енергоефективності, брати дешеві «довгі» кредити з Європейського інвестиційного банку, а також співпрацювати у цій сфері, як з європейськими, так і українськими містами. Для прикладу, сусідній Нововолинськ одним із перших підписав «угоду мерів», до якої наше місто долучилось лише торік, та вже отримав від європейської комісії більше мільйона євро.

Традиційно, добра частина питань порядку денного сесії була присвячена земельним питанням – затвердженню технічної документації, наданню дозволів оренди тощо. Проголосували депутати і за виключення із оперативного управління та мережі освітніх закладів міста школи-інтернату І-ІІІ ступенів «ЦОСПП» у  зв’язку із приведенням учнівського контингенту у відповідність до ст. 87, 90 Бюджетного кодексу України та Закону України «Про освіту». Обмежили також режим роботи закладам, які здійснюють діяльність у сфері розповсюдження лотерей, з 8 до 18 години. Десятьом представникам обдарованої молоді призначили виплату стипендій «Майбутнє Володимира», а трьох володимирчан вирішили нагородити відзнакою міської ради «За заслуги перед містом Володимир-Волинський».

Тетяна ІЗОТОВА.

 

 

 

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up