Новини

«Зніміть це негайно!». Як правильно зібрати гардероб, підкаже професійний стиліст-шопер

Архів
124 переглядів

Щоранку, поспішаючи на роботу чи навчання, в паніці відкриваєш шафу, розбухлу від одягу, і знову нарікаєш, що нічого одягнути? Розгублено блукаєш торговими рядами повз полиці, вагаючись , що цього разу обрати та як урізноманітнити гардероб?Допомогти у цім може шопер – фахівець  із покупок, котрий грамотно підбере одяг та навчить менше витрачати часу та коштів на речі. Є такий спеціаліст і у нашому місті. Ірина Колтанюк, яку більшість володимирчан знає як візажиста, вже декілька років професійно надає послуги стиліста-шопера.

Ірино, розкажи, будь-ласка, про особливості  цієї професії та де можна отримати необхідні фахові знання? 

Професія стиліста поділяється на декілька категорій: стиліст-іміджмейкер, котрий працює з публічними людьми, зірками шоу-бізнесу чи політиками, та стиліст-шопер, який  допомагає звичайним людям робити правильні покупки одягу. Є така цікава статистика – 80 відсотків одягу, який ми купуємо, в результаті не носимо, або ж вдягаємо не частіше двох разів. Причиною цьому є спонтанні імпульсні покупки, коли рука тягнеться за тим чи іншим вішаком із одягом, який сподобався своєю ціною або ж кольором.  При тому, як ця річ «впишеться» у гардероб, з чим її комбінувати, ми не думаємо. Розібратись із цим, допомогти здійснити раціональні покупки та навчити принципам підбору гардеробу –  це і є завданням шопера. До того, як отримала диплом шопера-стиліста, робила це безплатно для всіх своїх подруг. А потім подумала, що хочу мати у цій сфері більші знання, аби вийти на професійніший рівень. Допомогли цього досягти онлайн-курси  столичної школи шоперів Sweet Jumble, які закінчила два роки тому.

– З чого розпочинається робота із клієнтом, який хоче змінити свій гардероб?

– Починається все зі знайомства, адже мені потрібно дізнатись, чим вона або він займається, які має вподобання та захоплення. Далі проводимо детальний «розбір» гардеробу,  в ході якого визначаємо, чого там не вистачає, а що потрібно назавжди викинути з шафи. Обов’язково враховується тип фігури клієнта, типаж зовнішності, за яким підбирається колористика, а також стиль життя та внутрішнє відчуття свого «я». Адже можна працювати в офісі, але мати душу поета, а відтак до ділового костюму додаємо якісь цікаві аксесуари, які продемонструють креативність людини. В одязі має бути у першу чергу комфортно та, звісно ж, привабливо. Зазначу, що з чоловіками працювати значно простіше, адже вони швидше і рішучіше роблять свій вибір.

– Що таке базовий та капсульний гардероби?  

Це такі речі, які ідеально комбінуються, створюючи безліч комплектів на всі випадки життя. Приміром, така базова річ як біла сорочка має бути в усіх, адже вона рятує у п’ятдесяти відсотках різних випадків, коли не знаємо, у що вбратись. Базові речі є нейтральними, без трендових «фішок». Це фундамент повсякденного гардеробу, доповнюючи який аксесуарами, взуттям та сумками,  щоразу отримуємо інший образ. На такому одязі не варто економити, адже добротна  база може прослужити багато років. Крім цього, базові речі мають ідеально «сидіти» по фігурі. Знайти такий одяг не є просто, тому часто у шафі є все, окрім бази. Капсульний гардероб –  це також набір речей, які ідеально поєднуються за стилем, кольором та фактурою. Обрані предмети складають у капсули, які можна стилізувати між собою. Це, до прикладу, десять речей, з яких можна скомпонувати п’ятдесят костюмів. Такий підхід економить гроші, зменшує кількість необдуманих покупок та привчає користуватися меншою кількістю вбрання.

– Як знаходиш клієнтів?

Чесно кажучи, спеціально клієнтів ніколи не шукаю. Вони якось самі знаходяться завдяки «сарафанному» радіо. Найчастіше кличуть допомогти із покупками львів’янки та киянки, з якими «шопимось» у місцевих торгових центрах, або ж їдемо до Європи. Інколи працюю дистанційно, через Інтернет, утім надаю перевагу живому спілкуванню. З багатьма своїми клієнтками згодом стаємо хорошими подругами, яких залюбки надалі консультую з приводу підбору одягу.

– Де краще робити шопінг? І чи можна підібрати гарний базовий гардероб у нашому  місті?

Щодо Володимира нічого не можу сказати, адже майже не ходжу тут по магазинах. Поза сумнівом найкращий шопінг у Європі. Дуже люблю Польщу, зокрема Вроцлав, де багато торгових центрів з великим вибором одягу за хорошими цінами, значно нижчими, аніж у нас в аналогічних магазинах. Чудовий шопінг у Мадриді, Празі та Амстердамі. Обожнюю такі тури із подругами та клієнтками, адже  це для мене –  політ душі та фантазії, який доповнюється спогляданням гарних краєвидів та місцевих визначних місць. До речі, у липні планую організувати шопінг-тур до Вроцлава з кількома клієнтками.  Отож запрошую бажаючих…

– Чи можна шопера назвати шопоголіком і наскільки велика твоя шафа з одягом?

Нездорової пристрасті до покупок у мене нема. Насправді я досить холоднокровна у цьому  плані, якщо мені ця річ не потрібна, купувати її не буду. Шафа моя теж досить аскетична – декілька суконь, сорочок, светрів, брюк та джинсів  складають основу гардеробу.

– Твої поради тим, хто хоче змінити свій гардероб та стиль. З чого почати?

Спершу потрібно стати перед дзеркалом і самокритично подивитись на свою фігуру – якщо бачимо не зовсім ідеальну п’яту точку чи зону преса, то не варто це підкреслювати джинсами з низькою талією чи обтягуючими легінсами. Якщо не має можливості звернутись до спеціаліста, то можна віднайти з когорти зірок ту, хто має схожу комплекцію, і подивитись, як вона одягається, взявши собі основні принципи для наслідування. Не має негарних жінок, адже усі недоліки можна скоригувати, підкресливши сильні сторони. Як казала Шанель: «Якщо жінка до 30 років не стала красунею – значить, вона дурепа». Коли жінці подобається власне відображення у дзеркалі, коли одяг її прикрашає та дарує впевненість, в очах з’являється особливий блиск. Дуже люблю спостерігати за такими внутрішніми та зовнішніми метаморозами, коли клієнтка з моєю допомогою віднаходить власний стиль та гармонію.

– Які з тенденцій нового весняно-літнього сезону можна використовувати у своєму образі?

– Чогось кардинально нового у цьому сезоні не з’явилось – досі актуальними залишаються 80-ті, пластик, пір’я, блискітки, флористичні та анімалістичні принти, а також нестандартний крій одягу. А щодо кольору, то цього року наймоднішим є ультрафіолет, а також ніжні пастельні відтінки. Утім,  у шафі не обов’язково мають бути речі, що відповідають останнім трендам, адже одягатись стильно і модно – це різні речі. Якщо модний  одяг зовсім тобі не пасує, то це виглядатиме зовсім не стильно. Тому дуже важливо віднайти свій індивідуальний стиль та те, у чім ти справді класно виглядаєш, незалежно від модних віянь.

Тетяна ІЗОТОВА.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up