На головну Новини 100 днів діяльності центру професійного розвитку педпрацівників

100 днів діяльності центру професійного розвитку педпрацівників

149

   Комунальна  установа «Володимир-Волинський центр професійного розвитку педагогічних працівників» створена рішенням міської ради 1 жовтня минулого року, а свою діяльність розпочала цьогоріч у березні.

100 днів центру в цифрах і фактах

- реклама -

1. Організовані зустрічі з педагогічними працівниками усіх закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти міської громади, поінформовано педагогічну спільноту про зміст та форми діяльності центру.

2. Створено та систематично наповнюється інформацією веб-сайт установи https://sites.google.com/view/cprvv.

3. Налагоджена співпраця з 26 професійними спільнотами педагогічних працівників закладів освіти громади.

4. Організовано та проведено 18 різноманітних заходів.

5. Консультантами центру розроблено 9 програм підвищення кваліфікації за видами освітньої діяльності: «участь у семінарі», «участь у майстер-класі», «участь у тренінгу».

6. Навчання за програмами підвищення кваліфікації у центрі пройшли 96 педагогів на загальну кількість 331 година.

7. Проведено 165 консультацій для педагогічних працівників.

8. Відбулось 8 занять в Інтерактивній школі консультанта.

9. Розроблено стратегію розвитку установи на 2021-2024 роки.

10. Організовано «партнерський міст» з колегами із Ковельської громади.

Кращі педагогічні практики на допомогу вчителю

   Арттерапія для встановлення гармонії. Такий  майстер-клас  викладачки педколеджу Оксани Гусєвої та консультантки центру Ірини Костюк відбувся у ЦПО. У роздумах про життя та мистецтво, в процесі створення образів та малюнків педагоги прийшли до розуміння, що нетрадиційні способи зображення слугують розкриттю внутрішнього світу дорослого або дитини, сприяють теплій, позитивній  атмосфері співтворчості.

   Інновації у навчанні літератури педагоги освоювали на семінарі, що відбувся на базі міської гімназії. Учителі мали змогу поновити та закріпити теоретичні знання щодо підвищення мотивації педагогів з використання інноваційних технологій  для   організації   ефективного  навчання,  про які  доповіла консультантка центру  Жанна Базь. А вчителька зарубіжної  літератури    Наталія  Вавдіюк продемонструвала   майстер-клас щодо впровадження  інновацій та ефективне застосування онлайн – інструментів на  прикладі гри  «QR- лабіринт».

  Ярмарок педагогічних ідей відбувся у закладі дошкільної освіти  №1 «Дзвіночок». Відеофрагменти святкових  розваг, майстер-класи «Готуємось до свята» і «Майстерня ритмів і звуків» провели вихователька Олена Кручкевич та  музичні керівниці Валентина Кондисюк і Вікторія Остап’юк. А консультантка центру Людмила Салабай підготувала теоретичні матеріали з питань мистецької освіти, статті з фахових видань, а також анкету  і тест для  вихователів.

   “Диво писанкове” творили учителі у арт-студії «Палітра талантів”. Їхньою натхненницею була Тетяна Салуха, господиня студії, художниця, писанкарка, учителька мистецтва ЗОШ №5. Майстер-клас переріс у взаємообмін ідеями, прийомами та співтворчість, а результатом спільної роботи стали барвисті  писанки, поповнення професійної скарбнички, сертифікати ЦПРПП, а головне – задоволення від продуктивного спілкування з колегами.

  Подолання упереджень при ухваленні рішень і життєвих виборах вчились застосовувати учителі початкової школи закладів освіти під час гейміфікованої освітньої події – квесту «Весняний трамвайчик», який був задуманий організаторами для допомоги педагогам у плануванні індивідуальної траєкторії професійного розвитку. Захід у стилі EdCampUkraine запропонували і провели консультантка Ірина Костюк із креативними партнерками – Наталею Панчук  та Мар’яною Ниною (ЗОШ № 5), психологинею Оленою Кобилінською, регіональною тренеркою НУШ Русланою Соколовською (ЗЗСО м. Устилуг).

   Зустріч у професійній вітальні директорів та вихователів-методистів закладів дошкільної освіти  відбулась з ініціативи директорки центру Людмили Страхорчук та консультантки Людмили  Салабай. Учасники зустрічі розглядали питання дистанційної освіти для дошкільнят, корисними посиланнями інтернетресурсів щодо роботи з дошкільниками та їх батьками поділилась вчителька інформатики, лауреатка обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року» Ірина Мартинюк.

   Підсумкове засідання професійної спільноти вчителів суспільних дисциплін відбулось у історичному комплексі «Вовчак. Волинська Січ». Консультантка Оксана Стасюк залучила учасників до виконання завдань методичного квесту “Перезавантаження освіти. Підсумки навчального року, нові ідеї на наступний рік.” А психологиня центру Руслана Калиновська провела ряд психологічних вправ на тему «Рецепти щастя, або як вчителюподолати весняне емоційне виснаження».

  Педагогічний аукціон закладів дошкільної освіти з теми «Використання  ігрових методик у діяльності педагога» сприяв підвищенню рівня професійної компетентності вихователів. Надбання з досвіду роботи представив заклад дошкільної освіти №3 «Сонечко», який очолює Наталія Ростопчина. У програму педаукціону увійшли відеофрагменти організованої та самостійної  ігрової діяльності дітей передшкільного віку, психологічний практикум за музично-освітньою системою К. Орфа, майстер-клас «Іграшки своїми руками».

  Зустріч асистентів вчителів закладів загальної середньої освіти щодо підсумків навчального року ініціювала та провела консультантка ВВЦПРПП Людмила Салабай, яка разом з педагогами, проаналізували якість інклюзивного навчання – системи освітніх послуг, гарантованих державою, що базується на принципах недискримінації, врахування багатоманітності людини, ефективного залучення та включення до освітнього процесу всіх його учасників. Педагоги обмінялися досвідом діяльності команди психолого-педагогічного супроводу закладів освіти, розповіли про допоміжні засоби для навчання осіб з особливими освітніми потребами.

  Володимир-Волинський центр професійного розвитку педагогічних працівників уже має чим похвалитись за короткі 100 днів роботи, а попереду ще багато задумів, які треба втілити. Бо працівники установи  прагнуть створити сучасний і корисний простір, де кожен вчитель, який звертається за методичною, інформаційною чи ресурсною допомогою, знайде для себе підтримку і відповіді на усі питання. Літні місяці стануть для консультантів та психологів центру періодом накопичення та систематизації чималого багажу знань та умінь, якими вони охоче поділять з педагогами громади уже в наступному навчальному році.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

10 − 1 =