Новини

Зміни до бюджету, звіти керівників та прапор ОУН

Архів
8 переглядів

  Чотири десятки проектів рішень розглянули депутати міської ради на черговому сесійному засіданні. Як завжди, не обійшлось без дискусій та «обміну люб’язностями» між місцевими обранцями та чиновниками. 

Розпочалась сесія традиційно з оголошення депутатських запитів, одразу два з яких озвучив «укропівець» Сергій Радкевич.  Він порушив проблему інформаційного простору нашого міста, який нині, зі слів депутата, опинився під загрозою у зв’язку із відімкненням аналогового телебачення. Через складний рельєф місцевості передавальні станції цифрового мовлення, які розташовані у Ковелі та Нововолинську, не забезпечують сигналом частину території Володимир-Волинського району та міста. Для  розв’язання цієї проблеми декілька років тому планувалося будівництво телевізійної вежі у селі Дігтів, яке так і не було розпочате. Відтак Сергій Радкевич запропонував підготувати звернення до Національної ради з питань телебачення та радіомовлення та уряду України з вимогою тимчасово продовжити трансляцію аналогового телебачення до завершення будівництва зазначеної телевежі.

Друге звернення депутат адресував начальнику управління освіти, молоді та спорту міськвиконкому  В’ячеславу Петруку щодо плісняви, яка з’явилась на стінах спортзалу міської гімназії. Як стверджував депутат, шкідливий для здоров’я дітей грибок уже не перший місяць «красується» у спортивній залі і для того, аби його усунути, до нового навчального року нічого не зробили. Як пояснив начальник управління освіти, бюджетний запит на ремонт спортзалу гімназії внесено до бюджету на наступний рік, тому у навчальному закладі досі не усунули проблему. Депутати одностайно підтримали запит колеги, погодившись із тим, що з грибком у шкільному спортзалі потрібно боротись уже, не чекаючи 2019 року.

Розглядаючи перше питання порядку денного, що стосувалося змін до бюджету, у багатьох  депутатів виникли питання – «самопомочівець» Олег Венгер зауважив, що в кошторисі недостатньо розписані видатки, адже «мільйон гривень на поточний ремонт вулиць» ні про що йому не говорить, а «нашокраєвець» Руслан Мороз поцікавився, чому так багато коштів виділяють на ремонт дахів та благоустрій прибудинкових територій багатоквартирних будинків, адже їх жителі, буцімто, самі повинні утримувати своє спільне майно.

Серед змін до бюджету і майже 237 тисяч гривень на очищення річки Риловиця, де в перспективі мають облаштувати нову відпочинкову зону. Як зауважив депутат Ігор Мацюк, таке очищення може дати тимчасовий результат, адже у більшості приватні оселі, що розташовані вздовж річки, не мають вигрібних ям, а відтак їхні нечистоти потрапляють у воду. Слушним визнав таке зауваження міський голова Петро Саганюк, тож доручив начальнику управління ЖКГ Віктору Фіщуку вивчити це питання.

Одразу три звіти заслухали на сесійному засіданні – першого заступника міського голови Ярослава Матвійчука, очільниці депутатської комісії з питань освіти, культури, туризму, молоді та спорту, комунікацій та міжнародного співробітництва Світлани Федонюк та начальника управління освіти, молоді та спорту  МВК В’ячеслава Петрука.

Звіт першого заступника міського голови за 2016-2017 роки, який мав ознайомити депутатів та громадськість із обсягом зробленого  посадовцем, супроводжувався слайдами із цифрами та інфографікою. Детально зупинився Ярослав Матвійчук на питаннях комунальної сфери, ремонту доріг та міської інфраструктури. Так, за звітний період відремонтовано не лише дороги державного значення, а і 44 міські вулиці загальною протяжністю 19 кілометрів. Окрім цього, проведено реконструкцію вуличного освітлення центральних вулиць, а нині працюють над освітленням бічних. З метою безпеки руху у місті встановлено 23 камери відеоспостереження. Як саме вони  працюють, депутати могли побачити на екрані проектора просто у сесійній залі. Озвучив посадовець і реалізовані проекти у сфері екології, а також поділився планами на найближчий термін – будівництва третьої карти сміттєзвалища і очищення Риловиці. Прозвітував Ярослав Матвійчук і про ремонтні роботи у закладах освіти, багатоквартирних будинках, оновлення міських мереж, роботу громадського транспорту, закупівлю нової техніки для комунальних підприємств, про субсидії, енергозбереження, медичну сферу, а також проблеми та плани у цих галузях.

Після завершення звіту депутати заходились засипати заступника міського очільника запитаннями – Олег Венгер цікавився співпрацею із містом-партнером Цвіккау у сфері енергоефективності, Ігор Мацюк зауважив, що потрібно встановити додаткові світлофори на небезпечних ділянках, Василь Сусік озвучив зауваження щодо ремонту вулиці Луцької, а  депутатка Віра Сергєєва висловилась  з приводу несправедливого, на її думку, розподілу коштів по місцевих округах, мовляв, на її виборчий округ, у порівнянні із іншими депутатами, чомусь виділяють чи не найменше коштів на ремонт вулиць та їх благоустрій.

Звіт депутатки Світлани Федонюк про роботу очолюваної нею комісії, викликав подекуди оплески у сесійній залі. Так колеги підтримували її відверті висловлювання. Депутат розповіла, як працювали члени комісії протягом року. Зокрема, проводили виїзні та засідання «вихідного дня», під час яких зустрічались з громадськістю та вивчали проблеми того чи іншого закладу освіти чи культури. Подякувала Світлана Федонюк за плідну співпрацю Ярославу Матвійчуку, В’ячеславу Петруку, працівнику оргвідділу міськради  Андрію Грищуку, а також зауважила, уже не називаючи конкретних прізвищ, що з боку певних посадових осіб виконкому комісія зустріла відвертий саботаж деяких своїх рішень.

Згадала очільниця комісії і про помилки на встановлених  у центрі міста туристичних вказівниках, у спецвипуску журналу про наше місто, а також про нереалізований досі проект-переможець минулорічного бюджету участі, автором якого є Світлана Федонюк. Насамкінець зауважила, що змушена скласти свої повноваження у зв’язку із переїздом до іншого міста, де вона працюватиме викладачем, адже їй, як магістру у галузі культури, у рідному місті роботи не знайшлося.

На закид Світлани Федонюк про нереалізований проект «Промо-ролик  про Володимир-Волинський» відповіла заступник міського голови Лариса Кулікова, зазначивши, що автор проекту не подала власного бачення його реалізації та не написала сценарію, а відповіді на листи виконавців проекту, котрі неодноразово звертались до пані Світлани з проханням подати якесь роз’яснення, так і не надійшло. Незважаючи на це Лариса Кулікова запевнила, що проект таки буде реалізовано до кінця року. Світлана Федонюк пригрозила в такому разі подати до суду, керуючись своїм «авторським правом».

Наступний звіт, який озвучив начальник управління освіти, молоді та спорту В’ячеслав Петрук, стосувався роботи безпосередньо очолюваного ним структурного підрозділу міськвиконкому. Він розповів про стан справ із оперативним керуванням школи-інтернату «ЦОСПП», яке за останній рік кілька разів змінило підпорядкування – спершу перейшло  до міста, а нині знову вертається на баланс області. Окремо зупинився на питанні інклюзії у дитячих садках та школах міста.

За словами В’ячеслава Петрука, протягом останніх років у місті не має проблеми із чергами до ДНЗ. Щодо учнів шкіл, то їх контингент на  цей навчальний рік зріс на 140 дітей, причому кількість класів лишилась незмінною. Згадав очільник управління освіти і про Нову українську школу, яка стартувала з 1 вересня для учнів перших класів, кількість яких зросла на 17 відсотків. Для них уже закуплено навчальні матеріали, необхідне обладнання та частину меблів. З постачанням останніх нині найбільша проблема, адже виробники не встигають виконувати замовлення. У звіті В’ячеслав Петрук також розповів про роботу першого на Волині інклюзивно-ресурсного центру, про успіхи володимирських учнів на олімпіадах і змаганнях та нестачу коштів в освіті.

Під час серії запитань до доповідача депутат Руслан Мороз зауважив, що проблему із меблями для перших класів можна було б розв’язати, звернувшись до місцевого виробника,  зокрема «Гербор-хлдингу»,  де виробляють парти для Зимнівського НВК. На що В’ячеслав Петру  відповів, що такі меблі повинні мати необхідні сертифікати, а будь-які закупівлі проходять через систему «Прозоро»  в яких і володимирські підприємці можуть брати участь.

За наступні питання, що стосувалися надання дозволів на розроблення технічних документацій із землеустрою, встановлення меж земельних ділянок, їх поділу та передачі у власність, депутати голосували швидко та без дискусій. Окрім цього, затвердили Статут територіальної громади міста Володимира-Волинського і ліквідували Центр первинної медико-санітарної допомоги.

Не прийняли місцеві обранці рішення про внесення змін до структури виконавчих органів міськради,  зокрема збільшення штату працівників деяких підрозділів. Розкритикував цей проект рішення депутат Василь Сусік, зазначивши, що хоче почути роз’яснення, для чого потрібні додаткові працівники в організаційний та відділ реєстру виборців. На закид відповів секретар міської ради Олег Свідерський, пояснивши, що міській раді потрібен фахівець, який обслуговуватиме комп’ютерні мережі та бази даних. Утім для цього рішення не вистачило депутатських голосів.

Останнє питання, яке винесли на розгляд депутатів – про використання революційного прапора ОУН на території міста. Перш, ніж проголосувати, з цього приводу висловився депутат Руслан Мороз, на думку котрого затвердження цього прапора може стати «подразнюючим фактором» у суспільстві, котре зараз не треба сварити і роз’єднувати. Тому місцевий обранець запропонував зняти це питання із порядку денного, втім цю пропозицію депутати не підтримали, а відтак невдовзі прапор ОУН вивішуватимуть у Володимирі біля адмінбудівель, установ та організацій у дні, пов’язані із визначними подіями національно-визвольної боротьби та вшануванням пам’яті Героїв.

Тетяна ІЗОТОВА.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up